آمار بازدیدکنندگان سایت

02340775
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
290
1046
11046
9812
34798
2340775

آی‌پی شما: 18.207.254.88
امروز: ساعت

کی بود کی بود من نبودم !

 

می گویند چرا تیغ انتقاد به جای توجه به عملکرد مسئولان سازمان، به سمت فعالان محیط زیست و دلسوزان ...

 

کی بود کی بود من نبودم !

می گویند چرا تیغ انتقاد به جای توجه به عملکرد مسئولان سازمان، به سمت فعالان محیط زیست و دلسوزان منابع طبیعی نشانه رفته است؟

دنیای دیجیتال فرصت انکار را از هر مدعی می گیرد که چه کسی چه زمانی در کجا چه گفته و چه می خواسته ! پیدا کردن هر نکته مبهم نیز مانند گذشته به گشتن در بین فیش تحقیق نیاز ندارد، کافی است یک کلمه کلیدی را سرچ کنید !

جنگلبانان که دنبال استراحت جنگل نبودند، کسانیکه ایده مند تمام عیار بودند نیز خیلی عدیده نبودند !  در هر صورت جنگلبان ها موافق اجرای ایده تنفس نبودند ! شاید برخی دلسوزان جنگل، علت عدم موافقت جنگلبانان را ندانند ؟ ولی جنگلبان مکرر می گفتند: همه یا هیچ برای جنگل و جنگلداری خوب نیست ! ویژگی بهینه سازی مدیریت جنگل ها، عدم ایجاد اختلال و تعطیلی طرح ها است، ارتقا نظارت و رفع مشکلات و آسیب ها امکان پذیر است.

نمی دانم شاید جنگل خودش به برخی دایه های دلسوز، گفت کاری بکنید، جنگلبان ها شیره جانم را کشیدند، نای نفس کشیدن ندارم، بگویید به من تنفس بدهند ! دولت را مکلف کنید از محل درآمدهای نفتی بودجه مورد نیاز نگهداری مراقبت را تامین کند.

به این راحتی کی بود کی بود من نبودم نکنید، لااقل بگویید تصوراتتان درست از آب در نیامد و نشد که با یه کوزه ماست در دریا دوغ درست شود.

جنگلبان ها در رابطه نحوه تامین بودجه نیز به صراحت نظرشان را اعلام و می گفتند: اگر دولت پول دارد، پس چرا اعتبارات طرح صیانت را قطره چکانی تخصیص می دهد ؟ چرا در اجرای ماده ۶۹ قانون برنامه چهارم اعتبارات مورد نیاز را تامین نکرد ؟

شاید جنگل از خدا و بندگان دلسوز خاص خود خواست و بالاخره کاری خدایی شد، قانون موسوم به استراحت جنگل تصویب شد. از تصویب این قانون همه خوشحال بودند، اما تعدادی جنگلبان ناراحت شدند ! جنگلبان ها هر روز ناراحت تر از گذشته و دلسوزان جنگل امیدوار و خیلی شاد و سرمست از وضعیت استراحت !

اکنون پس از سه سال در وضعیت استراحت جنگل، بهبود شاخص ها و نشانگرهای مدیریت پایدار جنگل، یک انتظار همگانی بود، اما چون ایده و خواسته تنفس موهوم بود، عملیاتی نشد و جنگلبان ها حتی از این وضع به وجود آمده ناراحتند !

انتظار نداشته باشید، هیچ حرفی هم نزنیم ! به شما گفته شد خبری از بودجه هر ساله و به موقع از محل درآمد نفتی برای نگهداری ایام استراحت جنگل نیست !‌ به شما گفته شد شرایط تحریم استکباری را درک کنید. اکنون صنایع چوب فعالانه در مسیر تولید است، چگونگی تامین ماده خام را باید خودتان بررسی کنید - توسعه زراعت چوب وعده داده شد، اما با واگذاری بخشی از جنگل محدوده طرح جنگلداری سابق ! 

خصیصه استراحت جنگل، درک راحتی است. که جنگلبان ها چنین درکی را ندارند، برای اتفاقات نا مبارک در جنگل خیالشان راحت باشد !. خیلی ناراحتند، شاید دیگران راحتند !.

دلسوز جنگل با دایه دلسوز جنگل، حسابشان جداست ! تکلیف جنگلبانان با دلسوزان جنگل مشخص است.  دایه های دلسوز جنگل بدانند، هنوز رمز فوت کوزه گری را فرا نگرفته، ادعای کوزه گری داشتند ! آنها اگر وقت کرده اند بروند از جناب کوزه گر بپرسند، چرا در کوزه شکسته آب می خورد  ؟  سپس بیایند به جنگلبان ها اعتراض کنند، چرا مخالف تنفس و تعطیلی طرح های جنگلداری بودند ؟ چرا سیاست محور و اقتصاد محور حرف می زنند ! و با هر طنابی برای مرمت چاه به درون چاه نمی روند !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 17 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم