آمار بازدیدکنندگان سایت

01684693
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1250
1855
10915
41166
67225
1684693

آی‌پی شما: 54.80.83.123
امروز: ساعت

تعطیلی کار دفاتر ستادی و دانشکده ها متأثر از توقف بهره برداری و تعطیلی طرح ها

شاید تصور کنید در اوج فعالیت اجرای طرح های جنگلداری، به پایان سه ماه اول سال اجرایی نزدیک می شوید

 

تعطیلی کار دفاتر ستادی و دانشکده ها متأثر از توقف بهره برداری و تعطیلی طرح ها

شاید تصور کنید در اوج فعالیت اجرای طرح های جنگلداری، به پایان سه ماه اول سال اجرایی نزدیک می شوید در این صورت لازم است، دفاتر ستادی برای تهیه گزارش پیشرفت فیزیکی سه ماهه اول طرح های جنگلداری فعال اقدام نمایند.

بدین ترتیب برای نظارت عالی و تأیید کمی کیفی یکدسته از کارها و فعالیت هایی حفاظتی احیایی پرورشی عمرانی نظیر؛ نظارت بر قطع درخت مورد بهره برداری سهمیه سال و بررسی ضایعات قطع آن و فرایند تجدیدحجم – اقدامات جاده سازی جنگل و مرمت جاده ها – تعیین مسیر چوبکشی – احداث بنای ساختمان نظارت و نگهبانی و مرمت آنها – حصارکشی و مرمت حصارها – خراش و بذرکاری - جنگلکاری و توسعه جنگل و مراقبت و نگهداری سطوح جنگلکاری و عملیات پرورشی توده های طبیعی و یا جنگل دست کاشت – اجرای خروج دام و تعهدات متقابل - کنترل مهلت پروانه قطع ها و گواهی پاک شدن قطعات مرتبط – کنترل ایستگاه ها و دسته بندی مستحصلات و فرایند حمل محمولات و اقدامات لازم برای تهیه طرح های تجدید نظر، مدیریت نهالستان های جنگلی و باغ های بذر – بررسی تقاضای سهمیه سال اجرایی بعد و...، که تحت نظارت ناظر مقیم انجام شده است چه تعداد کارشناسی از ناظرین معین دفاتر ستادی جنگلداری - جنگلکاری – بهره برداری باید به چهار اداره کل شمال کشور مأمور می شدند، تا نظارت بر این حجم کار و فعالیت را که در طرح های جنگلداری، تحت نظارت ناظر مقیم انجام شده است تأیید کنند.

به آن همه قشون کشی و برو بیا در طرح های جنگلداری، می گفتند نظارت نیست ! یعنی حتی اگر برای هر طرح یک بازدید انجام می شد، حدود پانصد بازدید و حدود ۲۰۰۰ نفر روز کار و فعالیت نظارت عالی در دفاتر ! و اکنون چه حجم کاری و چه نظارتی انجام می شود، یاذش بخیر !

چه خاکی بر سر طرح های جنگلداری ریخته اند ! که اکنون به گورستانی شبیه شده است و باید در این روزها برای آن همه کارها و فعالیت های شایسته علمی عملی در جنگل که کلاً رها شده است، فاتحه نثار نمود !

آیا کسی سراغ دارد در یکی از طرح های جنگلداری در قالب برنامه جنگل و جنگلداری، جاده ها – ساختمان – حصارکشی ها – مراقبت و نگهداری جنگل کاری ها با اعتبار دولتی ناشی از اجرای قانون موسوم به تنفس انجام شده باشد ؟

آیا کسی در یک از طرح های جنگلداری سابق سراغ دارد که جنگل پس از توقف بهره برداری در شُرف تنفس باشد و متخصصان مجرب بتوانند استنباط کنند که توده های طبیعی در فرایند رشد و نمو و توالی، با مشکلی مواجه نیستند و دولت خود را متعهد به تعهدات مندرج در برنامه طرح جنگلداری می بیند و برای جنگل اعتبار لازم را به موقع تخصیص می دهد ؟

چه می کند پروژه نفوذ ! در تحقق هدفگذاری خود در تخریب بنیان های اقتصادی این کشور !

به راستی این ملت در چه خواب سنگینی فرو رفته است ! که در عین استیصال ناشی از رکود اقتصادی در فعالیت های مختلف و در اقصی نقاط کشور، فرار رو به جلو می کند و مشعوف به افتادن در دام بدخواهان و اجرای توقف و تعطیلی فعالیت اقتصادی خود می شود !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 29 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم