آمار بازدیدکنندگان سایت

02139612
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
52
1899
3641
11729
30535
2139612

آی‌پی شما: 3.231.229.89
امروز: ساعت

قطع غیر مجاز درختان گز تاوان دستور بر خلاف قانون وزیر !

 

شاید ضرب المثل قسم حضرت عباس و دم خروس ! را شنیده باشید، اگر نشنیدید با تامل بخوانید

 

قطع غیر مجاز درختان گز تاوان دستور بر خلاف قانون وزیر !

شاید ضرب المثل قسم حضرت عباس و دم خروس ! را شنیده باشید، اگر نشنیدید با تامل بخوانید

وزیر جهاد کشاورزی: تامین سوخت روستاییان وابستگی به جنگل را کم کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قلعه گنج گفت: طی یک ماه گذشته بیش از 23 تن چوب قاچاق در این شهرستان کشف شده است

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان قلعه گنج اظهار داشت: متاسفانه قاچاقچیان اقدام به قطع درختان گز در رودبار جنوب و منطقه جازموریان نموده بودند و قصد انتقال این محموله چوب را از جنوب استان به شهرهای شمالی کشور را داشتند .

چه کردی با منابع طبیعی کشور آقای وزیر !

مناطق کویری کشور جایگزین توقف بهره برداری و دستور غلط و بر خلاف قانون شما شد تا در قامت تامین ماده خام صنایع چوب کشور ایفای نقش کند،

تأمل بر این نکات برای آقای وزیر لازم است که قلعه گنج در شرق شهرستان کهنوج و جازموریان در شرق شهرستان قلعه گنج قرار دارد. با سپاس از تلاش نیروی انتظامی و دادستان محترم این شهرستان، باید گفت ۲۳ تن کشفیات یک ماهه را ضربدر ۱۲ ماه در یک سال کنید ۲۷۶ تن چوب گز یعنی غارت ناحیه رویشی ایران تورانی خشک کشور !

آقای وزیر جزم اندیشی یعنی همینکه بر مبنای خواسته تعداد افراد معدودی از جمله شخص خودتان و مشاورین بی تجربه و فاقد تخصص تان این نتیجه خانمانسوز را در اجرای دستور توقف بهره برداری برای ملت به جا  بگذارید.

شعاع دیدتان در جایگزینی سوخت روستاییان خیلی محدود تر از این است که بتوانید خاکستر شدن روزانه ۱۵۰ تن ذغال را در قلیان سراها ببینید و ندانید و حتی نپرسید از کجا و چگونه این همه ذغال تولید و تامین می شود ؟

آقای وزیر لابد أساسا نمی دانید که طرح جایگزینی سوخت یک اعتبار بسیار محدودی دارد و شاید هیچ یک از جنگل نشینان جنگل های کشور، از مزیت طرح جایگزینی سوخت برخوردار نشده باشند، اما گفته اند جنگل نشینان جنگل های فاقد طرح یعنی در جنگل هاییکه نمایندگی مالکیت دولت به لحاظ مشکلات اجتماعی اقتصادی رسمیت ندارد و در هر پنجاه هکتار جنگل یک خانواده سکنی دارند، پس از توقف بهره برداری قانون موسوم به استراحت جنگل گاز رسانی کرده اند !

به منابع جنگلی کشور چوب حراج زده اید، در حالیکه قاره اروپا با ۱۶ درصد پوشش جنگلی صادر کننده چوب است، ناحیه رویشی هیرکانی با ۳۴ درصد پوشش جنگلی، در سال های تحریم و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، طرح های جنگلداری دارای اقتصاد درونزای بدون نیاز به اعتبار دولتی را تعطیل کرده اید.

- حدود ۵۰ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم دائمی را با تعطیلی طرح های جنگلداری به التهاب انداختید،خم به ابرو نیاورید !

- این همه دانش آموخته در بخش کشاورزی و منابع طبیعی دارید، اما بدون ملاحظه به ظرفیت های درونی این همه بیکار روی دستتان مانده است، خم به ابرو نیاورید !

- چندرغاز تومن اعتبار حفاظت و نگهداری طرح های جنگلداری تعطیلی شده را تامین نکردید و نه ماه حقوق کارکنان حفاظت را ندادید، خم به ابر نیارورید !

- آمار جنگل کاری و توسعه جنگل در طرح های جنگلداری را گزارش می کنید، اما در عین حال یک ریال برای احیا و توسعه جنگل اختصاص نداده اید خم به ابرو نیاورید.

معمولا در اینگونه موارد نامه سرگشاده می نویسند، اما به لحاظ اینکه وزارت جهاد کشاورزی با سرقدم های بلند فرار رو به جلو کرده و به سمت دشمن رفته و بنیان های اقتصادی بخش جنگل را نابود کرده است، چرا این دلنوشته را سرگشاده به وزیر بنویسم ! در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی به نام خدا می نویسم که در حفظ میراث انقلاب و پاسدار از خون شهدا توجه نداشت.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 22 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم