آمار بازدیدکنندگان سایت

01616451
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1583
2052
14746
40149
91809
1616451

آی‌پی شما: 54.224.220.72
امروز: ساعت

صنعت گردشگری جزیره کیش، تحت جذر و مد است.

سازمان منطقه آزاد کیش از رونق بیست سال قبل هتلداری در کیش جذر گرفته و حاصل آن را روی میز صنعت هتلداری کیش گذشته است

 

صنعت گردشگری جزیره کیش، تحت جذر و مد است.

سازمان منطقه آزاد کیش از رونق بیست سال قبل هتلداری در کیش جذر گرفته و حاصل آن را روی میز صنعت هتلداری کیش گذشته است و  روی بُرد توسعه صنعت گردشگری کشور با قلم درشت نوشته است، شرایط سرمایه گذاری باخت باخت است.

چه کسانیکه کارنامه دولت دوازدهم رقم می زنند، تا کاتبان اینگونه بنویسند، دولت دوازدهم در استفاده از توان و سرمایه بخش غیر دولتی ناتوان بوده است.

گفته می شود کیش روزهای تلخ بدون گردشگر را تجربه می کند و این وضعثیت در بیست سال گذشته بی سابقه بوده است، طبعاً اولین نکته که به ذهن متبادر می شود، قاعده بازی است. وقتی بازیگران صنعت جهانگردی جهان با شما بازی نمی کنند، باید کیش شوی و یک وضعیت آچمزی را تجربه کنی ! این همه نتیجه مدیریت حول محور سلیقه و غیر حرفه ای مرسوم است، که نمی تواند بر طبق استانداردها مدیریت کند.

آنچه مسیح الله صفا در گفتگو با خبرنگار مانا گفت: اشغال هتل های کیش در حد کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت هتل ها در تابستان سال جاری بود و وعده های اسپانسری جشنواره تابستانی کیش محقق نشد و کسب و کار در این جزیره از رونق افتاد.

این فعال بخش گردشگری جزیره کیش از رکود بی سابقه فعلی گردشگری جزیره کیش گفته است، از قرار بی سر انجام کاهش قیمت ها و یا مشوق سفر به جزیره، حتی ابزار و امکانات سفر چون کیش ایر که شرکت هواپیمایی برای این منظور تشکیل شده است.

امنیت سرمایه گذاری در هتل سازی می تواند حتی با یک تصمیم به خطر بیافتد و با وصف خالی بودن هتل ها، عین بی توجهی است که شاهد تصمیم تامل برانگیز سازمان منطقه آزاد کیش، در صدور مجوز برای اجاره خانه های استیجاری شبانه در جزیره به گردشگران باشید.

اینها همان نشانه و آثار مدیریت غیرحرفه ای و مدیریت فاقد استاندارد است که اجازه سلیقه محوری به حوزه مدیریت می دهد، تا انرژی جوانی هست چهارنعل می رود و وقتی با افت انرژی مواجه می شود، قادر به سوار شدن اسب مدیریت نیست !

با توجه به بخشنامه بودجه ۹۷ من کار دولت را بسیار سخت تر از گذشته می بینم، دولت می خواهد از بخش غیر دولتی استتفاده کند. اینجور شرایط سلب امنیت سرمایه گذاری در مناطق آزاد در کیش دارد و ناتوانی در نظارت و کاهش نرخ خدمات سفر و یا ناتوانی در انجام وعده ها ! و در عین حال برای افق پیش رو نیز باید با ساز و کار سنتی جلب سرمایه گذاری کند و قادر به تهیه یک برنامه عملیاتی نیست تا با حاکمیت چنین برنامه ای با مشکلات عدم امنیت سرمایه گذاری مواجه نشود.

این واقعیت محض مدیریت در صنعت گردشگری است که مانند ساحل دریای آزاد گاهی در جذر است و گاهی در مد و نمی تواند برای ارتقاء منافع ملی در جهت توسعه سرمایه گذاری بخش غیر دولتی، عاری از تلاطم و التهاب به سرمایه گذار نوید یک شرایط مطلوب دهد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 95 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم