آمار بازدیدکنندگان سایت

01531101
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1365
2229
15359
46608
50755
1531101

آی‌پی شما: 54.198.170.159
امروز: ساعت

پیام هفته منابع طبیعی ۹۶

سال دیگر از عمرمان گذشت و در آستانه تحول طبیعت هستیم و با امید به سلامت و به کامی و رویت حلول بهاری دیگر برای همه مردم ایران !

 

پیام هفته منابع طبیعی ۹۶

 

سال دیگر از عمرمان گذشت و در آستانه تحول طبیعت هستیم و با امید به سلامت و به کامی و رویت حلول بهاری دیگر برای همه مردم ایران !

به همه جنگلبانان که سرسبزی از سرانگشتانشان می بارد و می کارند و مراقبت می کنند و برای بقای عرصه و اعیان جنگل ها و مراتع و بیابان ها و کویرها و کوهستان های این سرزمین کهن جانفشانی و قلم فرسایی می کنند، ایام خجسته هفته منابع طبیعی را تبریک عرض می کنم !

شغلتان سخت و طاقت فرساست و در مقایسه با دیگر کارکنان دولت، جبران خدمت ناچیز ! 

این هم از بخت بد نیست طبیعت کار است، ماهیت شغلی این است، چون تلاشتان و حتی حاصل تلاشتان برای مقامات کشور ملموس و محسوس نیست، چون جلوی چشمشان نیستید تا آنها ببینید تا چند ساعت در روز کار سخت و مفید انجام می دهید. از طرف دیگر، وقتی پا روی دم سوداگران زمین و آنچه در او هست می گذارید، طبعاً در هر ساعت از مدت خدمت، یک دشمن و یا یک کسی که بتواند هر لحظه سعایت بکند، بر علیه خود می تراشید و طبیعت دوستان نیز به لحاظ اینکه کمتر خدمات شما را می بینند، کمتر دعا می کنند !


همچنان نستوه چون کوه و میخی محکم بر حفاظت از زمین پایدار باشید. 

می خواستیم به توسعه سرانه سبز ۲۵۰۰ متری برسیم ! می بینید که خبری نیست، حتی متأسفانه می گویند توسعه فضای سبز شهری هم متوقف شود، یعنی حتی جایی که پساب هست، مدیریت متوقف شده و رو به جلو توصیه نمی شود و نیست !

قرار بود به افزایش ضریب حفاظتی در منابع طبیعی برسیم ، خیز برداشتند تا به افزایش ضریب زراعتی در منابع طبیعی برسند !

قرار بود عوامل تخریب را کنترل کنند، اما به بهانه توقف بهره برداری از طرح های جنگلداری، به طور واضح و مشخص، همه فعالیت های بهینه ساز در ساماندهی امور جنگل را تعطیل کرده اند.

قرار است اقتصاد مقاومتی اجرا کنند، اما همه مقاومت موجود در مدیریت بقای جنگل را شکستند و در عین عدم مقاومت، نظاره گر اضمحلال و فروپاشی نظام نظارتی در جنگل هستند و اقتصاد درونزای جنگل را نابود کرده اند.

زمان به سرعت می گذرد و ما اثرات توهم ناشی از تأمین اعتبار دولتی را دیدیم و ناتوانی در ارائه طرح جایگزین و توهم در مراقبت و نگهداری سرمایه های پنجاه ساله و افزایش قاچاق چوب و ناتوانی در افزایش حجم واردات چوب و ناتوانی در زراعت چوب را دیدیم و می بینیم !

همچنانکه این ناتوانی ها را از کانون فکری تنفس جنگل می بینیم، علاقمند نیستیم که عملکرد پنجاه ساله جنگلبانان در برابر طوفان خرمن شود و امیدواریم که آنها به بقای جنگل اهمیت دهند و برای حفظ اقتصاد جنگل و سیاست جنگل و مدیریت علمی عملی جنگل، به قبول و پذیرش دوره انتقال برگردند و  از هر گونه اختلال در روند اجرای طرح های جنگلداری اجتناب ورزند.

منابع طبیعی کشور برای هریک از آحاد کشور منافع طبیعی دارد.

در سینه پر مهر طبیعت، بذر حمایت بکاریم ! اوست که بستر حیات است و مادرانه از شیره سینه اش به ما گوهر حیات ارزانی می دهد ! که آب تجلی استمرار حیات است.

بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر        بار دگر روزگار چون شکر آید.

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 64 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم