آمار بازدیدکنندگان سایت

02546354
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1558
1275
8013
26931
38094
2546354

آی‌پی شما: 3.219.217.107
امروز: ساعت

چاشنی گلوله ی حفاظت از طبیعت نم گرفته

در حالیکه سرعت تخریب طبیعت کمتر از سرعت کاهش کلاس های دانشگاهی است، اما فرافکنی همیشه به عنوان یک رویه ی نقد و بررسی 

 

چاشنی گلوله ی حفاظت از طبیعت نم گرفته  

در حالیکه سرعت تخریب طبیعت کمتر از سرعت کاهش کلاس های دانشگاهی است، اما فرافکنی همیشه به عنوان یک رویه ی نقد و بررسی باقی مانده است.

مشخصا تفنگ های دولت در جنگ اقتصادی بی گلوله است و یا گلوله های مشقی و یا با گلوله بی چاشنی و یا بی باروت و یا باروت نم گرفته ! به معنای دیگر آثاری از تدبیر در دولت دوازدهم مشاهده نمی شود ! فعالیت ها و عملیات مرتبط با مدیریت طبیعت بر مبنای دانش نیست، سلیقه ای و مبتنی بر ایده است. با این وصف نگرانی استاد محترم دانشگاه از سرعت تخریب طبیعت کلا بی مورد است.

گفته اند هر ثانیه ۳۶۰ مترمربع از طبیعت ایران محو می‌شود/ تا ۶۰ سال دیگر جنگل نخواهیم داشت.

این استاد محترم باید به سهم سرمایه گذاری دولت در طبیعت نیم نگاهی داشته باشند و انتظارات خودشان را به تناسب سهم سرمایه گذاری دولت در مدیریت منابع طبیعی تنظیم و بیان بفرمایند.

در کشوری که برای شهرهایش وفق استانداردها فضای سبز مقرر می شود و توان کافی برای تحقق هدفگذاری نیست.  در بلوارها درخت می کارند و پایه های روشنی معابر که بخشی از مبلمان شهری است، و وفق استاندردها در بلوارها گاه با بلندی بیش از شش متر با پایه های فلزی زیبا سازی می شود. اما عابر در روی زمین و در پیاده رو ها نیاز به نور دارد و درخت ها که رشدش حاصل سال ها مدیریت در مراقبت و آبیاری و عملکرد طبیعت است، با شاخه هایش مانع نورپردازی در پیاده روهاست و کسی نمی پرسد ؟ این چه نوع استاندارد و چه نوع نورپردازی است که در فرایند آن تامین نیاز عابرین مستمر نیست و لاجرم به مسئولان فضای سبز فشار می آورند، شاخه های درختان را هرس کنید تا نورپردازی اثر بخشی داشته باشد ! حتی قاضی محترم برای تبرئه راننده می پذیرد که درخت مانع دید راننده بوده و شهرداری را محکوم می کند درحالیکه درختان تا ارتفاع ۲.۵ متر هرس شده اند و کسی گوش به حرف کارشناس و نظر کارشناسی نمی دهد که با هزینه ی کمتر و ارتفاع پایه کوتاه تر نیز می توان به هدف روشنایی رسید و به فضای سبز و به ثروت طبیعی آسیب وارد نکرد ! با این وصف که در قلب شهرها نمی توان برای نجات طبیعت کاری کرد، اعلام سرعت تخریب طبیعت توسط اساتید دانشگاه چه معنایی دارد ؟

متاسفانه نمی دانم چرا اساتید دانشگاه از ایده تنفس که با کنار گذاشتن مدیریت علمی عملی، که دقیقا به معنای ایجاد شرایط دلخواه برای مدیریت جنگل است و اجازه دادند فضایی ایجاد و توسط کسانیکه بر علیه مدیریت علمی عملی حاشیه سازی گردد و ایده پردازی بر مبنای اطلاعات غیر واقع بنیان نهاده شود و به کسانیکه هیچ اهلیتی در فرایند تهیه و تصویب و اجرای طرح جنگلداری نداشتند و با سطحی نگری های خود، فکر می کردند به همه جزئیات طرح جنگلداری اشراف دارند ! میدان داده شود ؟ اعلام سرعت تخریب طبیعت توسط اساتید دانشگاه چه معنایی دارد ؟

در حالیکه اساتید دانشگاه هیات علمی و صاحب کرسی هستند و باید با اجرای ایده ها تا انجام پژوهش و اعلام نتیجه پژوهش و پذیرش نتیجه آن، مخالفت همه جانبه بکنند و اجازه ندهند هیچ نوع ایده ای بدون پژوهش وارد فاز اجرایی در بخش اجرا شود، اعلام سرعت تخریب طبیعت توسط اساتید دانشگاه چه معنایی دارد ؟

در حالیکه اساتید دانشگاه می دانستند که شرایط اقتصادی کشور مناسب نیست و دولت در تخصیص منابع، عملکرد ضعیفی دارد و مجریان ایده تنفس جنگل نه حتی بر خلاف سیاست و اقتصاد جنگل، بلکه حتی بر خلاف عرف و خرده فرهنگ ایرانی که قاعدتا برای شکار شغال اسلحه شکار شیر با خودشان می بردند، ایده مندان حتی گلوله های تفنگ شان برای اجرای استراحت جنگل نه چاشنی داشت و نه باروت لازم !!! اعلام سرعت تخریب طبیعت توسط اساتید دانشگاه چه معنایی دارد ؟

در حالیکه اساتید دانشگاه نتایج مقایسات جنگل های خارج از طرح و داخل طرح جنگلداری را داشتند و علی القاعده باید بدانند که حجم بهره برداری های عرفی و سنتی از جنگل بیش از حجم بهره برداری از جنگل های تحت پوشش طرح جنگلداری بوده است. اکنون با ملاحظه به توقف بهره برداری و طرح های جنگلداری تعطیل و فسخ قراردادهای دهساله با مجری طرح از سال ۹۶ که همه شرایط مدیریت جنگل به دلخواه ایده مندان شد، نه وفق دانش و تجربه عملی !  اعلام سرعت تخریب طبیعت توسط اساتید دانشگاه چه معنایی دارد ؟

جناب استاد سرعت کاهش تعداد دانشجو و تحصیل در رشته جنگلداری، سریع تر از سرعت تخریب طبیعت است ؟ آیا می توانید فرایند کاهش را به سمت افزایش جذب دانشجو سوق دهید ؟  

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم