آمار بازدیدکنندگان سایت

02139536
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1875
1690
3565
11653
30535
2139536

آی‌پی شما: 3.231.229.89
امروز: ساعت

مسئولیت بسیار عظیم و راه حل مشکل معیشتی مردم !

مسئولانی که جز دلسوزی و ابراز احساسات با مردم، ابزار و ساز و کار دیگری برای حل مشکل معیشتی ندارند، چگونه می توانند مشکل معیشتی مردم را حل کنند

 

 

مسئولیت بسیار عظیم و راه حل مشکل معیشتی مردم !

 

ریاست محترم قوه قضاییه فرمودند: «ایجاد نا امیدی و یأس در مردم و تشدید فشار‌های روحی و روانی، از مهمترین ابزار‌های دشمن در جنگ روانی علیه کشورمان است و بر همین اساس مسئولان، مسئولیت بسیار عظیمی به ‌عهده دارند».

مسئولانی که جز دلسوزی و ابراز احساسات با مردم، ابزار و ساز و کار دیگری برای حل مشکل معیشتی ندارند، چگونه می توانند مشکل معیشتی مردم را حل کنند، آنها تنها قادر به افزایش میزان مشکل معیشتی مردم هستند !

اگر به مسئله توقف بهره برداری از جنگل و تعطیلی طرح های جنگلداری تامل کنیم !می بینیم که توقف بهره برداری کار دشمن دیرینه ملت نبود، یک فرار رو جلو از سوی یک تعداد افراد دلسوز بود که نتیجه تصمیمشان دارد خانماسوز می شود.

ایشان مستحضر باشند که با اجرای قانون استراحت جنگل معیشت بیش از چهل و شش هزار نفر در مشاغل مستقیم و غیر مستقیم، فعال در راه سازی - ساختمان سازی - احیا و توسعه جنگل – حصارکشی سطوح احیایی – بهره برداری چوب در طرح ها مشتمل بر فعالیت ۲۰۰۰ اره موتورچی و فعالیت مکاری ها حداقل با بیش از ۵۰۰۰ قاطر و رانندگان انواع وسیله نقیله کامیون و کامیونت برای حمل حدود ۱۴۶۰۰۰ واحد محموله تولید اولیه و ثانویه چوب و هیزم و ذغال – تولید بیش از حدود ۴ میلیون اصله نهال و متاسفانه اختلال در روند پرداخت حقوق ۲۴۰۰ نفر از قرقبانان طرح مدت دوسال است به خطر افتاد.

می خواهم یک بار دیگر به یک حاشیه بر مدیریت جنگل، یعنی فروپاشی نظام نظارتی در جنگل، با تامل بر این مسئله که چرا در نتیجه اجرای قانون استراحت جنگل از قضا، اکثر موافقین و مخالفین طرح موسوم به تنفس، بر روی یک نکته پر ابهام مانند بهره برداری های غیر مجاز و قاچاق پنج برابری چوب، اختلاف نظر چندانی ندارند، اشاره کنم ؟

مسئولانی که یک شبانه روز در پایین ترین رده ساختار طولی تشکیلات تجربه خدمتی ندارند و موقعیت شغلی اذل و ابدی آنها در ساختار عرضی تشکیلات است و شاید حتی در پیشه جنگل بانی اصالت ندارند و همه توان آنها رویاهای خوب و ایده های عالی و شعارهای پسندیده و جلسات و کنفرانس ها و همایش های با کلاس است، هرگز قادر به حل مشکل معیشتی مردم نیستند !!!

زیرا مدیریت جنگل دانش بنیان و فنی و حرفه ای است !  و مدیریت آنها سلیقه ای و روزمرگی است !

بیش از ۷۵۰۰ واحد چوبری در شمال کشور فعال است، اگر هر واحد نیم متر مکعب در شبانه روز تخلف کند، هیچ فرد عادی و هیچ دستگاه نظارتی و امنیتی انتظامی قادر به کنترل نیست و هر روز ۳۵۰۰ مترمکعب و در سال حدود ۱،۲۷۷،۰۰۰ مترمکعب می تواند به نحو غیر مجاز تبدیل ثانویه شود و با سایر محمولات مجاز جابجا گردد ! این داستان شبیه پول شویی است یا شبیه تشخیص مال حلال مخلوط به حرام و نظائر آن است و کنترل آن یک کار صرف فنی تخصصی توام با تجربه اجرایی است،

شاید بیش از صد یادداشت من بر روی سایت شخصی بر روی تعارض تنفس جنگل با سیاست های اقتصادی مقاومتی اشاره دارد، شاید بیش از صد یادداشت بر روی این سایت مرتبط با امکان فرصت شغلی بیش از سی هزار نفری در بخش منابع طبیعی کشور است.

نوشتم و گفتم و کسی نشنید و هیچ چیزی نگفت ! می نویسم تا در صفحات تاریخ بماند، که اجرای سیاست های اقتصادمقامتی نیز گفتمانسازی ندارد و با ناتوانی مواجه است !

با تعطیلی طرح های جنگلداری بیش پنج برابر حجم بهره برداری گذشته در طرح های جنگلداری، به نحو غیر مجاز و قاچاق بهره برداری و فضای سبز و باغات اقصی نقاط کشور در شرف تاراج هستند، تنها به این دلیل که نفهمیدند واردات چوب نمی تواند انجام شود ؟

چگونه کشورهای اروپایی دارای نسبت ۱۶ درصد پوشش جنگلی می توانند صادرات چوب داشته باشند و مسئولان کشور ما زبان آنها می شوند و برای واردات چوب برنامه ریزی و تعرفه وارداتی را صفر می کنند، اما در حالیکه ناحیه رویشی هیرکانی دارای ۳۴ درصد نسبت پوشش جنگلی است، باید طرح ها را تعطیل کند ؟

یقینا دشمن این ملت می فهمد که حمایت مردمی پاشنه آشیل نظام جمهوری اسلامی است و ایجاد یأس و نا امیدی به مانند تیر کاری بر این ناحیه تأثیر می گذارد ! آیا نمی خواهید در چهلمین سالگرد از میراث انقلاب به درستی حفاظت کنید ؟

ناحیه رویشی هیرکانی در این سال ها میزبان چوب های قاچاق حاصل از جنگل های خارج از شمال است، جنگل هاییکه شاید برای هر بیست هزار هکتار یک جنگلبان ندارند، در آنجا روزانه بیش از ۲۰۰ تن و سالانه بیش ۷۳۰۰۰ ذغال تولید می شود و در قلیان سراها خاکستر می شود.

با خود زنی های ناشی از إحساس گرایی دو دهه اخیر جامعه، نرخ بیکاری دانش آموختگان ما در حدی بالا رفته است که بعضا هیات علمی دانشگاه ها را بیکار کرد. در حالیکه ظرفیت های طبیعی تجدیدپذیر این موهبت خدادادی، می تواند بدون نیاز به اعتبار دولتیِ برای بیش از ۳۰ هزار دانش آموخته فرصت شغلی فراهم کند !

برای جلوگیری از پیشبرد جنگ نرم دشمن دیرینه این ملت، مدیریت مبتنی بر عقل لازم است تا ترجیح دهد، متخصصین مجرب باید اجازه یابند در جنگل ها جنگلداری کنند !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 17 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم