آمار بازدیدکنندگان سایت

02508226
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1076
1152
2228
26897
57505
2508226

آی‌پی شما: 34.234.223.162
امروز: ساعت

بودجه سنواتی و برنامه جنگل ها

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت موضوع اقتصاد مقاومتی که مطالبه مقام معظم رهبری و یکی از سیاست‌های راهبردی و جدی دولت است، اما

 

بودجه سنواتی و برنامه جنگل ها

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت موضوع اقتصاد مقاومتی که مطالبه مقام معظم رهبری و یکی از سیاست‌های راهبردی و جدی دولت است، اما وزیر همین دولت بر خلاف بند ف ماده ۳۸ بهره برداری را متوقف و به نحو تاسف باری، طرح های جنگلداری را تعطیل کرد.

دیروز رئیس دفتر رئیس جمهور کارخانه نئوپان در مازندران افتتاح کرد، احتمالا این کارخانه با علف های هرز و کلش مزارع، نئوپان می سازد و از خرده چوب استفاده نمی کند ! واقعا با این رفتارهای متضاد، چگونه می توان سیاست راهبردی دولت را در موضوع اقتصاد مقاومتی جدی پنداشت ! 

برخی دیگر در کشور علاوه بر مخالفت با بهره برداری از جنگل ها ! با کشت گونه های سریع الرشد در اراضی زراعی و محاوط اشخاص نیز مخالفت می کنند. ظاهرا مقاومت در عدم اجرای راهبردها و سیاست های جمهوری اسلامی یک تعبیر از اقتصاد مقاومتی است !

چرا دولت و صدا و سیما به خرده فرهنگ یا فرهنگ ایرانی خرده نمی گیرند؟

چرا به الگوی مصرف مردم خودمان توجه کنیم ؟

هر کسی در ضمن بیان خاطره اش از طبیعت گردی، از چای آتشی و یا کباب می گوید و شنوندگان هم طبعا آب در دهان می شوند ! شاید اساسا بعضی ها نمی خواهند باور کنید قلیان ها در قلیان سراها و یا حتی در منازل برخی ها، ذغال سنگ نمی سوزاند ! درخت های بدون برنامه حفاظت فنی، در کوره های سنتی و صنعتی ذغال می شوند و سالانه هزارها تن ذغال در قلیان سراها دود می شود !

دولت چرا از اقتصاد مقاومتی حرف می زند در حالیکه برنامه زراعت چوب دارای توجیه اقتصادی ندارد و دانشگاهیان ما با کاشت نهال سریع الرشد و توسعه زراعت چوب مخالفت می کنند ؟ در حالیکه امثال آنها عهده دار وظیفه تدریس دانش مرتبط هستند، دولت اگر در اجرای سیاست راهبردی جدی است چرا برای حفظ منافع ملی رفتارهای متناقض و مخالف هم در ارکان نظام را هدایت نمی کند  ؟

آنگاه که می گویند ۲۲ لایحه از ۸۰ لایحه مطرح در صحن مجلس مرتبط با موضوع اقتصاد مقاومتی است، یعنی با مسئله ای پیچیده مواجهند که پس از گذشت حدود شش سال هنوز حل نشد و روی میز دولت باقی ماند. دولت باید چنین مسئله ای را مسئله ی روشن برای برخی و مسئله ی غامض برای برخی دیگر بپندارد و در مدیریت چنین مسائلی از نظرات کسانیکه استفاده کند که مسئله را روشن می دانند و دارای ساز و کارهای مشخصی در حل مسئله هستند !.

جنگل یک منبع طبیعی تجدیدپذیر است و برای حفاظت و مراقبت نیازی به بودجه دولتی ندارد. درک اقتصاد درونزا آنگاه غامض می شود که از دانش اقتصاد جنگل، آموخته ای نداشته باشیم !

اگر دولت اقتصاد مقاومتی را راهبرد خود می داند باید اقتصاد ملی بدون وابستگی به درآمد نفتی تهیه و تدوین کند و در کاهش هزینه های جاری متداول اهتمام داشته باشد، نگهداری جنگل با بودجه دولتی چه سنخیتی با سیاست های اقتصاد مقاومتی و راهبرد دولت دارد.

مقاومت ها در ارکان نظام در مخالفت با منافع خودی و محلی و ملی خیلی جدی است دولت اگر در سیاست راهبردیش جدی است اقتصاد را محور این مقاومت های عبث قرار دهد.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 32 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم