آمار بازدیدکنندگان سایت

01408620
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1105
2469
17637
45731
72936
1408620

آی‌پی شما: 54.196.86.89
امروز: ساعت

انتخابات و پاشنه آشیل تولیدات داخلی در بخش کشاورزی - ۲

باید رنگ باختگی همیاری را به عنوان یک نکته ضعف پذیرفت و برای رونق همیاری در بین تولید کنندگان تلاش کرد.

 

انتخابات و پاشنه آشیل تولیدات داخلی در بخش کشاورزی - ۲

باید رنگ باختگی همیاری را به عنوان یک نکته ضعف پذیرفت و برای رونق همیاری در بین تولید کنندگان تلاش کرد. متولی بخش کشاورزی و منابع طبیعی یا متولی بخش توسعه روستایی، باید دریچه ای به سوی همیاری دارای چارچوب و توجیه اقتصادی باز کند. با این نکات کلیدی باید کاندیدای ریاست جمهوری را سنجید که او چگونه و با چه برنامه خواهد توانست، تولید داخلی را چگونه افزایش دهد.

آیا کاندیدای محترم می تواند از توان و سرمایه بخش خصوصی استفاده کند و ضعف اطلاعات هواشناسی را برای بهبود فعالیت های کشاورزی بر طرف کند و با این ساز و کار، افزایش تولید داخلی – کاهش نرخ بیکاری – تحرک و رونق اقتصادی را دنبال کند ؟.

با تصمیم بدون پشتوانه پرداخت یارانه ای یا کارانه ای که مغایر با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است و تولید ناخالص ملی و سرانه درآمد ملی افزایش نمی یابد و برابری قدرت خرید مردم همین است که هست !، چگونه برنامه یک کاندیدا می تواند؛ ولایی و تحت احکام سیاست های کلی نظام و افق ۱۴۰۴ توجیه شود !.

در نتیجه عدم همیاری است که یک سال پیاز و یک گوجه و یک سال سیب زمینی تولیدکنندگان خود را با یک تراژدی مواجه می کند و یا ضعف اطلاعات هواشناسی است که هر سال کشاورزان و باغداران را با بحران جدی مخاطرات طبیعی مواجه می کند. کاندیدای محترم باید بگوید با چه برنامه حمایتی برای برون رفت تولیدکنندگان،تحرک اقتصادی در بخش کشاورزی را ساماندهی می کند و مانع سلب انگیزه تولید کنندگان می شود و به تعادل بخشی پهنه سرزمینی اهمیت می دهد و تیم اقتصادی او برای کنترل پدیده مهاجرت فکر کرده است.  

تولید کنندگان بخش کشاورزی دو وضعیت همیاری و فردگرایی را تجربه کرده اند، اکنون آنها قادر به قرار گرفتن در یک قالب و چارچوب دارای توجیه اقتصادی نیستند، کاندیدای محترم باید برنامه اقتصادی خود را با محوریت تعاون و همیاری که در قانون سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، اجرای آن مورد تاکید قرار گرفته است، برای مقاوم سازی اقتصاد ملی بیان نماید.

رنگ باختگی همیاری تولیدکنندگان بخش کشاورزی را می توان در مراحل مختلف کاشت، داشت، برداشت محصول مشاهده نمود، با وصف اینکه کشاورزان می دانند بدون همیاری قادر به استمرار فعالیت نیستند و در نتیجه عدم همیاری به هم آسیب می زنند، اما کمتر به سمت ساختار سازی و نهادینه کردن و رونق تعاون و همیاری گام بر می دارند.

هر یک از کاندیدای های محترم باید بگویند، برای حمایت از تولیدکنندگان در مراحل مختلف تولید چه نوع برنامه حمایتی دارند و قطب های تولید کشور را چگونه از وضعیت رکود و نخوت خارج و به کانون امید تبدیل می کنند و چگونه بین هر یک از تولیدکنندگان و بین تولیدکنندگان و متولی بخش کشاورزی همیاری را نهادینه کرده و توسعه می دهند تا در یک همکاری تنگاتنگ فعالیت های بخش کشاورزی توجیه اقتصادی خود را حفظ نماید.

چگونه بازار را مدیریت و صادرات و واردات را تنظیم و تلاطم بازار را کاهش می دهد و کام تلخ کشاورزان را شیرین می کند.

بسیار واضح است که توسعه مدیریت هواشناسی که باید برای بهینه سازی مدیریت کشاورزی و باغداری انجام شود، می تواند بدون نیاز به اعتبار دولتی فرصت های شغلی متعدد ایجاد کند.

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم