آمار بازدیدکنندگان سایت

02340789
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
304
1046
11060
9826
34798
2340789

آی‌پی شما: 18.207.254.88
امروز: ساعت

سخنان نا امید کننده وزیر برای حال روز جنگل

وزیر جدید نیز از خط قرمز برای رئیس سازمان جدید می گوید، که بحث تنفس جنگل را جدی بگیرد ! چه سرنوشتی

 

سخنان نا امید کننده وزیر برای حال روز جنگل

وزیر جدید نیز از خط قرمز برای رئیس سازمان جدید می گوید، که بحث تنفس جنگل را جدی بگیرد ! چه سرنوشتی دارد جنگل ! کسی به زبان مدیریت دانش بنیان جنگل ها سخن نمی گوید !.

آقای وزیر بدانند سه سال گذشته از برنامه ششم توسعه، جنگل نه در شرایط تنفس بلکه در عین التهاب عمرش سپری شد، سینه جنگل را با بهره برداری عرفی و قاچاق دودوشه کردند و قطعا با دیدگاه شما در دو سال باقیمانده از برنامه ششم نیز، شرایط همین است که بود ! 

متاسفانه هرگز نتوانستم بین اظهارات مقامات دولت یازدهم و دوازدهم در تاسی از بیانات رهبری رابطه ای پیدا کنم. شاید این ضعف و ناتوانی حقیر است که قانون برنامه پنجساله ششم توسعه را درست نمی خوانم و کلمه تنفس جنگل را نمی یابم.

چگونه وزیر محترم که مجری قانون برنامه ششم توسعه است، می گوید: رئیس سازمان بحث تنفس جنگل را فوق العاده جدی بگیرد !!! در حالیکه دکتر منصور، مجری قانون است و در سال چهارم از قانون برنامه پنجساله ششم ، تکلیف قانونی او اجرای طرح جایگزین است.

تاسف بار است که وزیر جدید از دکتر منصور نمی خواهد باید تعجیل و جبران مافات کند و هر چه سریعتر، طرح جایگزین را تهیه و به اجرا بگذارد. به ایشان بگوید کشور در شرایط اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است و ساختار بودجه ریزی دایر به قطع وابستگی از درامد های نفتی است.

او باید می گفت:  منابع طبیعی ثروت ملی است. رئیس سازمان باید طرح های دانش بنیان راه اندازی کند و از همه ظرفیت های منابع طبیعی استفاده نماید و به دنبال ساز و کارهای عملیاتی بگردد و از اساتید دانشگاه ها کمک بگیرد، همه باید کمک کنند تا شرایطی نا مناسبی که عوامل تخریب برای جنگل ها ایجاد کرده اند. کنترل شود و مردم از ما خادمان در حفظ جنگل اعلام رضایت کنند.

او باید می گفت: چه خوب است که آقای دکتر منصور هر چه سریعتر برنامه توسعه و احیا و برنامه افزایش ضریب حفاظتی را به وزارتخانه ارسال دارند، تا ما همه نوع کمکی که امکان پذیر است انجام دهیم، نمی شود قانون افزایش بهره وری را رها کرد، باید در اجرای مقررات موضوعه، هدفگذاری ها را دنبال کرد.

بدنه کارشناسی سازمان که متولی منابع طبیعی کشور است بداند، وزیر سازمان را بنگاه زمین نمی بیند و چشمداشتی به واگذاری اراضی ملی ندارد ! حامیان حقوق محیط زیستی بدانند که در امتداد فعالیت جنگلبانی کشور قرار دارند و همیار طبیعت محسوب می شوند ! همه باید به جنگلبانان کمک کنیم و با همه نوع رفتار سوداگرانه در عرصه و اعیان جنگل ها مقابله کنیم.

می فرمودند حکم ریاست آقای دکتر منصور به عنوان منشور وزیر برای مبارزه با مفاسد اقتصادی است، ایشان باید همه تمهیدات لازم را به کار ببندد، تا اخبار نگران کننده ی تخریب جنگل ها و مراتع کاهش یابد و مردم اطمینان حاصل کنند که سازمان متولی مناسبی برای رفع دغدغه های مردم در حفظ و توسعه منابع طبیعی کشور است.

چه تاسف بار است که سال ها و روزها و ساعت ها وقت صرف می شود، تا راهبرد و سیاست کلی نوشته شود، نقشه جامع علمی کشور تهیه گردد.  جنس سخنان وزیر هرگز منطبق با اسناد بالادستی و سیاست های کلان نیست! پژواک چنان سخنانی که بدون رعایت ملاحظات اقتصادی کشور بیان شد، نا امیدی محض برای تحقق هدف های حفظ و احیا و توسعه جنگل های کشور است !

آقای وزیر فکر کنید روزگار جنگل چیزی شبیه گوجه روی دست مانده کشاورز زحمتکش است  سبد ۲۰کیلویی گوجه ۴ هزار تومان!/دولت توپ را به زمین کشاورز انداخت است . توپ سردرگمی مدیریت جنگل نیز در زمین وزارت جهاد است.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 13 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم