آمار بازدیدکنندگان سایت

01350054
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1216
3355
12338
60101
106919
1350054

آی‌پی شما: 54.80.115.140
امروز: ساعت

تکلیف دولت دوازدهم در رابطه با مهجوریت جنگلداری ! - قسمت اول

آقای روحانی گفتید معتدلید و گفتند راست گفته است، پس چرا در رابطه با جنگلداری به بهانه توقف بهره برداری جنگل بر خلاف مشی اعتدال، از مدار تدبیر خارج شدید و با رفتار تند اجرای طرح های جنگلداری دانش بنیان را تعطیل کرده اید ؟

 

تکلیف دولت دوازدهم در رابطه با مهجوریت جنگلداری !

قسمت اول

آقای روحانی گفتید معتدلید و گفتند راست گفته است، پس چرا در رابطه با جنگلداری به بهانه توقف بهره برداری جنگل بر خلاف مشی اعتدال، از مدار تدبیر خارج شدید و با رفتار تند اجرای طرح های جنگلداری دانش بنیان را تعطیل کرده اید ؟ چرا دولت شما در عین ادعا به تدبیر به نظرات کارشناسی کارشناسان مجرب در بخش اجرا و تحقیقات و دانشگاه توجه نکرد و جنگلداری تحت تأثیر رفتار پوپولیستی در بدترین شکل مدیریتی قرار دارد ؟

اعضاء ستادهای مبارزات انتخاباتی اعتدال و توسعه بررسی کنند، آیا ایده تنفس و تعطیلی طرح های جنگلداری دانش بنیان و از روی تدبر و در چارچوب مقابله با رکود اقتصادی اتخاذ شده است ؟

آقای رئیس جمهور اگر کارشناسان فاقد تجربه اجرایی ادعا می کنند که می دانند ادامه حیات در گرو  توجه به امنیت بستر حیات است. آیا کارشناسانیکه سال ها در جنگل کار اجرایی و تحقیقاتی و آکادمیک انجام داده اند، با این مسئله بیگانه اند ؟

آقای رئیس جمهور اینک در ایام پایانی دولت یازدهم شاهد حماسه ملت در انتخابات دوازدهمین دوره بوده ایم و جنابعالی با تبلیغات انتخاباتی و ملت با درک زمان، در عین نیاز معیشتی ناشی از رکود اقتصادی، بالاتر از دیگر ملل توسعه یافته به ایده های پوپولیستی افزایش یارانه نه گفتند !

اهم دلایل مخالفت مردم به انجام این وعده انتخاباتی عوام فریبانه این بوده است، که آگاهان و اقتصاددانان کشور برای تنویر افکار عمومی در فضای مجازی همت کردند و مسئله برای قشر عامه جامعه روشن شد که با منابع مالی محدود نمی توان نسبت به انجام این وعده انتخاباتی اقدام کرد و با این نوع اقدام، افزایش تولید داخلی و تولید ثروت ملی به کلی فراموش می شود.

آقای رئیس جمهور جنگلداری در طول سه دهه اخیر مهجور ماند و اکنون با کنار گذاشتن جنگلداری، جنگلبان زدایی از جنگل آغاز شده است و جنگلبان نیز مهجور تر از جنگلداری شد و اکنون رفتار این دو مهجور جنگل را در مهجورترین وضعیت سه دهه قبل قرار داده است و قاچاق چوب و تخریب جنگل تشدید شد و کسی نیست  که از روی تخصص  و تجربه تدبیری برای بهبودی وضع داشته باشد.

آقای رئیس جمهور اینک به بهانه اینکه جنگل تحت مدیریت کدام دستگاه باشد،سازمان حفاظت محیط زیست یا سازمان جنگل ها و مراتع و یا سازمان دیگر ... و جنگل با چه نگاهی حفاظت شود و حفاظت از جنگل چگونه انجام شود و چه نوع حفاظتی برای جنگل حفاظت مطلوب محسوب شود، اردوگاه ایده پردازی تنفس و توقف بهره برداری تنها ساز و کار اجرایی را تأمین اعتبار از منابع عمومی دولت پیشنهاد داده است، قرار است در سال جاری مبلغ ۸۰ میلیارد تومان به جنگل صدقه بدهند، شما می دانید کی و چگونه !

اما من بر حسب تجربه چیز دیگری می دانم که نه آن اعتبار به موقع وصول می شود و نه آن اعتبار تخصیص یافته را می توان به موجب قانون مناقصات عمومی به مجری فعلی طرح داد و نه می توان نیروی انسانی موجود در طرح ها را به استخدام دولت در آورد و یک آشی برای جنگل پخته اند که روی آن یک وجب روغن دارد و چنان به مهجوریت جنگل دامن می زند که این منبع تجدید پذیرو در کمترین بازه زمانی توان تجدیدپذیری خود را در تمامی سطوح از دست بدهد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 42 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم