آمار بازدیدکنندگان سایت

01689110
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1875
1911
15332
45583
67225
1689110

آی‌پی شما: 54.162.239.233
امروز: ساعت

آشنایی بیشتر با کاداستر وظیفه ملی برای حفظ منافع ملی است - ۶

اگر اضلاع یک نقشه کاداستر با اضلاع یک نقشه گرافیکی متفاوت نباشد، واقعیت این است که باید گفت نقشه کاداستر حتی ناقص و اجمالی تهیه شده است

 

آشنایی بیشتر با کاداستر وظیفه ملی برای حفظ منافع ملی است - ۶

 

اگر اضلاع یک نقشه کاداستر با اضلاع یک نقشه گرافیکی متفاوت نباشد، واقعیت این است که باید گفت نقشه کاداستر حتی ناقص و اجمالی تهیه شده است. برای یک عرصه تفکیکی سند کاداستر تهیه شد و من سند این عرصه و شبکه راه و اضلاع همسایه دار این چند ضلعی را دیدم ، واقعا ناقص و اجمالی است، زیرا می دانم برای همسایه این سند کاداستر هم سند صادر شده است.

این مشاهده و اطلاعات محلی به گونه است که می دانم نقشه کاداستر در همسایگی با قطعه زمینی که دارای شناسه ثبتی است، باشتباه با عبارت ۱۳/ zxمشخص شده است و می دانم حتی این همسایگی ولو نامشخص ثبتی که « ۱۳/ zx» درج شده است حداقل باید ۱۴،۶/ zxمی شد.

در هر حال اقدام به اجمال و ابهام بزرگترین مسئله پیش روی عدم قطعیت مرزهای مسلم منابع ملی شده است که حتی اگر با چنین مستند سازی ها مشتبه می نماید، با تصاویر ماهواره ای و عکس های هوایی موجود می توان در هر مرجع علمی و قضایی دفاع کرد.

قسمت ششم « آشنایی مختصر با مقوله کاداستر»

 همسایگی Topology  :

در نقشه کاداستر هر پاره خط، یا ضلعی از یک چند ضلعی است و یا ضلع مشترک دو چند ضلعی است. پاره خطی که ضلع مشترک دو چند ضلعی است،  دارای دو همسایگی در دو طرف می باشد و برای پاره خطی که یکی از اضلاع چند ضلعی است، یک همسایگی وجود دارد. بدیهی است با اضافه شدن هر چند ضلعی به نقشه کاداستر، به تعداد اضلاع، همسایگی جدید به بانک اضافه می شود. مشخص است همسایگی یا با قطعه زمین است یا با معبر که انواع همسایگی ها را بدست می دهد.

همسایگی صحیح:

یک همسایگی در دو صورت صحیح است:

1.همسایگی با قطعه زمین دارای شناسه ثبتی باشد و اختلاف بین طول ثبتی همسایگی و طول گرافیکی پاره خط کمتر از بیست سانتی متر است.

2.همسایگی با معبر است و نام معبر مشخص است.

همسایگی اختلاف دار: 

همسایگی تنها در یک صورت اختلافدار می شود و آن زمانی است که همسایگی با قطعه زمین دارای شناسه ثبتی باشد و اختلاف بین طول ثبتی همسایگی و طول گرافیکی پاره خط بیشتر از بیست سانتی متر و کمتر از یک متر باشد.

همسایگی فاقد طول:

یک همسایگی در سه صورت فاقد طول ثبتی است:

1. همسایگی با قطعه زمین دارای شناسه ثبتی باشد و اختلاف بین طول ثبتی همسایگی و طول گرافیکی پاره خط بیشتر از یک متر است و یا طول ثبتی برای همسایگی وجود نداشته باشد.

2.همسایگی با معبر است و نام معبر مشخص نیست و عبارت zm در آن درج شده است.

3.همسایگی با قطعه زمینی است ولی شناسه ثبتی آن مشخص نیست و عبارت zx در آن درج شده است.

ارزیابی نقشه کاداستر:

وضعیت اطلاعات نقشه کاداستر در لحظه تحویل به ادارات ثبت، با اعلام تعداد هر یک از موجودیت های زیر در بانک ، عملا تعیین و اعلام می گردد:

1.      تعداد چند ضلعی دارای شناسه ثبتی  .

2.      تعداد چند ضلعی دارای حروف zx .

3.      تعداد چند ضلعی دارای نام معبر .

4.      تعداد چند ضلعی دارای حروف zm .

5.      تعداد همسایگی صحیح

6.       تعداد همسایگی اختلاف دار

7.      تعداد همسایگی فاقد طول

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 43 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم