آمار بازدیدکنندگان سایت

01263706
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1352
3677
17770
80672
115563
1263706

آی‌پی شما: 54.156.61.117
امروز: ساعت

روز جهانی کارگر و جهان در رکود و آشفته

روز جهانی کارگر و جهان در رکود و آشفته

نیروی کار یک عامل از عوامل تولید است و کارگرنماد این عامل است.

 

روز جهانی کارگر و جهان در رکود و آشفته

نیروی کار یک عامل از عوامل تولید است و کارگرنماد این عامل است. این روز به همه کارگران که با دست رنج خود استمرار معیشت و حیات دارند مبارکباد. یادشان باشد که شرافتشان دستمزد حاصل از عرق جبین است.

جهان در رکود اقتصادی در برقراری مناسبات با شرایط نا مناسبی مواجه است. نرخ بیکاری در کشورهای مختلف جهان رو به افزایش است، اما در هر حال کارگر منطبق با شأن خود به شغل دام نیاز دارد.

کره زمین با منابع محدود و جمعیت رو به افزایش و بهره برداری مازاد بر توان اکولوژیک، بهره وری ناچیز، امنیت غذایی به شدت تحت تهدید و... در وضعیت کنونی با گرسنگی بیش از ۱۰۰ میلیون نفری دست به گریبان است.

آنچه که بیش از هر چیز نشان از به هم خوردگی دارد توازن و تعادل در تولید و مصرف است. سرمایه گذاران در اختصاص سرمایه برای افزایش تولید، احساس امنیت نمی کنند، مدیران با تدبیر به حاشیه رانده شده و در مدیریت دخیل نیستند و فعالیت نمی تواند دانش بنیان مدیریت شود. اراضی و منابع با تهدیدات جنگ و بهره برداری عرفی و سنتی معیشتی با فرایند تخریب دسته و پنجه نرم می کند و بخشی از با اهمیت ترین اراضی با تغییر کاربری و سوداگری زمین تحت فرایند زمینخواری مدیریت می شود.

بدین ترتیب عوامل تولید کمتر در مسیر افزایش بهره وری قرار دارند و کمتر کشورهایی هستند که در مدیریت هنوز شالوده مناسبی دارند و با استفاده از مدل های تحول یافته تری در مسیر رشد و توسعه قرار دارند.

برابر اعلام منابع رسمی میزان بدهی خارجی برخی کشورها به شرح زیر است :

امریکا ۱۵،۶۸ تریلیون دلار – انگلیس  ۹،۴۵ تریلیون دلار – آلمان ۵،۷۱ تریلیون دلار- فرانسه ۵،۳۷ تریلیون دلار -

کانادا ۱،۳۳ تریلیون دلار - چین ۷۸۴ میلیارد دلار - روسیه ۷۱۴ میلیارد دلار - هند ۴،۲ میلیارد دلار - ترکیه ۳۹۵ میلیارد دلار - امارات ۱۶۷میلیارد دلار‌ - عربستان ۱۴۹ میلیارد دلار -‌ پاکستان ۵۲ میلیارد دلار - کویت ۳۴ میلیارد دلار - بحرین ۲۸ میلیارد دلار است.

هر یک از کشورها در این جهان آشفته و ملتهب به نوعی در گیر مشکلات اساسی هستند و آنچه که در قرن ۲۱ مایه نگرانی بیشتر نسل انسانی تصور می شود. گسترده تر شدن سایه جنگ بر روی بخش اعظم جمعیت جهان تهدیدات زیستی برای تعداد بیشتری از کشورهای جهان – فقر گرسنگی ناشی از این دو تهدید «جنگ–زیستی» در امنیت غذایی است. سنگینی می کند.

ایران نیز به سبب آشفتگی و التهاب و سوء مدیریت « از جنس فساد و بی کفایتی» مبری نیست. دهه اخیر دهه ناکارامدی مدیریت دولتی – فساد دولتی – میراث خواری – رکود اقتصادی و بیکاری بوده است !

دولت ها اولین و بدیهی ترین تکلیفشان را خوب انجام دهند. سایه تهدیدات را از سر سرمایه گذار بردارند و امنیت سرمایه گذاری را افزایش دهند. بخش غیر دولتی می تواند مدیریت شایسته سالاری را به اجرا بگذارد و فعالیت ها را دانش بنیان کند.

کارگر به کار و شغل پایدار نیاز دارد این اولین پایه و گام برای معیشت – تشکیل زندگی – مسکن و... است

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 43 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم