آمار بازدیدکنندگان سایت

02663330
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
495
576
1770
26413
37151
2663330

آی‌پی شما: 54.208.73.179
امروز: ساعت

عافیت طلبی ناقض مقاوم سازی اقتصاد است

اخبار غیر رسمی حکایت از لزوم #بازنشستگی تفکر خوش بینی مذاکره دارد

 

عافیت طلبی ناقض مقاوم سازی اقتصاد است

اخبار غیر رسمی حکایت از لزوم #بازنشستگی تفکر خوش بینی مذاکره دارد

""در دولت آمریکا ۳ نفر بیشترین مسئولیت اجرایی را در قبال ایران دارند: وزیر خارجه - وزیر خزانه داری، که مسئول اجرای تحریم‌ها است.  »مدیر اطلاعات ملی» که رئیس ۱۷ نهاد اطلاعاتی آمریکا است. امروز تکلیف این پست ها در دولت بایدن مشخص شد.هر سه نفر صهیونیست هستند.خوش خیالی تا کی. !؟

دکتر فواد ایزدی""

به هر حال خوش خیالی به نتایج مذاکره را باید ! رؤیای عافیت طلبی تلقی نمود.

قضاوت عجولانه نیز پسندیده نیست، اما در هر حال خوش خیالی یا خوش بینی تا این حد نیز عین ساده لوحی است، که مذاکراه را راه حل همه ی مشکلات محسوب کنند ! مذاکره در چنین صورت راه عبث و بیهوده ای است !

همچنانکه تند روی و اصرار بر دشمنی نوعا لجبازی سیاسی برای سیاست خارجی پسندیده نیست، درگیری رفع مشکل معیشتی با موضوع تحریم را باید با همان مفهوم دور زدن تحریم ها به گونه سیاسی و صرفا از بعد اقتصادی مدیریت نمود ! زیرا در هر حال به لحاظ اینکه قدرت های بزرگ جهان سیاست خارجی خودشان را با اقتصاد و تجارت پیش می برند و در راهبردشان مقاومت می کنند و هدفگذاری های ملی خود را به نحوی دنبال می کنند که برایشان منافع داشته باشد و قراردادها را به راحتی بر هم می زنند، اگر برایشان منافع نداشته باشد !

بنده تردید ندارم که قدرت های اقتصادی جهان برای اثر بخش تحریم ها در درون کشور، بنیان های اقتصادی فعال را به طرق مختلف با اختلال مواجه کرده اند و می کنند. این مشی و سیاست اجرایی در گذشته های دور به صورت دامپینک دنبال می شد و اکنون در قالب معاهدات مختلف جهانی !

شاید هیچ کسی منکر وجود ظرفیت بالقوه و بالفعل در جنگل ها نشود. اما کارشناسان انتفاع از مجموع کارکردهای محصول و خدمات جنگل ها را به دو دسته قابل تقویم «مادی» و غیر قابل تقویم «معنوی» تقسیم می کنند و تا کنون توانسته اند فقط برای بهره برداری محصولات چوبی برنامه مدون به اجرا بگذارند و در مورد بهره برداری غیر چوبی تجربه فروش امتیاز بهره برداری سقز و... را بدون برنامه مدون بهره برداری تجربه کرده اند.

در هر حال کارشناسان در محصول محوری مدیریت جنگل ، محصول را چوبی و غیر چوبی دسته بندی می کنند و در خدمات محوری مدیریت جنگل خدمات را به کارکردهای چوبی و سایر کارکردها دسته بندی می کنند.

با این توصیف مارالذکر پس از داغ شدن بحث تنفس جنگل و توقف بهره برداری با گذشت بیش از ۷ سال، تا کنون هیچ کارشناس شاغلی نتوانست پیشنهاد بهره برداری از سایرکارکردهای جنگل ارائه دهد و محصول و خدماتی را معرفی کند که قابل تقویم و بازاری شود و مدیریت جنگل را با برنامه بلند مدت فارغ از بهره برداری چوبی به سمت استراحت بلند مدت هدایت نماید.

اکنون پرسش این است که چگونه سازمان جنگل های طرح های خودش در جنگلداری کشور را تعطیل کرده و قراردادهایش را به اعتبار نظر چند متوهم بی خبر از مؤلفه های تاثیر گذار اقتصادی بر هم زد و بهره برداری مختصر در طرح های جنگلداری را خط قرمز می داند و در عین حال چشم بر روی واقعیت های موجود یعنی؛ بهره برداری غیرمجاز تا عرفی متداول فرو می بندد و در مدیریت جنگل، در گرداب فقر مالی اقتصادی دور خودش می گردد و البته خدا را شاکر است که قایق حمایت محکمی دارد که با مقاومت پنج ساله نشکسته و غرق نشده است، اما در هر حال حتی خودشان هم نمی داند که کی و کجا و چگونه نجات پیدا می کند.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 15 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم