آمار بازدیدکنندگان سایت

02510402
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
662
983
4404
29073
57505
2510402

آی‌پی شما: 3.228.10.17
امروز: ساعت

تحریف طرح جنگلداری و ظرفیت جنگل

تحریف طرح جنگلداری در نتیجه عدم اهلیت مسئولان امر منجر به نادیده گرفتن ظرفیت های جنگل در راستای

 

تحریف طرح جنگلداری و ظرفیت جنگل
 

تحریف طرح جنگلداری در نتیجه عدم اهلیت مسئولان امر منجر به نادیده گرفتن ظرفیت های جنگل در راستای اقتصاد متکی به امکانات داخلی و تعطیلی طرح ها شد.

واقعیت های تهیه و اجرای طرح جنگلداری در شمال کشور تحریف شده است. تحریف واقعیت ها و بحران کنونی در مدیریت جنگل با اهمیت است، اما عدم اهلیت کسانی که در رابطه با مدیریت جنگل برای رفع تعارض های دام و جنگل، قائل به یک دوره دهساله تنفس بودند بسیار با اهمیت تر است.

به باور من نمی توان بی پروا بر حسب شیوه های اجرایی و سوء نظارت ها در برخی دخالت ها در ساختار توده های طبیعی دفاع کرد، اما در عین حال نمی توان از وضعیت اسف بار جنگل در مورد درختان آسب دیده اغماض نمود که حجم سهمیه سال از امکان برداشت در بسیاری از طرح ها، عملاً با درختان شکسته افتاده و معیوب و خشک پر می شد و محدودیت امکان برداشت هرگز اجازه نمی داد که برش مصوب، بر حسب شیوه اجرا منطبق با هدف اجرای طرح دنبال شود.

تحریف واقعیت های جنگل به مثابه تحریف واقعیت های کشور در برابر تحریم ظالمانه علیه این ملت است که توسط استکبار جهانی دو سویه دنبال می شود تا حقایق مانند همیشه وارونه جلوه داده شود ! یعنی در حالیکه می دانستند در صادرات و واردات محدودیت وجود دارد، اما بند ناف ایده تنفس را با واردات چوب و یا زراعت چوب بستند تا افکار عمومی گیچ شود و بتواند با یک پروپاکاندای تنفس همراه شود !

از ناتوانی در تخصیص اعتبار کافی و به موقع در رابطه با کنترل عوامل تخریب به موجب طرح صیانت جنگل، یا توسعه و افزایش سرانه جنگل به موجب قانون افزایش بهره وری، تشویش اذهان عمومی کاهش مساحت جنگل - تخریب جنگل بسازد !

اینک در نتیجه توقف بهره برداری از طرح ها و اختلال عرضه چوب در بازار، ناظر بر یک جریان قاچاق چوب و فساد سیستمیک و  چشم فرو بستن بر واقعیت هاییی از نوع دیگر شده است !

 بیان واقعیت ها را نباید انتقاد و سیاه نمایی تلقی کنند !

شرایط جنگل های در وقوع حریق و عملیات اطفا و شانتاژ خبری و ماهیت توان حمایتی و پشتیابانی مجموعا بیانگر «تحمیل درد» به مردم است ! مردمی که وابسته به درآمدهای وقتی خبرنگار در مورد عبارت تکراری «تحمیل درد» در کتاب هنر تحریم ها از ریچارد نفیو معمار تحریم ها می پرسند ! او پاسخ می دهد «این بستگی به آن کشوری دارد که تحریم شده است و اینکه مردم کشور چه نقش و جایگاهی در نظام حکومتی کشورشان دارند. در برخی از کشورها مثل کره‌شمالی و حتی روسیه باید درد را به دولت وارد کرد، اما در مورد ایران {که حاکمیت آن مردمی است} باید مردم را هدف قرار‌ داد».

عجیب است  که حتی دشمن استکباری تحریم ها را بر علیه دولت اعلام می کند، اما هدفش تحمیل درد به مردم است.

شنیده ام که گفته اند بر حسب سیاست اجرایی سازمان قرار است ۳۰ هزار هکتار زراعت چوب انجام دهند و یک میلیون مترمکعب چوب استحصال کنند.

این هم عجیب است که به موجب بند ف ماده ۳۸ قانون  برنامه ششم در سال چهارم باید طرح جایگزین را اجرا کنند، اما هنوز نتوانستند حتی ارائه بدهند ! مشخص نیست چگونه در طرح های پرورشی تعطیل شده می توانند برش پرورشی انجام بدهند و یک میلیون متر مکعب چوب استحصال کنند !

واقعا در ایام استراحت جنگل که گفته اند دهسال است، چگونه بهره برداری کمتر از ۵۰۰ هزار متر مکعب در طح های جنگلداری را متوقف می کنند و در عین حال می توانند بدون قرارداد بدون نظم زمانی مکانی در برنامه جنگل، هر ساله یک میلیون مترمکعب چوب استحصال کنند ؟

این نتیجه تحریف جنگلداری و واقعیت های جنگل است که کار کارشناسی را از ریل خارج کرده اند و تصمیمات بدون وزن برنامه ای در حد حرف و شعاری چون نهضت نهالکاری  ۱۴ میلیون اصله نهال در  ۱۴ آذر ۹۸ با اعتبار ۱۰۰ میلیون یورو است.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم