آمار بازدیدکنندگان سایت

01408688
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1173
2469
17705
45799
72936
1408688

آی‌پی شما: 54.196.86.89
امروز: ساعت

تکلیف دولت دوازدهم در رابطه با مهجوریت جنگلداری - ۶

آقای رئیس جمهور در ستاد انتخاباتی شما افراد مجرب زیادی فعالیت کرده اند، طبعاً أعضاء ستادها در سراسر کشور با تصور سهل مردم در مورد تحقق وعده ها مواجهند

 

تکلیف دولت دوازدهم در رابطه با مهجوریت جنگلداری - ۶

آقای رئیس جمهور در ستاد انتخاباتی شما افراد مجرب زیادی فعالیت کرده اند، طبعاً أعضاء ستادها در سراسر کشور با تصور سهل مردم در مورد تحقق وعده ها مواجهند، اما واقعیت این است که جنابعالی مستحضرید با توجه به احکام برنامه ششم توسعه - سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی – منابع مالی اعتباری، باید نظاره گر یک وضعییت ممتنعی نسبت به تحقق برخی خواسته های مردم باشید.

آقای رئیس جمهور من به عنوان یک فرد دارای تجربه اجرایی، ایده تنفس و توقف بهره برداری در جنگل را سهل نمی بینم، زیرا در جنگل شش نوع بهره برداری وجود دارد و با توقف بهره برداری چوبی طرح ها، سایر بهره برداری ها نه تنها متوقف نمی شود بلکه به علت اختلال و خلاء مدیریتی تشدید می شود به ممتنع مسلم تبدیل می گردد و این نتیجه برایند همان رفتار پوپولیستی مروجان ایده تنفس جنگل است.

آقای رئیس جمهور شنیدن مروجان ایده تنفس برای جنگل برنامه پایدار ندارند در طول مدت چهار ساله دولت یازدهم ، جنگلبانان از آنها با ادبیات متفاوتی فقط سخنان غیر عملیاتی شنیده اند. بنابراین باید از آنها پرسید آیا هم راستا با رفع مشکلات معیشتی جامعه برنامه ای ارائه داده اند که بتواند به افزایش تولید داخلی کمک کند و به کانون گرم خانواده ها امید بیافریند ؟.

آقای رئیس جمهور تولید کنندگان نظریه پوپولیستی می گویند تاکنون در جنگل های شمال فقط به مسئله بهره‌برداری از چوب توجه شده است. در حالیکه در کارنامه مدیریت علمی عملی جنگلداری در شمال کشور، مساحت ۳۵۹۶۹۰ هکتار سطوح احیا و توسعه وجود دارد که حتی در تصاویر ماهواره ای گوگل ارث قابل تمایز و تفکیک با دیگر سطوح مجاور خود هستند، مساحت ۲۶۰ هزار هکتار از این سطوح احیایی به تعریف جنگل رسیده است و حجم سرپای این سطوح احیایی به میزان ۵ میلیون مترمکعب بیشتر از مجموع حجم بهره برداری شده پنجاه ساله گذشته از جنگل های شمال است، این چه تدبیر و اعتدالی است که پوپولیست ها به نام تصمیم راهبردی دولت یازدهم به اجرا گذاشته اند و بار روانی اختلال و سوء مدیریت و افزایش قاچاق و تخریب را به نام اعتدال و توسعه بنویسند ؟

آقای رئیس جمهور اگر وعده های شما از روی تدبیر بود که بود باید عملیاتی شود و اگر عملیاتی نشود و مردم کماکان مانند نتیجه برجام به اهمیت توافق و اجرای برجام بنگرند، نسل آگاه جامعه در افق ۱۴۰۰ برای انتخاب بعدی و حضور سیاسی اجتماعی سرافکنده خواهد شد ؟

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 43 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم