آمار بازدیدکنندگان سایت

01470244
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
693
86
7206
36506
70849
1470244

آی‌پی شما: 54.166.233.99
امروز: ساعت

برای پرچمی که در ساحل چالوس به اهتزاز در نیامده است

شرم آور است که طرح سالم سازی ساحل چالوس پرچم سلامت دریافت نکند !

 

برای پرچمی که در ساحل چالوس به اهتزاز در نیامده است.

شرم آور است که طرح سالم سازی ساحل چالوس پرچم سلامت دریافت نکند ! این احتزاز و جلوگیری در اهتزاز پرچم سلامت در ساحل چالوس به معنای حضیض مدیریت دو رودخانه حفاظت شده است.

چگونه یک سازمان در نوشتن شاخص و معیار و پایش تا این حد مهارت دارد، اما در کنترل جلوگیری از آلودگی تا این حد ضعیف است که در ساحل ما بین مصب دو رودخانه نمی تواند پرچم سلامت طرح سالم سازی شنا را به اهتزاز در آورد.

آیا شهر چالوس صنعتی شده است و استقرار صنعت آلاینده در محدوده قانونی شهر و پسماند صنایع مستقر سبب آلودگی میکروبی سواحل است.

آیا این مدیریت کارآمد است که با وجود دو رودخانه حفاظت شده در یک شهرستانی مانند چالوس، باید از شنا کردن به دلیل آلودگی میکروبی ممانعت شود و در شهرستانی مانند بابلسر نخستین شناگاه سالم اعلام شود.

آیا حریم رودخانه های حفاظتی این دو رودخانه که در تصرف اشخاص درآمده است منشأ ورود آلاینده ها به رودخانه است ؟

ساحل دریایی شهر چالوس در حد فاصل مصب دو رودخانه ۵،۵ کیلومتر است و وسعت محدوده و حریم شهر حدود ۳۰۰۰ هکتار است و طول هر یک از رودخانه های به اصطلاح حفاظت شده در محدوده و حریم شهری حدود ۵،۵ کیلومتر و بدین ترتیب مساحتی در حدود ۵۰۰ هکتار از مساحت ۳۰۰۰ هکتاری تحت حریم کیفی این دو رودخانه است. با این وصف ! آیا حریم کیفی ۲۰۰ متر در دو طرف دو رودخانه حفاظتی در یک شهرستان، که در حدود ۵۰۰ هکتار مساحت دارد، توانایی و قابلیت ایجاد سلامت برای ساحل یک شهر با این طول ناچیز را ندارد.

به راستی چرا کسی نمی پرسد در حالیکه در این شهر چالوس و حریم آن که حتی کشاورزی هم رونق قابل گفتن ندارد و کد ارتفاعی این شهر در حدود ۵۰ متر مرتفع تر از شهر بابل و امیر کلا و بابلسر است و این شهرها با تراکم جمعیتی چهار برابری و وسعت بیست و شش برابری در مساحت و طول سه برابری ساحل، با وجود این همه استقرار شهرک صنعتی و گستردگی کشاورزی که به رودخانه این محدوده سرازیر می شود، چگونه آلودگی میکروبی ندارد و پرچم سلامت در ساحل آن به احتزاز در امده است.

به راستی چرا کسی نمی پرسد میکروب های شناسایی شده در ساحل چالوس از کجا آمده اند و میکروب های غیب شده در ساحل بابلسر، چگونه گریخته اند و در دام بلای پایش مأمورین سازمان حفاظت محیط زیست اسیر نشدند ؟

ایکاش کارکرد حریم کیفی بر روی آلودگی میکروبی دو رودخانه حفاظت شده مثبت می شد.

ایکاش کمی سیاست می داشتیم

ایکاش کمی حمایت می داشتیم

ایکاش ما هم مرکز استانی بودیم و یا استانی مستقلی بودیم و از مزایای استانداردهای مرکز استانی برخوردار می شدیم، چون پرنده های پایش مانند زنبور عسل مأموریت دارند تا برای ملکه فقط از شهد گل ها ببمکند و به کندو ببرند و اگر شهد آلوده و بی ارزش ببرند در دم کشته می شوند و از این رو از مکیدن هر گونه آلودگی دوری و پرهیز می کنند، مخصوصا وقتی که ملکه نظارت می کند.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 59 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم