آمار بازدیدکنندگان سایت

01684620
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1177
1855
10842
41093
67225
1684620

آی‌پی شما: 54.80.83.123
امروز: ساعت

عبارت توقف و تعطیلی، یأس را پا به پای ایجاد امید، به جامعه تحمیل می کند.

آقای رئیس جمهور در ۲۲ فروردین سال قبل در بندر امیر آباد بودید و فرمودید؛ ایران باید به خودکفایی در تولید کاغذ برسد !

 

 عبارت توقف و تعطیلی ، یأس را پا به پای ایجاد امید، به جامعه تحمیل می کند.

 

آقای رئیس جمهور در ۲۲ فروردین سال قبل در بندر امیر آباد بودید و فرمودید؛ ایران باید به خودکفایی در تولید کاغذ برسد ! و اکنون واردات کاغذ در سال موسوم  به حمایت از تولید داخلی سبب تعطیلی تولید کاغذ در کارخانه های داخلی شد. چه کسی مردم را مأیوس می کند !

تولید کاغذ در کارخانه‌های داخلی متوقف شد و در سال حمایت از تولید داخلی، آثار واردات کاغذ بر حمایت از تولید داخلی کاغذ غلبه کرد ! آیا به جریان انداختن اقداماتی بر خلاف مشی نظام نمی تواند، نقوذ در تخریب بنیان های اقتصادی کشور باشد ؟

آقای رئیس جمهور ! فرمودید؛ هیچ کس نمی تواند مردم مأیوس کند ! اما بسیار واضح و مبرهن است که هر کسی در کشور می تواند مردم را مأیوس کند ! و این اتفاق بسیار بدی است.

بدین ترتیب پس از تعطیلی طرح های جنگل و رسوب تنه های شکسته افتاده که آلوده به آفت تا بیماری، در سال های کم بارانیکه در پنجاه سال اخیر بی سابقه بوده است، در تجمعی از آلودگی های ناشی از پدیده ریز گرد کارکردهای طبیعی درختان را مختل می کند

اما حوادث و وقایع نشان از آن دارد که شرایط از اختلال در فعالیت ها به سمت شرایط ایجاد تهدید کوچ کرده است و اکنون وقوع حریق غیر عمد متعدد بهاری در جنگل که به سبب باقیماندن تنه های شکسته افتاده خشک قابل اشتعال که تهدید جدی برای بقای جنگل است، خود نیز سبب زایش تهدید منع ورود و منع روشن کردن آتش در جنگل، برای مردم خسته از انواع آلودگی های محیط شهری و محتاج به نفس کرفتن در طبیعت و تمدد أعصاب و روان شده است

هرگز نمی توان از توقف تولید کاغذ در کشور صرف نظر نمود، چون تولید کاغذ پایانه مصرف تولیدات مختلف مواد سلولزی است و اگر این نوع تولیدات روی دست تولید کننده بماند، بقای فضای سبز کشور و ادامه فعالیت هایی نظیر زراعت چوب و انگیزه های توسعه تهدید می شود.

بی تردید با توقف تولید کاغذ در حدود ۴ میلیون متر مکعب چوب فاقد بازار مناسب می شود و به همراه آن به همین میزان حجم آخال مورد مصرف به حجم زباله ها اضافه می شود و کف خیابان ها پرخواهد شد از کارتن های خالی که تا کنون باز می شد و جمع آوری و من بعد به دلیل فقدان محل مصرف، باید در همان محیط شهری با کبریت تیر خلاص به آن زد و شهر را آلوده کرد.

چرا اصرار به سعی و خطا دارید ؟

عملکردتان مصداق این ضرب المثل است:  ابرو بر نداشته اید، چشم را کور کرده اید !

لااقل گوشتان به شعر مفاخر ملی[1] باشد

آن دوست که دیدنش بیاراید چش         بی دیدنش از گریه نیاساید چشــــم
ما را ز برای دیدنش باید چشــــــم        گر دوست نبیند به چه کار آید چشم

با چه رویاهای توهم گونه ای برخی فکر می کنند، با توقف بهره برداری مشکل حفاظت جنگل حل می شود !

تجدید اختلال در فرایند تولید چوب کشور نیز قطعی است و فعالیت زراعت چوب نیز با افت توجیه اقتصادی مواجه خواهد شد و می توان گفت که این بخش از فعالیت جامعه نیز متوقف خواهد شد و جمعیت فعال این بخش نیز به زمره خانواده چه کنم چه کنم های جامعه اضافه خواهد شد.

آقای رئیس جمهور ! واقعا هیچ کسی حق ندارد مردم را مأیوس کند !  اما واقعا چه کسی در این کشور با چه تصمیمی در چه فرایندی مردم را مأیوس می کند ؟[1] - رباعیات سعدی 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم