آمار بازدیدکنندگان سایت

01820837
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1002
1342
5125
19038
18176
1820837

آی‌پی شما: 107.23.176.162
امروز: ساعت

حرف های کلمه تنفس، نفس گیر است.

یکی از بهترین و جامع‌ترین تحلیل‌هایی که می توان در ارتباط با اجرای قانون موسوم به تنفس جنگل گفت، این است که؛ بگویم تنفس همه نفس های انگیزشی متخصصین بخش جنگل را گرفت

 

 

حرف های کلمه تنفس، نفس گیر است.


یکی از بهترین و جامع‌ترین تحلیل‌هایی که می توان در ارتباط با اجرای قانون موسوم به تنفس جنگل گفت، این است که؛ بگویم تنفس همه نفس های انگیزشی متخصصین بخش جنگل را گرفت، زیرا ؛  

حرف ت  کلمه تنفس توسعه مدیریت علمی عملی در جنگلداری را نابود کرد

حرف ن  کلمه تنفس نظارت متمرکز بر فعالیت های مختلف در جنگل محدوده طرح را نابود کرد

حرف ف کلمه تنفس فاتحه جبران خدمت نظارت بر عملیات بهره برداری را خواند

حرف س کلمه تنفس نشانه خواندن غزل خداحافظی ساماندهی بهره برداری شش گانه در جنگل است.

با این همه همت و تلاش در خود زنی چه نیازی به دشمن داریم !  در ده سال گذشته بخش تحقیقات و پژوهش هر چه نتیجه پژوهشی تآیید و تصویب و منتشر کرد، بالکل ارزش اجرایی خود را از دست داد و فقط از ارزش کتابخانه ای آن حفاظت شد، اما در سال ۹۴ گویا یک نتیجه پژوهش جهت دار بدون مبنای مقایسه با اسناد آرشیوی خیلی با اهمیت شد، تا ابزار تخریب و تضعیف دفاع از روند ادامه اجرای طرح شود.

توسعه مدیریت توانست در سطح یک میلیون و دویست هزار هکتار سطوح جنگل که به نحوی در آن طرحی اجرا شد، مساحتی در حدود ۳۴۵۰۰۰ هکتار جنگلکاری و توسعه جنگل انجام دهد، که بسیار با اهمیت است.

تمرکز بر جبران خدمت نظارت متمرکز برای خود یک کلاس کامل با آموزه های حفاظتی است و برای حدود ۶۰۰ هزار متر مکعب نشانه گذاری سهمیه سال، ۴۴۷۵۰ روز  مأموریت برای کارشناسان مختلف بخش جنگل صادر می شد و علاوه بر این بر دیگر کارهای متداول مانند جاده سازی – جنگلکاری – خروج دام و سایر جداگانه صادر و پرداخت می شد.

نظارت بر بهره برداری سیستمیک و چند لایه بود و واقعا ورق فاخر تفکر جنگلبانی و جنگلداری را می توان در این نظارت متمرکز دید، اگر برخی نتوانستند درست این نظارت را اجرا کنند و درک درستی از لایه ها داشته باشند و یا برخی آموزه ها به هر دلیل که دلایلش در این مقطع گفتنی نیست و مصداق خرمن کردن در معرض طوفان است، نتوانستند آموزش درست و کامل ببینند و از آموزه ها به موقع استفاده کنند، هیچ ارتباطی به نظارت سیستمیک ندارد.

اگر جایگاه بازرس در ساختار تشکیلاتی تحت الشعاع ارزیابی عملکرد قرار گرفت و حتی ارزیابی عملکرد نتوانست به نحویکه اصول قانون مدیریت خدمات محسوب می شود، به اجرا درآید، هیچ ارتباطی به نظارت سیستمیک ندارد.

با اهمیت ترین قسمت از توقف و تعطیلی طرح های مدیریت علمی عملی جنگل، در مورد تأمین نیاز چوبی کشور است که:

 الف : کاهش تعرفه واردات چوب را پیشنهاد داده اند که متأسفانه در حالیکه از ده سال گذشته صفر شده است، مرتب می گویند و تعرفه صفر شده است، انگار که شق القمر کرده اند

ب : زراعت چوب را پیشنهاد داده اند که به شکل متداول، پتانسیل خود را از دست داده است و صنوبر کاری های شفارود نشانه استیصال در اتخاذ تصمیم است و اکنون چگونه یا تخصیص جنگل کم بازده جهت تبدیل به زارعت چوب که مشابه تفکر منسوخ شده قطع یکسره است در برنامه قرار می گیرد، اجرای آن مضحک می شود ؟

اما سؤال با اهمیت این است که بر مبنای کدام منطق کارشناسی باید، طرح های جنگلداری تعطیل و بهره برداری چوب از جنگل های شمال متوقف شود و چوب از قاره اروپا وارد شود، احتمالا شاید مسئله اول کشور اقتصاد نباشد!

چرا در رفع مشکلات معیشتی و کاهش نرخ بیکاری، مردم هرگز با عبارت این تعداد فرصت شغلی در فلان نقطه ایجاد شد مواجه نمی شوند و از سال ۹۴ وعده ها به ۹۵ و سپس فضای انتخابات و سال بعد و اکنون به سال نوید بخش ۹۷ موکول شده است  ؟

آیا آنچه که گفته می شود، با این مدیریت ها قابل تحقق است ؟

کمی به نوروز نزدیک شدیم،  نوروز بر همه شما ایرانیان مبارکباد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم