آمار بازدیدکنندگان سایت

02962065
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
264
1305
6059
14822
41241
2962065

آی‌پی شما: 3.230.144.31
امروز: ساعت

پاشنه آشیل طرح جنگلداری !

نمی دانم چرا ؟ اما مسئله اجرای ایده تنفس جنگل را متاثر از اجرای یک پروژه نفوذ می دانم.

 پاشنه آشیل طرح جنگلداری !

نمی دانم چرا ؟ اما مسئله اجرای ایده تنفس جنگل را متاثر از اجرای یک پروژه نفوذ می دانم.

 به دلیل تک محصولی طرح ها که بی دلیل نبود و نظرات علمی مختلف بر آن مترتب است، توقف بهره برداری چوبی جنگل پاشنه آشیل طرح های جنگلداری بود و به محض اصابت تیر توقف بر این پاشنه ! طرح های جنگلداری تعطیل و زمینه رها شدن جنگل ها به امان خدا فراهم شد و اینک مدت برنامه پنجساله ششم توسعه رو به انقضا است و به اذعان اساتید صاحب تجربه در جنگلداری علمی و عملی، جنگل به دلیل تشدید بهره برداری های غیر مجاز و بی توجهی دولت در تامین به موقع اعتبار مورد نیاز از نفس افتاده است.

به راستی چه کسی به دنیال چه اهدافی بوده است تا گرد رکود بر صندلی های دانشکده ها بنشیند و از بین این همه ظرفیت های طبیعی و خدادادی کسی به ایجاد فرصت شغلی دانش آموختگان توجه نداشته باشد و بر امید به جذب و اشتغال گرد یاس بنشیند.

چرا کسی از مقامات کشور درک تمی کند که برای اشتغال دانش آموختگان بیکار بخش منابع طبیعی هیچ نیازی به بودجه دولتی نیست ؟

چرا کسی از مقامات کشور درک تمی کند که می توان بدون نیاز به بودجه دولتی، میزان تولید علوفه در مراتع کشور را ظرف مدت دهسال به دو برابر میزان کنونی افزایش داد و اختلاف مرتعی را بین دامداران بر طرف نمود و بدون نیاز به بودجه دولتی می توان از دامداران  کشور به عنوان تولید کننده ی سنتی مواد پروتئینی و پشم و چرم و دیگر مصنوعات مرتبط، انواع حمایت ها را انجام داد ؟

چرا کسی از مقامات کشور درک تمی کند، که می توان در بخش منابع طبیعی بدون نیاز به بودجه دولتی همه ی فعالیت ها در این بخش را دانش بنیان نمود و مدیریت را طرح محور به اجرا گذاشت ؟

ایکاش خوش باوری مزیت داشت و مردم نیز خوش باوری را مذمت نمی کردند و خوش باورها تحسین می شدند !. به نظرم خوش باوری بقایای بجا مانده از رفتار کودکانه ی دوران کودکی هر فرد است که انسان های شریف و شخیص در نتیجه آن، در ادامه دوران زندگی مدام آزرده خاطر از بد عهدی ها می شوند، زیرا خوش باوران همه را متعهد می پندارند و در دام شیادان ریاکار و مزور گرفتار می شوند.

من اما خوش باوری را با ساده لوحی مشتبه نمی کنم و ساده لوحی در افراد را سستی ذکاوت و هوش دسته بندی می کنم و در مورد پروژه نفوذ و سلطه، خوش باوری و ساده لوحی را منشأ گسست و شکست و رنجش شخصیت های قانونمند و اخلاق مدار و مقید، محسوب می کنم و نیک می دانم که همیشه ساده لوح ها، تیر خلاص ایجاد رنجش و شکاف و گسست را در جامعه می زنند.

اینکه چگونه امکان بهره برداری، البته نه به میزان حجم موجود در کف جنگل های شمال «که بیش از ۵ میلیون مترمکعب است»، بلکه حداقل نسبت به صنوبرهای با قدمت کاشت بیش از ۳۰ سال که سرخشک و تو خالی شده اند، متوقف است ؟ جز تاثیر پروژه نفوذ، هیچ توجیه دیگری با شرایط کشور انطباق ندارد !

 شاید نیمی از مقامات مسئول سابق در دستگاه های اجرایی، در رابطه با پروژه نفوذ، انگ پذیر شده اند و متاسفانه با وصف اصالت و پیشینه خود و همچنین عملکرد ضعیف و گاه پر حاشیه از بعد اجتماعی و گاه با اقدام متفاوت در مقاطع زمانی مختلف بر حسب ایده و الگوهای بدون پشتوانه علمی، قادر به دفاع از عملکرد خود نیستند !

خوش باورهای جامعه و دولت های ما، سیاست و اقتصاد نمی دانند و ساده لوح های ما که مالامال از احساسی هستند که بر عقل غلبه دارد، خود محور تا محور گریز موجب گسست و شکست و رنجش می شوند.

سال ۹۲ جامعه مالامال از امید شد و اکنون برای دوازده مرداد ۱۴۰۰ روز شماری می شود، تا شرایطی دیگر در قوه مجریه حاکم شود ! آیا با وصفی که اینک آحاد جامعه درگیر مشکلات سختی معیشت است و مشخصا به تبع اتلاف منابع ملی از هر حیث، با زیان ملی و فرار سرمایه مواجه و با تحریم و کاسبکارانش تشدید شده است، به شرایط رفع مشکلات معیشتی ! که مطلوب نظر مردم است بر می گردد ؟.

پروژه نفوذ بنیان های اقتصادی در بخش و زیر بخش های کشاورزی منابع طبیعی را مختل و در مواردی نابود کرده است، اما اگر آنها با تغییر هویت دینی در جامعه ایرانی به مانند گرگی در لباس میش ظاهر شده اند، ما ایرانی ها با عرق ملی خود باید به سلطه و نفوذ پایان دهیم.

به ادامه ی پروژه نفوذ و اجرای ایده های بر گرفته از تفکر همان اردوگاه هاییکه علیه این ملت و این کشور انواع تحریم ظالمانه را اعمال کرده اند، پایان دهید ! از وضعیت بد جنگل ها در حفاظت و حمایت اولیه و ابتدایی شرم کنید ! از جیب های خالی جنگلبانان ! از باک بنزین خالی خودرو ها - از رکود و بیکاری دانش آموختگان از یک طرف و نیاز منابع مختلف طبیعی در استفاده از توان این سرمایه های جوان و پر توان برای حفظ و احیا شرم کنید !

با این کارنامه بسیار خسارت بار ۵ ساله تحت عنوان توسعه ... شرمنده باشید و به شرمندگی ذینفعان بیکار شده ی ناشی از توقف بهره برداری و تعطیلی طرح ها در جنگل ها پایان دهید.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم