آمار بازدیدکنندگان سایت

01408706
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1191
2469
17723
45817
72936
1408706

آی‌پی شما: 54.196.86.89
امروز: ساعت

تکلیف دولت دوازدهم در رابطه با مهجوریت جنگلداری - ۵

آقای رئیس جمهور جنگلبانان چه قبل از ملی شدن جنگل و چه بعد از ملی شدن جنگل و چه در زمان حکومت پهلوی و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همیشه برای نگهداری جنگل تنها بودند.

 

تکلیف دولت دوازدهم در رابطه با مهجوریت جنگلداری - ۵

آقای رئیس جمهور جنگلبانان چه قبل از ملی شدن جنگل و چه بعد از ملی شدن جنگل و چه در زمان حکومت پهلوی و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همیشه برای نگهداری جنگل تنها بودند.

می گویند مسئولین و آحاد جامعه می خواهند جبران مافات کنند، در این صورت یادشان باشد در مقاطعی از زمان به افراط با نظر جنگلبانان مخالفت کرده اند که چرا فلان سطح از جنگل را ملی تشخیص دادند و اکنون به شکل تفریط با نظر جنگلبانان مخالفت می کنند، که چرا به بهانه اصلاح جنگل بهره برداری می کند. گویا قرار نیست مسئولین و آحاد جامعه روی بام تعادل بمانند، اگر جامعه برای جبران مافات آماده است، نباید جنگلبان زدا شود و بر خلاف سیره اعتدال، تدبیر را کنار بگذارد. !

آقای رئیس جمهور توقف بهره برداری جنگل یک مسئله سهل و ممتنع است. اگر ایده تنفس جنگل را به همین صورت سهل و ممتنع مدیریت کنید، بی تردید می خواهید با رفتار پوپولیستی به افق ۱۴۰۰ برسید، شما این حق را ندارید که حماسه ۲۹ اردیبهشت ۹۶ را نادیده بگیرد و با چنین روشی پوپولیستی نظاره گر مدیریت جنگل های کشور باشید و نسل آگاه حماسه ساز جامعه را در افق فراتر از ۱۴۰۰ با بحران و سر افکندگی در عدم تحقق وعده ها مواجه کنید !

آقای رئیس جمهور ایده تنفس جنگل در دانش جنگلداری کلاسیک از لحاظ علمی عملی، با عنوان طرح های احیایی، دارای سابقه اجرا است و حرف نو نوابغ عصر کنونی نیست، از نتیجه عملیاتی و به اجرا گذاشته شده این طرح ها این ایده را کپی کرده اند، که خود  نشانه یک رفتار عوام فریبانه است و البته نتیجه این خیانت ها در مقاطع دیگری از زمان، به صورت خسارت های سنگین از لایه های زیرین آشکار می شود !

آقای رئیس جمهور اگر وعده های شما از روی تدبیر بود که بود باید عملیاتی شود و اگر عملیاتی نشود و مردم کماکان مانند نتیجه برجام به اهمیت توافق و اجرای برجام بنگرند، نسل آگاه جامعه در افق ۱۴۰۰ برای انتخاب بعدی و حضور سیاسی اجتماعی سرافکنده خواهد شد ؟

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 49 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم