آمار بازدیدکنندگان سایت

02021805
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
345
1180
11956
30459
35053
2021805

آی‌پی شما: 34.236.38.146
امروز: ساعت

سرمایه گذاری در مناطق توسعه یافته کشور، عامل تحریک عوامل تخریب می شود

فصل تصویب قانون بودجه است ! فصل فرار لابی های قدرت در تبعیت از برنامه و تعظیم به سلیقه !

 

 

سرمایه گذاری در مناطق توسعه یافته کشور، عامل تحریک عوامل تخریب می شود

فصل تصویب قانون بودجه است ! فصل فرار لابی های قدرت در تبعیت از برنامه و تعظیم به سلیقه !

باید با دقت بیشتری تأمل کنیم که حفظ آبادانی مناطق آباد و پرجمعیت در گرو آبادانی در مناطق کم تراکم است. از این رو باید به تعادل بخشی اهمیت بدهیم !

هرگز نباید از جهت گیری ضوابط ملی آمایش سرزمین غافل شویم. گستره کمی کیفی تخریت در بستر حیات زمانی وسعت می یابد که دولت و آحاد جامعه به موازات غفلت از توان اکولوژیک محیط طبیعی قادر به تعدیل انتظارات خود نباشند.

نه استان های واقع در مرکز کشور نگران نسبت کاهش سرمایه گذاری باشند، نه استان های شمال کشور ! این وظیفه برنامه ریزان کشور است که با چنین رویکردی، به توزیع عوامل تولید بر اساس شاخص تراکم جمعیت ترجیح دهند و این ترجیح را ترویج کنند، تا همه مردم و همه مقامات آن را یک مزیت محسوب نمایند.

سرزمین وسیع مناطق خشک کشور در نوار مرزی شرق تا جنوب و بخشی از غرب، تراکم جمعیت پایینی دارند و دولت بر خلاف هزینه های امنیتی انتظامی بسیار سنگین، در این مناطق نسبت سرمایه گذاری پایینی در توسعه عمران دارد. این مسئله که استقرار ارادی و بارگذاری جمعیت را با مشکل مواجه می کند و توازن منطقه ای ندارد و حتی یکی از اصلی تریل عامل تشدید نرخ مهاجرت است و نرخ مهاجرت اصلی ترین عامل تخریب و بد هنجاری در محیط طبیعی و اجتماعی، تنها همین یک راه کنترل مزیت دار، دارای توجیه اقتصادی مبتنی بر توسعه پایدار دارد.

اگر به حفظ بستر حیات اهمیت می دهید، تغییر کنید و از طریق افزایش نسبت سرمایه گذاری توسعه و عمران مناطق جمعیتی کم تراکم به سمت کاهش هزینه امنیتی انتظامی حرکت کنید، این تحرک ضروری هم جهت با جهت گیری ضوابط ملی آمایش سرزمین و هم جهت با سیاست های کلی نظام و دیگر قوانین جاری کشور است.

بخشی از افزایش سرمایه گذاری را باید از طریق احیای منابع طبیعی به احیای منابع آبی پایدار، مانند چشمه و قنوات اختصاص داد. احیای منابع جنگلی و مرتعی مناطق بالادست قنوات و چشمه می تواند به سرعت از شدت سیل خیزی مخرب بکاهد و عملیات آبخیزداری در آبراهه می توان با افزایش تمرکز، سفره ها و آبخوان های این مناطق را بهتر تغذیه کند.

در دو دهه اخیر حفظ آبادانی کلان شهرها به انحاء مختلف با چالش مواجه شده است و دولت هر چه بیشتر سرمایه در این کلان شهرها هزینه کند، با سرعت بیشتری به سمت بر هم زدن توازن منطقه ای گام بر می دارد و از طریق برهم خوردن توازن منطقه ای، به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد و مجموع درآمدهای حاصل از عوارض و مالیات اختصاصی خود را باید در جهت ساماندهی فاقد شاخص های توسعه جمعیتی مهاجر مصرف کند که علل بدهنجاری و انواع آسیب های اجتماعی هستند !

این کمترین حقوق شهروندی است که هر کسی بخواهد، مقامات تصویب کننده بودجه سالیانه در اختصاص بودجه رویکرد ملی داشته باشند و خواسته های محلی را به نحوی تعدیل کنند که بودجه های هزینه ای غیر ضرور با هدف ایجاد توازن منطقه ای به بودجه عمرانی تبدیل شود و استنباط آگاهان جامعه از بودجه سالیانه توسعه و آبادانی باشد.

تغییر کنید تا فصل فرار لابی های قدرت در تبعیت از برنامه و تعظیم به سلیقه ! به فصل تغییر لابی های قدرت به تبعیت و تعظیم از برنامه تبدیل شود !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 48 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم