آمار بازدیدکنندگان سایت

01408626
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1111
2469
17643
45737
72936
1408626

آی‌پی شما: 54.196.86.89
امروز: ساعت

انتخابات و پاشنه آشیل تولیدات داخلی در بخش کشاورزی - ۳

انتخابات با مناظره برگزار شده نشان داد که دست کاندیداهای جدید در اساسی ترین مسئله خالی از ساز و کار است و نمی توان در ارتباط با معیشت مردم به حرف آنها دلخوش کرد

 

انتخابات و پاشنه آشیل تولیدات داخلی در بخش کشاورزی - ۳

انتخابات با مناظره برگزار شده نشان داد که دست کاندیداهای جدید در اساسی ترین مسئله خالی از ساز و کار است و نمی توان در ارتباط با معیشت مردم به حرف آنها دلخوش کرد، زیرا نگرانی در مورد امنیت غذایی جهانی است و در قاره ای چون اروپا نوع دیگری از بحران به وجود آمده و پارلمان اروپا را به واکنش واداشته است، چرا کسی از الگوی مصرف نمی گوید، ولی از نداشته های کشور سخاوتمندانه در پرداخت یارانه در کسوت حاتم طایی ایفای نقش می کند..

قطع نظر از توسعه مدیریت بخش های مرتبط و درگیر با بهینه سازی مدیریت زراعی و باغی، اینگونه به نظر می رسد که مسئله مالکیت و مسئله مدیریت و تقسم عادلانه زمین باید نگرانی اصلی و مغفول مانده قرن بیست و یک باشد.

در حالیکه اخیراً قطعنامه اتحادیه اروپا برای انحصارزدایی از مالکیت زمین‌های مزروعی و بازگشت به عدالت جهت دسترسی بیشتر کشاورزان کوچک و متوسط به زمین صادر شد. در ایران متولی بخش کشاورزی از کوچک شدن واحد مدیریت و سرانه زمین کشاورزی و عدم صرفه اقتصادی نگران است و زمینخوران نیز سرگرم کارشان هستند و کاندیداها نیز بی هیچ برنامه ای برای آینده کشاورزی و دانش بنیان شدن فعالیت های مرتبط آن در ایران، مناظره را به پایان بردند.

برآیند نگرانی پارلمان اتحایه اروپا و نگرانی متولی بخش کشاورزی نشان از ظهور آثار ضعف مدیریت در واحد زراعی دارد، که در قاره سبز در اراضی بزرک و در ایران که همیشه بر خلاف جهت کشورهای توسعه یافته حرکت می کند در مسئله همیاری و تعاون رخ نشان داده است و صرفه اقتصادی را در برابر ارزش زمین یا زمین به عنوان سرمایه برجسته کرده است و تغییر کاربری و ساخت و ساز های نا موزون و غالباً خوش نشینی سبب شده تا مالکین زمین در پی رها کردن کشاورزی و باغداری و فروش زمین باشند.

چگونه می تواند در این وضعیت اسفبار از پرداخت یارانه بحث به میان کشید و از افزایش مبالغ گفت و سخاوتمندانه در کسوت حاتم طایی ایفای نقش نمود. چهار سال قبل از سقوط اقتصادی می گفتیم و اکنون در وضعیتی که باید با اصلاح الگوی مصرف و افزایش بهره وری که قطعاً به کارایی نیاز دارد تا از عوامل تولید با مدیریت بهینه شده اثر بخشی داشته باشد.

قاره سبز با کشورهای توسعه یافته در اراضی بزرگ به بن ست اقتصادی رسیده و در ایران در پی تشکل های تعاونی وقت گران قیمتی صرف می شود، تا بخشی از جامعه که اعتقادی به فعالیت تعاونی ندارد و همیاری را فراموش کرده است، در رفتار فیزیکی یکپارچه کند. قطعاً به اقتضای فعالیت مختلف در بخش کشاورزی، این گفته ها و آنچه که از لحاظ علمی و فنی نیاز باشد، درستی و دقت ان محتاج حک و اصلاح است. اما دریغ از اینکه کسی از کاندیداها برای ادامه راه دولت در بخش کشاورزی به جز انتقاد، ساز و کاری داده باشد.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 27 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم