آمار بازدیدکنندگان سایت

01883378
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
332
1044
2899
22089
59490
1883378

آی‌پی شما: 18.232.147.215
امروز: ساعت

شیخ عطار و قحطی نیشابور و نام اعظم خداوند

به بهانه حفظ محیط زیست نباید فعالیت های اقتصادی کشور را مختل کرد. این نوع تلاش های حفاظتی هیچ منافع ملی در پی ندارد !

 

 

شیخ عطار و قحطی نیشابور و نام اعظم خداوند

به بهانه حفظ محیط زیست نباید فعالیت های اقتصادی کشور را مختل کرد. این نوع تلاش های حفاظتی هیچ منافع ملی در پی ندارد !

مشکل معیشتی جامعه را باید جدی گرفت و در پی حل مسئله اشتغال بود و برای زدودن آثار فقر در جامعه، به همه تلاش های متداول بخش دولتی و بخش غیر دولتی باید ارج نهاد !

به هر حال شرایط ناشی از پدیده خشکسالی دهه جاری و اثرات بهره برداری های سنتی فاقد بهره وری مناسب و پدیده شوم مهاجرت و حاشیه نشینی شهرها و بیکاری، برای جمعیت مهاجر با یک دور تسلسل، تقاضای مشتبه و روز افزون بهره برداری عوامل تولید مخصوصا زمین « آب و خاک » جهت ادامه همان دسته فعالیت های سنتی دارد، اما البته این تقاضاها متأسفانه با امر کاملاً مشتبه شده حفظ محیط زیست، سبب ایجاد تهدید امنیت غذایی و زیستی خواهد شد !

باید از تاریخ مدنیت ایران و مفاخری فرهنگی این دیار کهن مانند شیخ عطار و قحطی نیشابور درس بگیریم و عنوان و مدارک تحصیلی را که در این سال ها به منبع توهم و مولد ایده های غیر قابل اجرا تبدیل شده است، کنار بگذاریم و واقعیت های جامعه را برای ثبات و پایداری جامعه درک کنیم !

شیخ عطار می گوید در قحطی نیشابور چهل شبانه روز در نیشابور گشت ! نه صدای اذانی شنید و نه در هیچ مسجدی را گشاده دید ! او از آنجا دانست که نام اعظم خداوند «نان» است.

چرا به افرادی که فعالیت های دارای اقتصاد درونزا را نمی فهمند، می گویید کارشناس ؟  کارشناس کسی است که بتواند نقش بهینه ای در شناخت اجزاء فعالیت های مختلف داشته باشد، افراد بی شناخت با هر عنوان و مدرک تحصیلی هیچگاه کارشناس نخواهند شد !

چرا بعضی باور ندارند حفظ میراث انقلاب اولین وظیفه ملی است و میراث انقلاب بیش از حفظ محیط زیست تحت تهدید است ؟ و حفظ محیط زیست ضمن استقلال و حاکمیت ملی است.

البته میراثداران انقلاب تدریجاً باورشان شد که باید آسیب های جامعه را بهتر بشناسند و برای رفع آسیب های جامعه تلاش کنند. اما مدعیان حفظ محیط زیست هنوز باورشان نشد که فقر و سختی معیشت آحاد جامعه سبب تشدید وابستگی به منابع طبیعی می شود و رفاه جامعه سبب توجه بیشتری به حفظ محیط زیست جامعه می گردد.

آیا آسیب های شناخته شده مختلف جامعه بدون ارتباط با مباحث اقتصادی است ؟

دو دهه است که در این کشور شعار نابودی محیط زیست را سر نیزه کرده اند ! زیر این نیزه مباحث فقر و سختی معیشت و بیکاری جامعه، با ایده های غیر قابل اجرا در ستیز است و به مانع بزرگی برای همه نوع فعالیت های جاری جامعه تبدیل شده است و البته اما هیچ اثر حفظ محیط زیستی حاصل نشده است و گونه های رو به انقراض منقرض شده اند و شکار مجاز و غیر مجاز به یک جریان عادی تبدیل شده است ! چون شکاف بین ایده و اجرا با مدارک تحصیلی وجبی دهه جاری به قدر کافی عمیق شده و قابل ترمیم نیست !

باید فعالیت های دارای اقتصاد درون زای بخش های مختلف اقتصادی کشور را از هر گونه اختلال نجات داد ! این تکلیف اقتصاد دانان کشور و ستاد اقتصاد مقاومتی است !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم