آمار بازدیدکنندگان سایت

01771119
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
727
1484
6285
15034
26516
1771119

آی‌پی شما: 100.24.46.10
امروز: ساعت

مقامات کشور ملاحظه بفرمایید، یک هفته ۱۶۸ ساعت است !

آیا مردم و مقامات کشور نمی دانند که یک هفته ۱۶۸ ساعت است و وقت اداری یک مستخدم دولتی در هفته ۴۴ ساعت است 

 

 

مقامات کشور ملاحظه بفرمایید یک هفته ۱۶۸ ساعت است !

 

آیا مردم و مقامات کشور نمی دانند که یک هفته ۱۶۸ ساعت است و وقت اداری یک مستخدم دولتی در هفته ۴۴ ساعت است و باید برای حفاظت و نظارت از منابع طبیعی ۴ برابر تعداد مورد نیاز یک ساختار تشکیلاتی به صورت شیفتی نیرو تعیین و استخدام کنند و انتظار تحقق نتیجه حفاظت و نظارت از منابع طبیعی داشته باشند ؟

شرم آور است که هر دستگاهی شغل کارکنانش را مشاغل خاص و حساس و با اهمیت می داند و فوق العاده  خاصی تقاضا می کند و بر خلاف قانون جاری کشور تصویب می شود. حتی شغلی که صدقات مردم این کشور را جمع آوری می کند، دریافتی کارکنان و مدیرانش بیش از دریافتی کارکنان و مدیرانی می شود که حفاظت و صیانت از اموال عمومی را به عهده دارند.

حفاظت از عرصه و اعیان منابعی که بستر حیات جامعه است و آحاد مردم هرگز مصون از تهدیدات ناشی از آن نیستند، هرگز بدین نحو حفاظت نمی شو!.

آیا شما مقامات، مجری و ناظر قانون استخدام کشوری – قانون نظام هماهنگ پرداخت - قانون مدیریت خدمات کشوری نیستید ؟

آیا با این وصف می توان با زمینخواری مبارزه کرد ؟ این نوع رفتار تبعیض آمیز یک مشت کاغذبازی در خود دارد که اوراق یک پرونده می شود و با این اوراق در حد رفع تکلیف، هیچ قاضی مطلع و با انصافی به احراز نمی رسد، تا حکمی دایر به اعاده به وضع سابق دهد و اموال عمومی یا حقوق عمومی تأدیه گردد و مردم عملکردی از مبارزه با زمینخواری ببینند ؟

اگر وقت اداری به موجب ماده ۷۸ قانون مدیریت خدمات دولتی  ۴۴ ساعت در هفته است، چرا کارکنان سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور، مستخدم تابع این قانون در قبال ضعف نظارتی و تخلفات مختلف خارج از ساعات اداری که در این دهه به آن عناوینی چون جنگلخواری - کوه خواری - دریا خواری – زمینخواری داده شد، باید پاسخ دهند ؟ و یا برخی افراد کم اطلاع، به عنوان یک فعال اجتماعی با رفتار ناپسند، حتی مدیران را به ناتوانی در حفظ و صیانت و نظارت متهم کنند ؟

چرا در برنامه ریزی و پشتیانی و مالی و ذیحسابی مرتبط با مستخدمین این سازمان متولی، تا این حد کوتاهی می شود که علیرغم استفاده از توان مستخدم در مأموریت حفاظتی و نظارتی، اضافه کاری متداول و تعطیل کاری های اجباری ناشی از دفع تهدیداتی چون اطفای حریق، با مبالغ پرداختی ناچیز نه حتی منصفانه ! بلکه بدون درج در شرح حکم استخدامی هیچ آثاری در بازنشستگی نداشته باشد. در حالیکه برای دیگر کارکنان دولت در شرح حکم درج شود و در بازنشستگی تأثیر بگذارد ! یا سایر کارکنان دولت در ساعات غیر اداری خود، برای شغل دوم خود فرصت برنامه ریزی پیدا کنند و سختی معیشت ایام بازنشستگی نداشته باشند.

اثر اجرای قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت، در عین عدم هماهنگی بین دستگاه ها، عدالت و توازن در پرداخت بین کارکنان را نابود کرد و البته مقامات باید بدانند که به پیشنهاد دهندگان و طرف قرارداد، پاداش خدمت شایان توجه پرداخت کرده اند، در حالیکه تنها نتیجه اجرای قانون، تبعیض فاحش بود !

قانون مدیریت خدمات کشوری پیشنهاد و تصویب آزمایشی شد و ۱۱ سال با رفت و برگشت های بین دولت و مجلس تحت اجراست، ولی با سعی و خطا به رفع تبعیض منتهی نشد، بودجه ریزی عملیاتی نیز به جایی نرسید و هیچ امیدی به تبدیل کارکنان وقت مزد به کارمزد در امور تصدیگری نیست ! با این همه کسب نتیجه موثر در ایجاد تبعیض بین دستگاه ها، چگونه به برخی ها پادداش ارزیابی عملکرد پرداخت می کنید ؟

یک برنامه ریز باید شرمسار باشد که برای کلیه کارکنان دولت ۴۴ ساعت در هفته مدت کار تعیین کند، اما برای بخشی از کارکنان همان دولت شرح وظیفه را به نحوی می نویسد، که در تمام اوقات هفته مسئول و پاسخگوی حوزه کاری و مأموریتی خود باشد !.

مقامات کشور باید به آن برنامه ریزان بگویید تا بفهمند که مدت ساعات هفته ۱۶۸ ساعت است، حفاظت و نظارت از منابع طبیعی، کار اداری متداول و تعطیل پذیری نیست ! حتی در تعطیلات نوروزی در ساعت تحویل سال این مسئولیت تعطیل نمی شود ! پیرامون عرصه و اعیان منابع طبیعی در و دیوار مانعی برای عبور و مرور انواع بهره برداران ندارد ! انتظار حفاظت از عرصه و اعیان منابع طبیعی با این نوع رفتار برنامه ریزی و پشتیانی، انتظار عبث و بیهوده است.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 26 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم