آمار بازدیدکنندگان سایت

02546342
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1546
1275
8001
26919
38094
2546342

آی‌پی شما: 3.219.217.107
امروز: ساعت

پاسداشتی برای روز جهانی جنگل

با درک شرایط بغرنج ناشی از شیوع بیماری کرونا ویروس که فکر می کنم ناشی از سوء مدیریت تشدید یافته و

 

پاسداشتی برای روز جهانی جنگل

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول ولاحوال حول حالنا الی احسن الحال

با درک شرایط بغرنج ناشی از شیوع بیماری کرونا ویروس که فکر می کنم ناشی از سوء مدیریت تشدید یافته و بیش از حد متداول طولانی شد و می توان گفت با این اوصاف درک وضعیت بوجود آمده برای مدیریت رها شده ی جنگل های شمال برای افکار عمومی آسانتر گردیده است.

 روز جهانی جنگل فرصتی برای توجه دادن مردم و دولت های جهان به اهمیت جنگل ها در استمرار حیات است. آنگاه که گوش شنوایی نیست ! چشم انداز جنگل ها را باید با نشانگر روزهای تاریکتر از این وضعیت موجود نشان داد، تا بیانگر معنی درست تر ایده مذموم تنفس تا استراحت جنگل باشد.

درک کنیم جنگل ها به راحتی در فرایند غارت هستند و ناراحت از وعده استراحت !!!

در جنگل های جهان مخصوصا در استرالیا حادثه حریق نشان داد حتی عناوینی چون پارک ملی و غیره، اگر برای حفظ تنوع زیستی تحت مدیریت خاص بودند، با چالش جدی مواجه شدند و جانوران به شدت تحت حمایت برای جلوگیری از انقراض، به شدت در فرایند توسعه حریق جنگل، طعمه حریق شدند و به سمت انقراض هولناکتر سوق داده شدند.

انسانیت باید درک درستی از معنا و مفهوم جنگل داشته باشد و برای استمرار حیات خود، جنگل را پشتوانه همه فعالیت های خود قرار دهد و بقای جنگل را به هیچ نحوی به مخاطره نیاندازد.

اینک من در ایران زمین در شمال کشور بر روی عملکرد دانش بنیان جنگلداری، اما نیازمند به نوسازی و استفاده از یافته علمی روز هاله کدرِ ایده مندی تنفس را می بینم که نسل جدید با قرائت های سطحی از حفاظت جنگل، با ارائه ایده ای «نه برنامه»  با محتوی حفاظت فیزیکی، در پی حفاظت از جنگل هستند. آنها نه قادر به رعایت حقوق ذینفعان و وابستگان معیشتی جنگل هستند و نه قادر به عدم رعایت و نادیده گرفتن حقوق عرفی ذینفعان و یا قطع بهره برداری های سنتی و عبور کردن از منافع ذینفعان ! 

این چالش جدی است که نسل کنونی و آتی نتوانند در واژه بهره برداری از جنگل به تعریف و معنای دوره بهره برداری توجه نمی کنند و نمی توانند در فعالیت بهره برداری درون طرح های جنگلداری، ساماندهی بهره برداری های عرفی و سنتی را استنباط و استنتاج کنند.

روز جهانی جنگل فرصتی برای امثال بنده است که به ترویج مدیریت علمی عملی بپردازم تا افکار عمومی بیش از گذشته به مدیریت مبتنی بر طرح دارای اقتصاد درون زا اهمیت دهند و از این رو باید از ابتکار عمل نامگذاری روز جهانی جنگل قدردانی نمود.  

می روند آدم های متفاوتی که در مدیریت جنگل های جهان و جنگل های ایران زمین اهلیت ندارند، سیاست هم در ایران زمین همینطور آلوده به تزویر و ریا شد و تهی از تدبیر ! زیرا به اقتصاد اهمیت نداد و چرخ گردون نیز بد چرخید و در گرداب حوادث سیل و زلزله و تحریم گیر کرد و برای نجاتی عبث دست و پا می زند !

می رود این روزگار سخت از زهر    ❊❊❊❊   بار دگر روزگار چون شکر آید

عدم اهلیت در کار مدیریت جنگل از آنجا آشکارتر می نماید که آنها  اقتصاددرونزای جنگل را متلاشی کنند و بگویند از محل درآمدهای های نفت بودجه مناسبی برای حفاظت جنگل می گیرند و با طمطراقی خاص، لایحه جامعه حفاظت جنگل «منابع طبیعی» را پیشنهاد دهند و به هیچ جایی نرسد.

در دقایق و ساعات پایانی سال با قدردانی از تلاش و فداکاری پزشکان و کادر درمانی کشور برای مردم ایران زمین که در عین تبعیض و تحریم ظالمانه، محروم از خدمات بهداشتی و درمانی برابر با ملل جهان در حال خدمت هستند، آرزوی سلامت می کنم و برای پزشکان و کادر درمانی فداکار جان بر طبق اخلاص نهاده و همچنین از دست رفتگان بیماری فراگیر کرونا آرزوی رحمت و مغفرت دارم.

در #خانه بمانیم

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم