آمار بازدیدکنندگان سایت

02224710
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1017
1310
2327
29389
34113
2224710

آی‌پی شما: 3.214.224.224
امروز: ساعت

کوهستان ها را از پایین ببینید

۱۱ دسامبر روز جهانی کوهستان مبارکباد

بمانید در برابر عظمت کوهستان ها و ستون طبیعت بر قلب زمین را از پایین ببینید

 

کوهستان ها را از پایین ببینید

۱۱ دسامبر روز جهانی کوهستان مبارکباد

بمانید در برابر عظمت کوهستان ها و ستون طبیعت بر قلب زمین را از پایین ببینید ! بالا رفتن از کوه جهت دیدن آن، به منزله زیر پا گذاشتن این عظمت و شکافتن و استیلا بر کوهستان ها است

چشم به سه سمبل روز جهانی کوهستان ها بدوزید ! مثلث هایی در کنار هم، یکی نماد یخ که منشا و سرچشمه آب های شیرین است و دیگری نماد مواد معدنی و عناصر قابل استخراج برای رفع نیاز بشری است و آن یکی، نماد رشد و نمو گیاهان، که فرش سبز جلوگیری از فرسایش خاک و افزایش ضریب نفوذ نزولات جوی !

امسال را به نام "کوه برای جوانان مهم است" نامگذاری کرده اند ! که در راستای بسترسازی و در زمینه ایجاد تغییر، خواستگاه تعیین رهبران آینده از بین نمایندگان فعال، به نامگذاری با مسمایی تبدیل شده است.

اما سمبل ها که به تبع موهبت کوه ها تعیین شده اند، دقیقا در این چند دهه با تغییراتی به ویژه مخربی مواجه شد که گویی کوه ها را به کاهی تبدیل کرده است. زیرا انسان هایی که از عظمت کوه ها خاطره دارند و از پایین به بلندای کوه می نگریستند، اکنون کوه ها را زیر پای خود قرار دادند و از بلندای کوه ها بر جلگه می نگرند !

سه گزاره برای کوهستان ها شامل : قابل دسترسی - امکان دسترسی - غیر قابل دسترسی، می تواند سه پیام مشخصی در ذهنمان متبادر کند ! کوهستان های قابل دسترسی به شدت تحت تخریب قرار گرفته اند و با انباشت انواع زباله و نخاله مواجهند و زیست توده یا بستر ایجاد آتش یا هیزم آتش مورد نیاز انواع تفرج های فاقد ضابطه است و کوهستان های دارای شرایط امکان دسترسی در معرض انواع تهدید ناشی از احداث راه های دسترسی معدنی و غیره هستند و کوهستان های غیر قابل دسترسی هرگز از برنامه های حفاظتی و حمایتی ضروری بهره نبردند و تحت تاثیر تبعات تهدیدات طبیعی هستتند !

ایکاش مردم کوهستان دوست جامعه ما به این نکات واقف بودند، که حتی حرارت وجود جمعیت انبوه آنها ذوب یخ های کوهستان ها را تسریع یا تشدید می کند و مقاومت کوهستان را در هم می شکند و از نقش ارزنده سرچشمه اش می کاهد و عرصه هایش را می فرساید و مواهب خدادادی کوهستان ها را نابود می کند،

از جلگه ها به کوهستان ها بنگرید و در برابر این عظمت کوهستان ها تامل کنید و به نعمت از خلقتِ ذات اقدس حق افرار کنید !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم