آمار بازدیدکنندگان سایت

02386751
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
229
2794
3023
17480
38308
2386751

آی‌پی شما: 18.232.188.89
امروز: ساعت

نگاه انقلابی و جهادی در بخش کشاورزی

عضو و کاندیدای ریاست کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی: در بخش کشاورزی باید با یک نگاه انقلابی و جهادی

 

نگاه انقلابی و جهادی در بخش کشاورزی

 

عضو و کاندیدای ریاست کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی: در بخش کشاورزی باید با یک نگاه انقلابی و جهادی جلو برویم. این عضو کمیسیون در تشریح برخی مشکلات گفتند : متاسفانه نهاده های کشاورزی بموقع در اختیار کشاورزان قرار نمی گیرد. از طرفی نهاده های کشاورزی با نوسان قیمت روبرو هستند. عدم خرید تضمینی همه محصولات کشاورزی هم یکی از مطالبات کشاورزان است که در این خصوص باید دولت پای کار باشد و خرید تضمینی را دنبال کند.

در حالیکه این مشکلات کهنه و مزمن در طول چهار دهه اخیر توسط مقامات انقلابی و جهادی ی ده مجلس اخیر شناسایی و برای رفع مشکل قوانین مختلفی تصویب و در هر برنامه پنجساله توسعه اجتماعی اقتصادی، حکمی برای حل مشکلات مقرر کرده اند. اما دولت و مجلس هرگز در تدوین و تصویب و اجرا و تفریغ بودجه سنواتی در این چهار دهه، هرگز نتوانستند برنامه محور این مشکلات را رفع کنند و هر ساله مشکلات سنگین تر و توان بالفعل مدیریت و منابع مالی کشور ضعیف تر و البته امکان استفاده از توان بالقوه مدیریت و منابع مالی محدودتر و فشل تر شده است.

چگونه یک نماینده مجلس که علی القاعده باید واقف به شرایط تحریم و رکود اقتصادی باشد، مشکلات را به سمت دولت پاس کاری می کند و به تعبیر دیگر، عدم حل مشکلات بر شمرده خود را نداشتن رویکرد انقلابی و جهادی در بین مقامات دولت می بیند.

انتظار ما این است که کمیسیون کشاورزی به برنامه ریزی دیکته ای از بالا به پایین در مجلس و دولت پایان دهد و برای استفاده از توان و سرمایه بخش دولتی به برنامه ریزی اجتماع محور از پایین به بالا اهمیت دهد و قوانینی وضع و تصویب نماید تا دولت باز کردن گره های پیچیده در بخش کشاورزی را به خود کشاورزان و تشکل های قانونی خودشان بسپارد !

به راهبردها و سیاست های اجرایی و هدفگذاری های مرتبط با یک طرح یا یک لایحه که مذاکراتش در مجلس به عنوان اسناد ارشیوی در دسترس است ، برای اعمال نظارت مطلوب تر اهمیت دهد و فکر نکند، دیگر نمایندگان ادوار رویکرد انقلابی و جهادی ضعیفی داشتند !

حداقل همین قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی مصوب ۹۱ را منطبق با هدف تصویب کنندگان همان قانون درست نظارت کند. یکی از ویژه گی های اختصاصی انقلابی و جهادی بودن، ادامه دادن راه انقلابی و جهادی، جهت تحقق اهداف و آرمان هاست.

فعالیت ها در بخش کشاورزی و منابع طبیعی هیچ تبعیتی از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی نقشه علمی بخش ندارد ! رویکرد انقلابی و جهادی این است که طبق نقشه جامع علمی کشور عمل کنید ! به خاطر بسپارید که از سال ۸۴ تا ۹۲ در دیدارهای اساتید دانشگاه ها و مقامات کشور در بیانات رهبری در ۴۴ فیش تحقیق عبارت «نقشه جامع علمی کشور» ۳۹۹۵ بار تکرار شده است

یکی از ضعف ها و آسیب ها این است که فکر کنید راهبردها و سیاست های اجرایی گذشته کارایی ندارند و وقت تلف می کنید و هزینه جلسات خود را به دوش ملت می گذارید و هرگز قادر به اجرایی کردن آن نیستید و از ادامه راه در مجلس دیگر باز می مانید و کشاورزان با همان مشکلات کهنه و مزمن خود تنها می مانند !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم