آمار بازدیدکنندگان سایت

02014310
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
4461
977
11873
22964
35053
2014310

آی‌پی شما: 34.238.194.166
امروز: ساعت

تصمیم برای انتقال اب خزر، خیلی محلی و میلی است.

مادامیکه در کشور تصمیم محلی و میلی مسافرتی بدینگونه به اجرا گذاشته می شود، چگونه می توان گفت چنین تصمیمی موافق با سیاست های اقتصاد مقاومتی است ؟

 

 

تصمیم برای انتقال اب خزر، خیلی محلی و میلی است.

مادامیکه در کشور تصمیم محلی و میلی مسافرتی بدینگونه به اجرا گذاشته می شود، چگونه می توان گفت چنین تصمیمی موافق با سیاست های اقتصاد مقاومتی است ؟

رئیس دولتی که مدعی حفاظت محیط زیست است و مدیریت جنگل را به بهانه بهره برداری جنگل تعطیل می کند و حتی نمی داند که در نتیجه این تصمیم بستر بهره برداری غیر مجاز و قاچاق چوب را فراهم کرده است و در عین حال اذعان می کند، با ۵۰ کیلومتر سفر به شمال به جنگل های انبوه می رسد و با ۵۰ کیلومتر سفر به جنوب به بیابان و کویر می رسد، مشاورانش چه کسانی هستند و چگونه با یکدسته توهمات از خطوط قرمز حساسیت های محیط زیستی در اقلیم خشک تا نیمه خشک عبور می کنند، تا به اقلیم مرطوب پا بگذارند ؟

این نکته برای جمعیت ده میلیونی شمال کشور، بسیار واضح است که تبعات انتقال آب حوزه به حوزه هیچ آثار و نشانه موفقیت آمیزی در این کشور نداشته است ! با این حال چرا متولی مستأصل در مدیریت آب کشور، این وضعیت را برای رئیس جمهور و شخص اول دولت مشخص نکرده است ؟

برای رئیس جمهور پسندیده نبود، خواسته های محلی را بر خواسته های ملی رجحان دهد !

اگر مقامات و ملت از تاریخ خود در این کشور کهن دارای اقلیم خشک تا نیمه خشک، درس نیاموزند و هشدار جنگ آب را به سخره نگیرند، نباید چنین اتفاقی را نیز دور از ذهن تصور کنند !

مدیریت بسته در بخش آب و انرژی همانند دیگر بخش ها در این کشور نتوانسته است منطبق با قوانین جاری مدیریت خود را توسعه دهد. از نظارت عالی دولت بر اجرای بودجه و گزارش تفریغ بودجه ۹۷ دیوان محاسبات نیز احتمالا تعجب می کنید ! با وصف اینکه ردیف بودجه این پروژه در بودجه سنواتی ۹۷ حذف شده است، اما قرارداد اجرایی برای آن تنظیم شد ! چگونه می توان نگفت، اجرای این طرح میلی نیست ؟

واژه توسعه همیشه کمٌی معنا شده است و هیچگاه هیچ دستگاه اجرایی برای توسعه کیفی خود تلاش نکرده است، اصرار می ورزند که صنایع نیازمند به آب در دل کویر مستقر شود ! کشاورزی سنتی حتی نیازمند به غرقابی را در مناطق خشک و بیابانی ترویج می کنند و توسعه می دهند !

چرا از این همه پُز دادن ها و بلف زدن های توسعه واهی و منم منم زدن های رقابتی، نا مبارک تا شوم که نتایج بسیار خفت بار برای این ملت داشته دست بر نمی دارند ؟.

این چه دیدگاه ملی است که در هر آیتم از انواع تولیدات مختلف، بگویند فلان استان مقام چندم ! چرا از این حماقت زیانبار دست بر نمی دارند و واژه ملی را به حد محلی تنزل می دهند ؟

شرمسار باشید که شانزده نماینده استان اصفهان صرفاً به خاطر حذف ردیف اعتباری مربوط به پروژه های آبرسانی در بودجه سنواتی سال ۹۸ استعفا داده اند و چهل نماینده استان های شمالی به یک باره در مورد انتقال آب دریای خزر یک صدا معترض شدند !

هشدار جنگ آب را به سخره بگیرید تا در دام این تنش در هم تنیده قرار نگیرید. برای بازچرخانی آب نا متعارف بودجه هنگفت بگذارید تا همه هزینه هایی که اکنون هنگفت است به دارایی قابل تملک تحسین بر انگیز تبدیل شود، چرا باید بودجه های متعارف برای صرف پروژه های خسارت بار در منابع طبیعی اختصاص یابد و اثرات اجرایی سوء محیط زیستی در پی داشته باشد.

چه خوب بود رئیس جمهور محترم بر حسب خواسته موج جمعیت استان یک میلیونی سمنان، به سمت دریای خروشان خزر و موج جمعیت ۱۰ میلیونی سه استان شنا نمی کرد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم