آمار بازدیدکنندگان سایت

02059693
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
202
748
2512
21186
47161
2059693

آی‌پی شما: 18.207.136.184
امروز: ساعت

توطئه در امنیت غذایی از طریق تخریب فعالیت دامداری

آنگاه که دست ها راه دهان را گم می کنند و به درستی کار نمی کنند و لقمه به نحو متعارف به دهان نمی رسد

 

 

توطئه در امنیت غذایی از طریق تخریب فعالیت دامداری

 

آنگاه که دست ها راه دهان را گم می کنند و به درستی کار نمی کنند و لقمه به نحو متعارف به دهان نمی رسد، جویدن و بلعیدن غذا بحث روز می شود و کسی نمی پرسد چرا لقمه با چرخیدن از قفا به دهان می رسد ؟

مقرر است برای کنترل قاچاق روزانه ۱۲۰۰ راس دام « تا شش ماه آینده همه ۷۳ میلیون رأس دام سبک و سنگین هویت‌دار شوند که از کجا تولید و در کجا نگهداری می‌شوند» اگر این توانایی عملیاتی و تأمین هزینه های آن وجود دارد ! معنای مخالفش این است که سیاست های اقتصاد مقاومتی نه مجری دارد و نه ناظر !

زیرا به یکباره جریمه رئیس گله  «بز» در دولت دوازدهم ۴۰۰ برابر گردید و این فعالیت تحت تأثیر تحریم با کمبود دارو مواجه و حتی قیمت علوفه وارداتی با ارز دولتی نیز، گران و صرفه اقتصادی این فعالیت را فاقد توجیه می کند و پیشنهادات خرید گله در کشور متعدد و رونق می یابد و حتی برخی اشخاص مجوز صادرات می گیرند و پس از بروز تلاطم در بازار داخلی، می گویند قاچاق دام !!! و تحمیل هزینه از طریق واردات دام زنده با هواپیما به نظام و ذخایر ارزی در هجران و...

دولت می گوید ؛ «یکی از موضوعاتی که برای مردم ما مهم است و برای مسئولان ما هم باید مهم باشد این است که چگونه اقتصاد کشور را در شرایط خاص فعلی اداره کنیم»

دولت چگونه می گوید اقتصاد را به درستی می فهمد ! در حالیکه برای حمایت از دامداری هزینه نمی کند، اما برای کنترل قاچاق دام هرگونه هزینه ای را انجام می دهد. چه کسی در دولت مسئول نظارت و کنترل هزینه در بخش های مختلف است !

هزینه کنترل قاچاق دام و واردات دام زنده با هواپیما از جیب چه کسی تأمین می شود ؟ اگر کسی بتواند این نوع هزینه های حکومت را کاهش دهد، دقیقا معنای اقتصاد مقاومتی را فهمیده است و خود را به سطح حکمرانی ارتقا می دهد.

لطفا این خبر ایسنا را بخوانید

«قاچاق روزانه بیش از ۱۲۰۰ رأس دام

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: آمار‌ها نشان می‌دهد طی هشت ماه گذشته، روزانه ۴۰۰ رأس کشفیات دام قاچاق داشتیم که طی ۱۰ روز گذشته، روزانه به بیش از ۱۲۰۰ رأس رسیده و نشان می‌دهد که سه برابر افزایش کشفیات داشته‌ایم.  او اضافه کرد: اخیراً ضوابطی در راستای ساماندهی، حمل و نقل و جابجایی دام از یک ناحیه، منطقه و استان به استان دیگر تدوین و ابلاغ شده است که این ضوابط از سوی دولت و با پیگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده و دستگاه‌های متولی از جمله وزارت جهاد کشاورزی، وزارت راه، سازمان دامپزشکی، نیروی انتظامی و ... هر یک وظایفی برعهده دارند و در نشست چند روزه که امروز بعدازظهر به پایان رسید، همه آن‌ها در این راستا توجیه شدند که نهایت همکاری و همدلی در راستای جلوگیری از خروج دام داشته باشند. به گفته وی، پلاک‌کوبی دام‌ها و هویت‌دار شدن آن‌ها یکی از مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در راستای این ضوابط و نشست‌ها بوده که مقرر شده تا شش ماه آینده همه ۷۳ میلیون رأس دام سبک و سنگین هویت‌دار شوند که از کجا تولید و در کجا نگهداری می‌شوند. وی اضافه کرد: تعیین تکلیف هویت‌دار شدن و پلاک‌دار شدن دام‌ها با سازمان دامپزشکی است تا جابجای دام از یک شهرستان به یک شهرستان دیگر و از یک استان به استان دیگر را رصد کنیم. هم‌چنین دام‌های عشایر باید هویت‌دار شوند که بتوانیم آن‌ها را نیز رصد کنیم. /ایسنا»

دولت می گوید : «باید اقتصاد به شکلی مدیریت شود که مردم کمتر تحت فشار قرار گیرند و زندگی شان کمتر به مشکل بربخورد و چرخ اقتصاد بچرخد.»

واقعا اینگونه نیست و نخواهد شد ! زیرا شکل مدیریت یا اداره کردن ایراد واضحی دارد که به مانند رساندن لقمه غذا از قفا به دهان است.

محصور کردن و محدود کردن ظرفیت ها بستر توسعه قاچاق و انواع فسادهای محتمل دیگر است و هرگز نمی تواند ظرفیت امنیتی محسوب شود ! این نوع مدیریت بیشتنر به جای اداره کردن به سمت هزینه کردن بیشتر برای کنترل بهتر می رود نه برای تولید بیشتر !

دولت و مجلس یا مجاری مجاز در بهره برداری از منابع طبیعی تجدید شونده در قوانین خاص را کلاً لغو کنند و بگویند فقط بهره برداری نفت و گاز ! و بگویند دَرِ بهره برداری در دیگر منابع را تخته کرده اند و یا بگویند اقتصاد را می فهمند و از ظرفیت های بالقوه و بالفعل موجود در هر منابع طبیعی، به درستی و به میزان توان اکولوژیک بهره برداری می کنند !

دامپروری در زیر بخش کشاورزی و منابع طبیعی به یک فعالیت تجدیدپذیر در معرض خطر تبدیل شده است ! این خطر خود برای امنیت غذایی مردم مخاطره آمیز است و دولت اگر می داند ابعاد این مخاطره تا چه حدی جدی است، باید کاری بکند !

آگاه باشیم !!!

جریان عادی مدیریت با اداره کردن صحیح و دقیق، این جریان عادی می تواند بدون هزینه اضافی از سایه امنیت در توسعه دامپروری، برای مردم امنیت غذایی بسازد. اداره کردن صحیح و دقیق بیشترین فایده ملی را دارد .

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم