آمار بازدیدکنندگان سایت

01528804
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1297
2141
13062
44311
50755
1528804

آی‌پی شما: 54.224.60.122
امروز: ساعت

اجرای اقتصاد مقاومتی و بسته رونق تولید و اشتغال یعنی این !

روسیه یکی از بازارهای هدف صادرات سبزی و صیفی و ترکیه یکی از تصاحب کنندگان این بازار پر رونق !

 

 

اجرای اقتصاد مقاومتی و بسته رونق تولید و اشتغال یعنی این ! 

روسیه یکی از بازارهای هدف صادرات سبزی و صیفی و ترکیه یکی از تصاحب کنندگان این بازار پر رونق !

روسیه اما با هدفگذاری احداث فضای گلخانه ای ۶۵۰ هکتاری در پی رفع مشکل کمبود سبزیجات و ما البته در بهترین منطقه در غرب مازندران در منطقه ای بدون کمبود آب با وجود شبکه امور زیر بنایی مانند جاده ، گاز ، برق ، تلفن و با کمترین ترانسپورت به بندر – فرودگاه ، دارای اراضی موسوم به قطعات ده هکتاری که گاه محاط در محدوده شهری نشتارود – عباس آباد - سلمانشهر - کلارآباد – هچیرود – چالوس هستند، با تراژدی زمینخوازی و تغییر کاربری اراضی، افراز و تفکیک در گیر !  این چه مدیریتی است ! که فقط برای ملت هزینه تراشی می کند  !

این خبر از جهات مختلف مخصوصا اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی بسیار با اهمیت است که بخوانیم :

۹۰ درصد مشکل کمبود سبزیجات در روسیه بر طرف می‌شود/ ساخت ۵۰ مجموعه گلخانه‌ای با وسعت ۶۵۰ هکتار در سال ۲۰۱۷

به راستی چرا رفتارمان با گفتارمان تطابق ندارد. کشوریکه پیشتاز مقاومت در برابر سیاست های استکباری کاپیتالیسم است و مدعی اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی است، چرا تا با آن همه پشتوانه مدنی و دینی افتخار آمیز تا این حد در رفتار تعلل و قصور و سستی و گاه نسبت به منافع ملی بی ملاحظه است.

مدعیان خبر و بی خبر از راه تا چاه !  اکنون با تقدیم لایحه بودجه سال ۹۷ مشخص شده است، چاله رکود اقتصادی را به چاه رکود اقتصادی تبدیل کرده ایم !

به دو طریق به خود و منافع خود و منافع ملی آسیب وارد کرده ایم. یعنی در حکمرانی؛

- دولت جمهوری اسلامی نتوانست به تکنولوژی تعهد در مدیریت حرفه ای برسد، یا نتوانست اطلاعات فرایند شناخت تعهد در یک مدیر را بنویسد.  یعنی ظاهرالصلاح ها توانستند متعهد معرفی شوند، چه به سبب وابستگی به انقلاب و چه به سبب ظاهر سازی !

- دولت جمهوری اسلامی نتوانست به تکنولوژی تخصص در مدیریت حرفه ای برسد، یا نتوانست اطلاعات فرایند شناخت تخصص در یک مدیر را بنویسد. یعنی صرفا لیسانس و دکتر شدن خواه مرتبط یا غیر مرتبط

باید بین سواد و مدرک فرق می گذاشتیم ! کسانیکه نگذاشتند فعالیت ها دانش بنیان ادامه پیدا کند، همان کسانی هستند که فقط مدرک تحصیلی دارند، سواد آن رشته و فن و تخصص را ندارند و به همین جهت است که در بسیاری از موارد هزینه های دولت سرسام اور می شود و نمی تواند تولید خدمت و کالا را ازرانتر و قابل رقابت تر ارائه کند و امید ملت در تبدیل شدنش به یک حکمران خوب دور از ذهن و یأس آور شود.

برای رسیدن به یک خواسته باید نقشه راه و برنامه عملیاتی نوشت !

ترکیه آن خواست و  اراده و عوامل تولید را داشت و ساز و کار آن را تهیه نمود و به آن رسید !

روسیه اراده کرده است و عوامل تولید و ساز و کار آن را هم دارد و می خواهد و به آن خواهد می رسد !

ما سال های مدیدی است که اراده کرده ایم و عوامل تولید را هم داریم، اما ساز و کار نداریم و در جا می زنیم !

این بیانیه روسیه با برنامه توسعه گلخانه های ما هم متفاوت است !

"در صورتیکه تولید سبزیجات گلخانه ای در کشور با همین میزان رشد کند، ۹۰ درصد مشکل کمبود سبزیجات در بازار روسیه، طی ۲-۳ سال بر طرف می شود ." این بیانیه ای بود که توسط وزیر کشاورزی روسیه، الکساندر تاکاچف، در نشست "مجتمع های گلخانه ای روسیه مطرح شد.''

ما ۸۶۰۰ هکتار اراضی جنگلی جلگه ای دارای تعهد مندرج در شرح سند در منطقه غرب مازندران داریم ! یعنی بیش از ۱۳ برابر مساحت اعلام شده در روسیه ! در روسیه زیر ساخت ها آماده نیست، در بسیاری از این سطوح قطعات ده هکتاری با دو ساعت کار علف تراشی می توان برای نصب گلخانه اقدام نمود.

تأسف آور است : کسانیکه ساز و کار دارند، سازی برای این کار ندارند و کسانیکه ساز و کار ندارند، یا در ساز زدن سر رشته ای ندارند، از ته سرنا می دمند و صدایی به گوش مردم نمی رسد !

باید به داد مردم رسید ! چاله رکود اقتصادی به چاه تبدیل شده است !

شهرک های گلخانه ای که اراضی آن در دولت نهم و دهم در اختیار امور اراضی قرار گرفت، چه سرنوشتی دارد ! مکان یابی و امکان سنجی یک تخصص است، تحمیل نظرات مدیریت غیر حرفه ای به جز به جریان انداختن یک فعالیت غیر اقتصادی، ثمر دیگری برای دولت و ملت ندارد، لطفاً دست بردارید از اصرار و تکرار ما می توانیم !

برای واژگان تعهد و تخصص لازم است در چارچوب مسئله اول کشور یعنی اقتصاد ! فرایند شناخت بنویسید تا ظاهرالصلاح ها با ظاهرسازی و مدرک گراها با مدرک تحصیلی برای این دولت و ملت هزینه تراشی نکنند !

مدعیان خبر و بی خبر از راه تا چاه ! 

قیمت تمام شده با هزینه تمام شده متفاوت از هم تعریف می شوند، فقط مدیریت حرفه ای می تواند با قیمت تمام شده فرایند تولید خدمت و کالا را مدیریت کند و از طریق افزایش بهره وری از زیر انگشتان منافع ملی بچکد !

قطع نظر از اینکه در ۸۶۰۰ هکتار ،ظرفیت تولید می تواند ۱۳ برابر تصور شود و در هر قطعه ده هکتاری ! بیش از ۹۰ فرصت اشتغال دائم ایجاد کند، اما واقعا می شود به سهولت برای بیش از سیصد قطعه برنامه ریزی کرد و مجموعاً برای ایجاد ۲۷۰۰۰ فرصت اشتغال برای دانش آموختگان افسرده و تحرک اقتصادی و رونق خیز برداشت ! مازندران هم می تواند هلند و فنلاند و دانمارک شود !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 35 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم