آمار بازدیدکنندگان سایت

02711774
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
23
1691
1714
23
42800
2711774

آی‌پی شما: 3.239.192.241
امروز: ساعت

اجرای مدیریت یکپارچه جنگل‌داری در قلعه‌رودخان

 

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از اجرای مدیریت یکپارچه جنگل‌داری در محدوده حوزه آبخیز 25 قلعه‌رودخان خبر داد.

بهزاد انگورج در حاشیه سفر خود به گیلان در فومن با اشاره به اینکه مالکیت منابع طبیعی در حوزه سازمان جنگل‌ها استقرار پیدا کرده‌است، اظهار کرد: مالکیت انواع منابع طبیعی دریا، اراضی مستحدث، حریم دریا، اراضی ساحلی و جلگه‌ای، جنگل‌ها، مراتع، بیشه‌ها و بیابان‌ها زیر اقدام‌های تملیکی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است.

وی ادامه داد: تمام دستگاه‌ها وظیفه دارند با مدیریت برخی منابع فعالیت خود را با سازمان مذکور ساماندهی کنند تا به مدیریت جنگل‌ها آسیبی وارد نشود.

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری به رویش جنگلی در قلعه‌رودخان اشاره کرد و افزود: حریم اصلی و جدید قلعه‌رودخان در ماسوله با همدیگر تفاوت‌هایی دارد.

انگورج با تاکید بر گام برداشتن برای کسب منافع بیشتر در بهره‌برداری از منابع جنگلی، بیان کرد: حرکت به طرف مدیریت یکپارچه از سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است.

وی از اجرای مدیریت یکپارچه در حوزه آبخیز 25 قلعه‌رودخان خبر داد و تصریح کرد: بسیاری از برنامه‌های مدیریت یکپارچه در حوزه مذکور اجرایی می‌شود.

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در ادامه به واردات چوب اشاره کرد و گفت: مجریان جنگل‌کاری از ظرفیت‌های موجود محسوب می‌شوند و انجمن صنفی کارفرمایی با واحدهای اجرایی در رابطه است و از این توانمندی می‌توانیم در واردات چوب استفاده کنیم ضمن اینکه نظر سازمان مذکور از دست دادن ظرفیت‌های ایجاد شده، نیست.

انگورج همچنین با اشاره به روند احداث سد شفارود، خاطرنشان کرد: از 10 سال گذشته احداث سد مذکور آغاز شده و تونل انحرافی سد شفارود احداث شده‌است.

وی به قطع درختان در مسیر بند انحرافی سد شفارود اشاره کرد و یادآور شد: سازمان جنگل‌ها تاکنون در مورد سد شفارود نظر موافقی اعلام نکرده و تا زمانی که مجری طرح ارزیابی زیست‌محیطی ارائه نکند نمی‌توانیم پروانه قطع درختان را صادر کنیم.

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با بیان اینکه تعارضی در ادامه فعالیت سد شفارود نداریم، اظهار کرد: مجری احداث سد شفارود فعالیت‌های خود را در بستر رودخانه انجام می‌دهد.

وی به وضعیت ساخت‌ و سازها در جنگل‌ها و مراتع طبیعی اشاره کرد و افزود: سال‌‌های گذشته یکسری موافقت‌ها داشتیم و این ساخت‌ و سازها با مساعدت انجام می‌شد اما اکنون در مسیر محدودیت قرار داریم و احداث رستوران و هتل در طرح پارک‌ها و مناطق ویژه گردشگری را حذف کردیم و قراردادها در فاز احداث هتل مسدود شده‌است.

انگورج با اشاره به اینکه مساعدت‌های گذشته را به محدودیت تبدیل کردیم، تصریح کرد: اعمال محدودیت‌ها به دلیل جلوگیری از ناهنجاری‌ها در عرصه‌های طبیعی است.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 32 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم