آمار بازدیدکنندگان سایت

01950490
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
328
958
2456
28926
33888
1950490

آی‌پی شما: 34.204.36.101
امروز: ساعت

آقای وزیر عوامل تخریب منابع طبیعی هرگز کم نشده است.

 

جناب وزیر امروز در جمع مدیران منابع طبیعی فرمودند: عوامل تخریب منابع طبیعی و جنگل ها کم شده است.

 

آقای وزیر عوامل تخریب منابع طبیعی هرگز کم نشده است.

 

جناب وزیر امروز در جمع مدیران منابع طبیعی فرمودند: عوامل تخریب منابع طبیعی و جنگل ها کم شده است.

جناب وزیر باید مستحضر باشند، با تخصیص اعتبارات اتفاقی از صندوق توسعه ملی برای عملیات آبخیزداری و بیابان زدایی، نباید تخریب در منابع طبیعی را کتمان و پنهان کنند ! اگر به تشکیلات اداری و چارت تشکیلاتی و میزان سرمایه گذاری به ازای هر هکتار در منابع طبیعی، به تبع درجه اهمیت آنها« جنگل مرتع بیشه اراضی جنگلی» توجه کنند، قطعا وضعیت را به گونه دیگری می بینند !.

برای افکار عمومی که اظهر من الشمس است، فرایند تخریب در جنگل ها و مراتع ویرانگر است. حتی افراد عادی جامعه می دانند که عامل اصلی تخریب منابع طبیعی، عامل انسانی است و وابستگی معیشتی پس از اجرای قانون بی هدف یارانه ها و پس آن در وضعیت رکود اقتصادی افزایش یافته است ا یعنی واقعا وزیر جهاد کشاورزی متوجه افزایش بهره برداری ها به تناسب افزایش جمعیت کشور و افزایش زباله و پسماند به تبع تنوع فعالیت جامعه انسانی نیستند !

با افزایش فرایند تخریب به طور معمول تشدید می یابد، مگر اینکه وزیر محترم تکلیف قانونی خود را به نحو مطلوبی در رابطه با سرمایه گذاری در حفظ - احیا و توسعه جنگل ها و مراتع انجام داده باشند. که نه تنها چنین چیزی نیست، بلکه حتی با توقف بهره برداری مجاز، اقتصاد درونزا در طرح های جنگلداری را نیز تعطیل کرده اند، لازم نیست از افکارعمومی بپرسند وضعیت حفاظت جنگل چگونه است ! کافی است به آمار دانش اموختگان بیکار بخش کشاورزی و منابع طبیعی کشور و آمار صندلی های خالی ادارات منابع طبیعی و حساب های بانکی با موجودی در حد تنخواه گردان و پرداخت هر سه ماه یکبار حقوق نیروهای حفاظت نیم نگاهی داشته باشید !

به نظر نمی رسد حتی شهامت خواندن ارقام ریالی اعتبارات احیا و توسعه جنگل را نداشته باشید !

چگونه وزیر محترم به آمار مصرف ذغال کشور توجه ندارد ؟

مصرف روزانه ذغال قلیان سراهای کشور بیش از ۱۵۰ تن در روز و ۵۴۷۵۰ تن در سال است، واقعا چه فکر می کنند ! این میزان ذغال که از طریق بهره برداری غیر مجاز تولید و عرضه می شود،  از ریشه تا گرزن درختان و درختچه های جنگل های زاکرس را نابود کرده است.

مردم بهترین مرتعدارند، مصداق گفتار درمانی است ! شما به عنوان وزیر بفرمایید برای احیا و اصلاح مراتع کشور، چه اعتباری را اختصاص داده اید. حتی اگر تعداد دام کم شده باشد ناشی از رکود اقتصادی و خشکسالی است و البته به تشدید فقر منتهی گردیده است و اما چیزی از وابستگی معیشتی و سطح اتکا دامدار به مراتع کم نکرده است !

اینکه یک متخصص غیر مرتبط تا چه حدی می تواند با تخصص منابع طبیعی بیگانه باشد در این عبارت از بیانات ایشان در جمع مدیران منابع طییعی مستتر است

«میزان دام ها در کشتارگاه ها رو به کاهش است و منابع طبیعی مشکلاتش در این زمینه ها روز به روز کمتر شده است، حتی می دانند»

مرتع کشتارگاه نیست سرگرم بخش کشاورزی و تهیه گزارش برای استیضاح مکرر بوده اید ! احتمالا کلا از بخش منابع طبیعی غافل شده اید ! شاید حتی ۸۰ کارشناس مرتع رسمی در سازمان متولی برای تولید خدمت به ۸۰ میلیون هکتار مراتع کشور باقی نمانده باشد.

این اطلاعات آقای وزیر همانند دیگر اطلاعات سوخته و نا متجانس با مدیریت منابع طبیعی ایشان است و مستحضر نیستند و باید کسی به ایشان یادآوری نماید ! آقای وزیر فقط ۲۰ میلیون بز در جنگل ها و مراتع کشور، برابر قانون غیر مجاز تعلیف می کند و شما در این دولت جریمه ماده ۴۴ قانون حفاظت و بهره برداری [1] را به موجب مصوبه ۱۴/۸/۱۳۹۶ هیات وزیران [2] از مبلغ ۱۰۰ ریال حداکثری سال ۴۶ به مبلغ ۴،۸۰۰،۰۰۰ ریال یعنی ۴۸هزار برابر افزایش داده اید و شاید نمی دانید ! در اعمال قانون و برخورد با عمل بر خلاف قانون دامداران در تعلیف غیر مجاز بز در جنگل ها و مراتع، هر جنگل بانی خود را اخلاقاً معذور می بیند و نمی تواند با وصف مشکل معیشتی آنها پرونده تخلف سنگینی با این ارقام جریمه تنظیم کند.

  آقای وزیر نفرمایید همه چی آرام است و شما خوشحالید ! بفرمایید؛ بیست میلیون بز در این کشور چگونه و در کجا تعلیف می کنند  ؟

جنابعالی وزیر جهاد کشاورزی و متولی جنگل هستید، بفرمایید؛ ذغال موجود در قلیان سراها و موجود در بازار، از محل کدام بهره برداری مجاز از کدام جنگل ها و چگونه تولید و عرضه می شود؟

‌مادامیکه از بیان واقعیت های محض و موجود در جامعه انسانی و گیاهی و جانوری گریزان باشیم، قادر به حل مسئله مختلف مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست خود نخواهیم بود.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 46 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم