آمار بازدیدکنندگان سایت

02059698
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
207
748
2517
21191
47161
2059698

آی‌پی شما: 18.207.136.184
امروز: ساعت

کدام چوپان دروغگوست !

بازار گوشت متلاطم است، اما آمارها نشان می دهد وضعیت همچنان خوب است.

 

کدام چوپان دروغگوست !

بازار گوشت متلاطم است، اما آمارها نشان می دهد وضعیت همچنان خوب است.

لطفا چقدر گوسفند داریم؟ را بخوانید.

آخرین وضعیت دام‌های سبک نشان می‌دهد که حدود ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار راس گوسفند و بز در دامداری‌ها موجود است که نسبت به مهرماه ۲۰ درصد افزایش دارد.

آفتاب‌‌نیوز :

آمار مرکز آمار در رابطه با وضعیت دام‌های سبک در بهمن ماه امسال از این حکایت دارد که از مجموع حدود ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار رأس دام سبک که در دامداری‌ها وجود داشته است، ۴۶ میلیون رأس گوسفند و ۱۶.۷ میلیون رأس نیز بز و بزغاله بوده‌اند.

بر این اساس مقایسه تعداد دام‌های سبک در بهمن‌ماه نسبت به مهرماه سال جاری نشان می‌دهد که تعداد گوسفندها ۲۱.۹ درصد و بز و بزغاله ۱۵.۴ درصد افزایش یافته است.

همچنین در ماه مورد بررسی تعداد بره زاییده شده ۵.۴ میلیون رأس بوده که نسبت به مهرماه ۱۰۷.۱ درصد افزایش دارد. از سوی دیگر تعداد بزغاله‌های زاییده شده ۱.۶ میلیون رأس بوده که با رشد ۵۴.۸ درصدی همراه شده است.

این در شرایطی است که نتایج سرشماری عمومی کشاورزی در مهرماه ۱۳۹۳ حاکی از آن بود که حدود ۱.۲ میلیون بهره‌بردار کشاورزی به پرورش ۴۳.۸ میلیون رأس دام سبک مشغول بودند.

لازم به یادآوری است که تغییرات دام معمولاً در فصل‌های مختلف سال اتفاق می‌افتد به این دلیل که معمولاً با افزایش زایش گوسفند و بز در پاییز و زمستان جمعیت این نوع دام‌ها افزایش یافته و در بهار و تابستان با کاهش زایش و همچنین خروج دام‌های پرواری از تعداد دام‌های سبک کاسته می‌شود.  منبع: خبرگزاری ایسنا

نه صف دوستیم و نه قادر به حضور در صف های توزیع گوشت ! قدرت خریدمان نیز با قیمت ۱۲۰ هزار تومانی بره از دست رفته است ! اما مرور داستان چوپان دروغگو همیشه تازگی دارد و اگر این گزاره های آماری را آمار سازی ندانیم و به چنین تحلیل آماری مرکز آمار دلخوش باشیم، آنگاه داستان واردات دام زنده با هواپیما برایمان جالب خواهد بود که چگونه در حالیکه ادعا می شود، دولت ارز کافی ندارد و از طرف دیگر قدرت خرید مردم کاهش یافته است، بازار به یکباره متلاطم و واردات دام زنده به فوریت ضروری می شود ، در حالیکه تعداد دام سبک کشور در عین حال نسبت به فصل قبل خود ۲۱،۹ درصد افزایش نشان می دهد !

با این وصف این چه نوع تنظیم بازار است ؟  چرا بازار کوشت کاهش کشتار متلاطم و افزایش قیمت دو برابری به مردم تحمیل شده است ؟

به راستی چه کسانی صرفا برای ایجاد نا رضایتی مردم در زمین دشمن بازی می کنند و اخلال گر در اقتصاد به عنوان مسئله اول کشورند. دولت اگر جنگ اقتصادی را پذیرفت، لاجرم باید بپذیرد که تنظیم بازار را به قوای نظامی بسپارد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 17 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم