آمار بازدیدکنندگان سایت

02962069
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
268
1305
6063
14826
41241
2962069

آی‌پی شما: 3.230.144.31
امروز: ساعت

اراضی مستحدث در تالاب انزلی

اراضی مستحدث در تالاب انزلی لقمه گلوگیری در منطقه ی آزاد انزلی است !

 اراضی مستحدث در تالاب انزلی

اراضی مستحدث در تالاب انزلی لقمه گلوگیری در منطقه ی آزاد انزلی است !

می گوید اینجا تالاب یا همان مرداب انزلی است، او را نمی شناسم، اما او می گوید واقعا ادم گریه اش می گرید، هکتارها زمین خشک شد، تا چشم کار می کند یک قطره آب نمی توان دید !

فیلم مرتبط دانلود نشد و موفق نشدم - با پوزش فراوان

هر چند که او نسل خودش را مقصر می داند و البته توقع نیست که او فکر کند و بعد سخن بگوید، زیرا او آینده اش را در مخاطره می بیند، او تحت تهدید است.

آنچه او و دیگر مردم گیلان خواسته اند، منطقه آزاد انزلی بود و آنچه که به عنوان نتیجه قابل ارزیابی است، خشکیدن تالاب است، خواه به علت سد سازی در بالادست باشد، یا احداث موج شکن در ساحل !

اکنون او با تهدید چند جانبه مواجه است خشکسالی - سدسازی - توسعه بخشی و تصاحب زمین !

حتی اگر او بگوید خشکیدن تالاب انزلی تعمدی است، نباید توهین شود که پرت و پلا گفته است ! شاید او نتواند مستند سخن بگوید، اما ما می توانیم به او کمک کنیم و سوال های مختلفی بنویسم، تا او برای مسئولان مرتبط بخواند و از آنها پاسخش را مطالبه کند.

می گویند سند تالاب انزلی را به نام وزارت نیرو زده اند ! بعد گفته اند ریاست محترم سازمان ثبت دستور اصلاح داد و اما من هیچ تصویری از سند اصلاحی کاداستر، به نام سازمان جنگل ها و مراتع به عنوان نماینده مالکیت ثروت های طبیعی موضوع اصل ۴۵ قانون اساسی و قانون حفاظت و بهره برداری ندیده ام.

لطفا نگویند به فعالان مدنی چه ربطی دارد که از متولیان امر بخواهند، سند اصلاحی را منتشر و به اطلاع عموم برسانند ! آنها که در خواب خوش بوده اند، سند مالکیت تالاب انزلی به موجب قانون حد نگار به نام وزارت نیرو در شرف صدور بود و این فعالان مدنی بودند که مخالفت کردند و مطالبات به حقی بود.

اکنون همه فعالان مدنی مستحضر باشند !

خشکیدن تالاب اگر استمرار یابد، در شمول تعریف اراضی مستحدث قرار می گیرد و به لحاظ تشخیص و ممیزی اراضی، می تواند از اموال عمومی ملی به اموال عمومی دولتی تنزل یابد. تصور کنید تالاب در محدوده منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مدیریت های دستگاه های اجرایی نیز به موجب قانون،  ذیل مدیریت مناطق آزاد تعریف شده اند ! پازل های زمینخواری با این نوع تنزل دادن های پی در پی از ممیزی اراضی تا مدیریت پر و کامل می شود.

آنچه در این فیلم می بینیم یک بد رفتاری از جامعه نیست ! یک نتیجه سوء مدیریت نیست ! بلکه یک جریان تالی فاسد برای زمینخواری است ! که راهبران پنهانی در چنان پروژه هایی از شکاف بین بخشی سود می برند.

اکنون روسای سازمان حفاظت محیط زیست دو سه دهه گذشته باید در مورد: کنواسیون رامسر که بر خلاف مفاد ماده ۱۶ قانون حفاظت و بهسازی مصوب ۵۴ تقریر مقررات شده است و آن سازمان نیز هرگز نتوانسته مفاد کنواسیون درست اجرا بگذارد و در راستای منافع ملی، از منابع ملی شده حفاظت کند، به نسل حال و اینده مطالبه گر پاسخ دهند !.

مقامات مسئول مقابله با فساد اقتصادی و فساد اداری و مقابله با زمینخواری باید مدیران مرتبط استانی را محاکمه کنند ! چرا لایروبی تالاب انزلی ضرورت یافت و چرا حقابه تالاب تحت تهدید است، چرا حتی با اجرای ۷ پروژه احیای تالاب از سال ۹۵ و مصرف بودجه ۸۵۰ میلیارد تومانی ! تالاب انزلی خشک شده است و سازمان ثبت اسناد چگونه و با چه هدفی به نام وزارت نیرو سند کاداستر تالاب انزلی را طی تشریفات کرده است ؟

 چرا اجرای دستور عالی ترین مقام ثبتی کشور برای اصلاح امور، بدون فوت وقت اجرا نمی شود ؟

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم