آمار بازدیدکنندگان سایت

02340723
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
238
1046
10994
9760
34798
2340723

آی‌پی شما: 18.207.254.88
امروز: ساعت

جهش تولید در زراعت چوب با واگذاری زمین های ملی

 چهار هزار هکتار زمین ملی گیلان برای توسعه زراعت چوب به بهره برداران واگذار می شود.

 

 

جهش تولید در زراعت چوب با واگذاری زمین های ملی


چهار
هزار هکتار زمین ملی گیلان برای توسعه زراعت چوب به بهره برداران واگذار می شود.


«شما بخوانید جهش برای نابودی جنگل ها و
به حال مدیریت سر در گم جنگل زار زار گریه کنید که چگونه در حالیکه نظاره گر درختان صنوبر سرخشک و توخالی در ده هزار هکتار از جنگل های تحت مدیریت خود در استان گیلان است و قادر به بهره برداری از آن نیست، پیشنهاد واگذاری زمین برای زراعت چوب می دهد./انگورج»

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان امروز گفت : چهار هزار هکتار از زمین های ملی گیلان برای جهش تولید در زراعت چوب ، تامین مواد اولیه صنایع سلولزی و حفظ جنگل ها به بهره برداران واگذار می شود.

محسن یوسف پور افزود : این زمین ها به مدت ده سال به متقاضیان واگذار می شود و اجاره بهای آن ، بر اساس نظر کارشناسان دادگستری و نیز توان بهره برداری از عرصه، تعیین خواهد شد.

وی با بیان اینکه درصورت اجرای درست طرح های صنوبرکاری در عرصه های واگذار شده ، واگذاری این زمین ها تا سه دوره دیگر تمدید خواهد شد گفت : بهره برداران می توانند برای اطلاع از نحوه اجاره این زمین ها به سامانه ستاد الکترونیکی دولت، قسمت اجاره مزایده، مراجعه کنند.

به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان برای کمک به معیشت روستاییان و کشاورزان و افزایش سطح درآمد آنها، برای این دست از بهره برداران خُرد که معمولا تا سقف چهل هکتار زمین به آنها واگذار می شود، اجاره بهای کمتری نسبت به دیگر بهره برداران تعیین می شود و یا دست کم این اجاره بها، پس از بهره برداری عرصه صنوبرکاری شده، از آنان گرفته خواهد شد.

محسن یوسف پور افزود : پس از مزایده این چهل هزار هکتار زمین، کار واگذاری پنج هزار هکتار زمین ملی دیگر هم برای توسعه زراعت چوب انجام خواهد شد.

گیلان جایگاه سوم زراعت چوب را در کشور دارد که با واگذاری این زمین ها در سال های آینده، جهش خوبی در تولید چوب در استان ایجاد خواهد شد.

ارکان حکومت چه می خواستند و نتیجه چه شد ؟؟؟

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم