آمار بازدیدکنندگان سایت

01689150
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1915
1911
15372
45623
67225
1689150

آی‌پی شما: 54.162.239.233
امروز: ساعت

آشنایی بیشتر با کاداستر وظیفه ملی برای حفظ منافع ملی است - ۷

کاداستر یک نقشه هندسی صرف نیست، کاداستر یک سیستم است و نیازمند استقرار و پیاده سازی اطلاعات هندسی املاک و اطلاعات حقوقی نظیر است

 

 

آشنایی بیشتر با کاداستر وظیفه ملی برای حفظ منافع ملی است - ۷

کاداستر یک نقشه هندسی صرف نیست، کاداستر یک سیستم است و نیازمند استقرار و پیاده سازی اطلاعات هندسی املاک و اطلاعات حقوقی نظیر است. به این معنی که اگر یک پاره خط دارای همسایگی صحیح، در نقشه کاداستر پیاده سازی شود، منجر به بهبود کیفیت برای بهبود ارائه خدمات به ارباب رجوع خواهدشد، زیرا

کاداستر در واقع تبلور حکمرانی خوب در امور ثبتی است که از طریق مستند سازی اطلاعات اراضی به تنظیم گران اجازه ارائه خدمات گستره و آسان کم هزینه می دهد !

عدم قطعیت اسناد اراضی ملی مأخوذه در محاکم و مراجع قانونی، ایجاب می کند در خصوص تولید اطلاعات نظیر کوتاهی نشود و قطعیت اسناد اراضی ملی با صدور اسناد کاداستر قطعیت تجلی یابد.

قسمت هفتم « آشنایی مختصر با مقوله کاداستر»

بهبود کیفیت:

یکی از اهداف پیاده سازی و به هنگام سازی سیستم کاداستر،  رسیدن به نقشه کاداستری است که در آن ، تمامی پاره خط ها دارای دو همسایگی صحیح باشند. هر فعالیتی که منجر به هر یک از نتایج زیر شود، به نوعی بهبود کیفیت بانک اطلاعات املاک و کاداستر است. با بررسی وضعیت بانک اطلاعاتی هر اداره در پایان هر ماه میزان نیل به نتایج زیر تعیین و اعلام می گردد.

1       اضافه شدن تعداد چند ضلعی دارای پلاک ثبتی  .

2       کم شدن تعداد چند ضلعی دارای حروف zx .

3       اضافه شدن تعداد چند ضلعی دارای نام معبر .

4       کم شدن تعداد چند ضلعی دارای حروف zm .

5       اضافه شدن تعداد همسایگی صحیح

6        کم شدن تعداد همسایگی اختلاف دار

7       کم شدن تعداد همسایگی فاقد طول ثبتی

8       اضافه نمودن نقشه کاداستر دیگر مناطق حوزه ثبتی که در نقشه یکپارچه وجود ندارد.

مزایای کاداستر:

مکانیزه نمودن امور ثبتی و تسریع در پاسخگویی به مراجعان، سرعت و سهولت دسترسی به اطلاعات ملک، مستند سازی اطلاعات اراضی در رابطه با شهروندان، ساده سازی مراحل، کامپیوتری کردن ارائه خدمات، تثبیت مالکیت اراضی و املاک و کاهش حجم اختلافات ملکی ، بهبود حفظ محیط ها  و مرز بین زمین ها، استناد قانونی و دقیق در محاکمات جهت نیل به احقاق حقوق عامه ، افزایش امنیت حقوقی مالکان و آسان‌سازی معاملات ارضی، از بین بردن زمینه‌های تصرف اراضی دولتی و ملی، ایجاد توسعه پایدار و امنیت ملی و هم‌چنین جلوگیری از بورس بازی زمین در مناطق شهری، طراحی و برنامه ریزی و مدیریت شهری، ایجاد ثبات اجتماعی  و بهره‌وری بهینه از نظام اطلاعات کاداستری در ارایه خدمات به سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله مزایای  این طرح محسوب می شود.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 35 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم