آمار بازدیدکنندگان سایت

01736021
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
443
1339
3917
6452
96
1736021

آی‌پی شما: 54.227.31.145
امروز: ساعت

بهانه ای با ارزش کتابخانه ای بر علیه مدیریت علمی عملی جنگل !

همه می دانیم که جنگل مریض است و متأسفانه دچار فقر مالی اعتباری برای درمان بیماری خودش شده است. همه با هم با تلاش گسترده ای سعی می کنند، جنگل را به سمت احتضار ببرند

 

 

بهانه ای با ارزش کتابخانه ای بر علیه مدیریت علمی عملی جنگل !

همه می دانیم که جنگل مریض است و متأسفانه دچار فقر مالی اعتباری برای درمان بیماری خودش شده است. همه با هم با تلاش گسترده ای سعی می کنند، جنگل را به سمت احتضار ببرند و در حد وسع خود هزینه تشییع و تدفین را متحمل شوند، ولی حاضر به دست برداشتن از خودخواهی های خود نیستند ! دوستان عزیز خسته نباشید.

پیشاپیش از استاید و محققین مرتبط با بخش منابع طبیعی عذر خواهی می کنم، مجبورم بدون فرار از واقعیت ها به اثر کوبیدن یک چکش بر بستر مدیریت جنگل اشاره کنم !

یکی از نتایج پژوهشی که مانند دیگر پژوهش های انجام شده تنها ارزش کتابخانه ای داشت و دارد، اما به ابزاری بر علیه مدیریت علمی عملی جنگلداری تبدیل شد.

به راستی از خودتان بپرسید ؟ کدام نتیجه پژوهش انجام شده طرف قرارداد دو سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها و مراتع در دهه اخیر تحت اجرا قرار گرفته است.

این استنباط درست نیست که گفته می شود عکس های هوایی موجود قبل و یا بعد از سال ۴۱ یعنی سال نزدیک به تصویب قانون می تواند یکی از اسناد مثبته در خصوص تشخیص منابع ملی از مستثنیات باشد، چنین استباطی اشتباه است.

زیرا عملیات ملی کردن یعنی تشخیص و منضمات آن و بررسی و فرایند آگهی و منضمات آن و اعتراض و رسیدگی کمسیون و صدور رای و تعیین تکلیف اراضی اختلافی تا مقطع سال ۸۹ یعنی تاریخ تصویب قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی و حتی تا مقطع زمانی ۹۴ یعنی تاریخ تصویب قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور محمل قانونی استناد نداشت، اما معترضین و کارشناسان دادگستری به آن اشاره و گاهی منضم به گزارش به مرجع قضایی ایفاد، اما در عین حال نمایندگان سازمان استناد به عکس هوایی را رد می کردند.

اینکه کسی متخصص تفسیر عکس های هوایی است و یا جنگلشناس صاحب نامی است و یا استاد دانشگاه و هیات علمی است، اعم از اینکه در بخش تحقیقات یا سازمان و یا دانشگاه شاغل باشد، از اهمیت چندانی برخوردار نیست، همه این شخصیت ها باید به اجرای قانون پایبند باشند و بپذیرند تا مقطع زمانی ۹۴ استناد به عکس هوایی محمل قانونی نداشت و به موجب ماده ۴۵ قانون مزبور، ماده ۹ قانون افزایش بهره وری اصلاح و یک تبصره به آن الحاق شد.

همه باید تحت قوانین جاری به تناسب جایگاه شغلی و یا به عنوان شخص خقیقی در حدود حقوق مفروضه خود ابراز نظر کنند و من  در بحث مساحت جنگل در حد مدیر بخش همیشه اظهار نظر کردم و اکنون به عنوان یک بازنشسته از نظراتم و نظرات همکاران متخصص در دفتر مهندسی مطالعات و همچنین دفاع از نتیجه ارزیابی کمی کیفی دوره های گذشته در جنگل های شمال در بحث مساحت وارد می شوم !

غالبا با جمع و تفریق مساحت بحث کردم و قائل به لزوم دفاع از عملکرد جنگلبانان اولیه هستم، تا به سهم خود از آنها قدردانی کرده باشم

چرا در کشوری که علم از دانشگاه ها در حال کوچ کردن است و در حالیکه گاها شنیده می شود و یا دانشجو اذعان می کند حتی استاد مرتبط با درس پاس شده اش را نمی شناسد ؟

چرا باید مقالات ISI شاخص توسعه علمی کشور شود ؟

چرا باید اعلام نتیجه پژوهش رتبه ارتقا پژوهشگر شود ؟

در حالیکه هیچیک از این مقالات ارزش اجرایی ندارند و نمی توان آن را به ثروت تبدیل کرد و کتب و نشریات نتایج پژوهشی چاپ می شوند و بر دوش ملت هزینه تحمیل می کنند و هیچیک ارزش اجرایی ندارند و تنها نتایج این پژوهش ارزش کتابخانه ای است.

به این جهت نتیجه پژوهش قرارداد با سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با کاهش مساحت با اهمیت شد که کانون ایده تنفس به دنبال ابزار منفعل کننده مدافعان جنلگداری و مدیریت علمی عملی نیاز داشتند. با نتیجه پژوهش مؤسسه تحقیقات بیایند مرز محدوده یک پلاک را برای اخذ سند کاداسر تحدید حدود و علامتگذاری و ببندند و سپس با نقشه های اجرای دفتر ممیزی اراضی بیاید در همان محدوده تحدید شده، برای اخذ سند کاداستر ببندد ! 

تعدادی داور  برای رفع این اختلاف نظر و یا حرف سراسر بی پایه کسی که می گوید '' در ارتباط با ارائه آمار مساحت جنگل های کشور، با ملت ایران صادق باشید'' به این فرد بگویند در حد اطلاعات خودش حرف بزند ! و اگر آموزش اداری بدو خدمت ندیده و سابقه دوره استخدام آزمایشی ندارد و به او مسئولیتی بر خلاف قانون مدیریت خدمات اداری داده اند ! لااقل با آداب اجتماعی نقطه نظرات شخص خود را بیان کند ! به بزرگتر از خودش توهین نکند ! داوران  به او بگویند چه حقی دارد با این ادبیات به عوامل سازمانی خود سخن می گوید ! ''صادق باشید ''

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم