آمار بازدیدکنندگان سایت

01263719
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1365
3677
17783
80685
115563
1263719

آی‌پی شما: 54.156.61.117
امروز: ساعت

مناقشه نظام مهندسی با سازمان برنامه و بودجه فاقد محمل قانونی است

نظام مهندسی کشاورزی قادر به ارائه ارتقاء جایگاه اعضا در فعالیت های اجتماعی نیستند

 

مناقشه نظام مهندسی با سازمان برنامه و بودجه فاقد محمل قانونی است

 

نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قادر به ارائه ارتقاء جایگاه اعضا در فعالیت های اجتماعی نیستند

پس از گذشت حدود ۱۵ سال از اجرای قانون هنوزمدیران نظام مهندسی کشاورزی موفق نشدند به دستگاه قضایی و دستگاه های اجرایی به تناسب تخصص و تعهد جایگاه کارشناسی را ارتقا دهند. بسیار تأسف آور است که حتی در آیین نامه های اجرایی در حوزه کشاورزی، آثار خود زنی دیده می شود و به جای عبارت «کارشناسی رسمی عبارت «کارشناس رسمی دادگستری» درج می شود و این بیانگر این نکته است که ساختار فعلی باید با تغییرات اساسی مواجه شود.

فضای سبز شهری که یک حوزه فعالیت گسترده ایست و کانون انواع افات و امراض است و ضوابط الزام آور حفاظت ژنتیکی به انحاء در این حوزه این مدیریت شهری زیر چرخ های ترافیک شهری له می شود، این میدان کاری عاری از حضور کارشناسان رسمی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است.

نمی دانم چه کسی باید مقرراتی برای جنگلداری شهری وضع کند، تا شهرداران نتوانند با بالا رفتن از دیوار کوتاه منابع طبیعی « پارک های جنگلی محاط و واقع در حریم» به تاراج رفته، ضعف های مدیریتی حوزه خود را لاپوشانی نکنند و با گزارش های غیر واقع مقررات و ضوابط شهری را به اجرا درآورند.

چرا کارشناسان بخش کشاورزی و منابع طبیعی که در سطح ۹۰ درصد از پهنه جغرافیایی کشور حوزه نفوذ دارند، تا این میزان در موضع ضعف و انفعال هستند و دیگران به جای آنها تصمیم نادرست می گیرند و بخش کشاورزی و منابع طبیعی باید تاوان تصمیم نادرست آنها را بدهد.

این چه کار غلطی است که یک ابنیه بدون نظر کارشناس منابع طبیعی و آبخیزداری ایجاد می شود و در جریان سیل به سبب تصرف مسیل و حریم و حتی بستر و ایجاد ابنیه غلط ، بگویند منابع طبیعی تخریب شده است، مردم مظلوم و بی پناه و خسارت دیده و البته شایسه خدمت تا کی باید تاوان فشلی و ناتوانی ساختار نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را بدهد.

چرا بعضی ها فکر می کنند واجد توانایی های لازم برای مدیریت این ساختار هستند، واضح است با رفتار سنتی هرگز نمی توان به خواسته های اعضا جامعه عمل پوشاند، چه تأسف آور است که هر روز با دانش آموخته بخش کشاورزی و منابع طبیعی و عضو نظام مهندسی ملاقات داشته باشیم و او بگوید که بیکار است. یعنی در ۹۰ درصد از خاک کشور به وسعت ۱۴۰ میلیون هکتار اراضی، ظرفیتی وجود ندارد که این متخصص درآن ظرفیت برای خود فرصت شغلی بیابد.

قانون برنامه و بودجه مصوب ۵۱ قانون بالادستی است و همه دستگاه باید به آن تبعیت کنند ! بنابراین مناقشه نظام مهندسی با سازمان برنامه و بودجه فاقد محمل قانونی است. ادامه این مناقشه به ضرر اعضاء نظام مهندسی است.

مسئولین نظام به خودشان زحمت بدهند و نحوه دریافت گرید یا رتبه بندی سایر نظام های مهندسی کشور را جستجو کنند. همه شرکت های مشاور برای اینکه تحت نظام فنی اجرایی قرار گیرند و بر حسب قانون مناقصات یک رویه در کشور حاکم شود، توسط سامان برنامه و بودجه رتبه بندی می شدند.

برای اعضا نظام مهندسی رتبه بندی سازمان برنامه و بودجه مزیت به مراتب مناسب تر از دریافت رتبه بندی فاقد اعتبار در بین دستگاه های اجرایی خواهد داشت، تا کی باید خسارت ناشی از درامد چندرغاز تومانی رتبه بندی عضو چشم بدوزید و این کار را در مسیر و کانال درست آن دنبال نکنید ! 

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 52 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم