آمار بازدیدکنندگان سایت

02328746
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
255
1167
6972
32581
39488
2328746

آی‌پی شما: 18.232.38.214
امروز: ساعت

دولت مستاصل در بازی جنگ اقتصادی !

دولت مجری قانون بودجه سنواتی است و خارج از بودجه سنواتی هیچ اختیار مالی دیگری ندارد ! ایکاش دولتی ها

دولت مستاصل در بازی جنگ اقتصادی !

دولت مجری قانون بودجه سنواتی است و خارج از بودجه سنواتی هیچ اختیار مالی دیگری ندارد ! ایکاش دولت ها می توانستند با مردم صادق باشند، در دو دهه اخیر صداقت و امانتداری را به باد دادند و دروغگویی و خیانت در امانت را پیشه کردند ! تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا تصمیمی از جنس هماهنگی در چارچوب قانون بودجه سال ۸۹ است و هرگز نمی تواند فراتر از چارچوب مصرح در قانون بودجه تصمیمی اتخاذ کند.

دولت در قطع وابستگی به درآمد نفتی مستاصل است ! اما در بخش های مختلف کشور جنگ اقتصادی را باید به افراد مقتصد در هر حرفه و تخصص سپرد ! مدیران غیرحرفه ای قطعا مبتلا به فساد اقتصادی می شوند !

جنگ جنگ اقتصادی است ! فرار کردن اساساً نشانه ضعف ارادی و شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت و تحمیل شرایط سخت مبارزه به خودی هاست ! اما یادمان باشد فرار رو به سمت دشمن، معروف به فرار رو به جلو و از نوع فرارِ غیر حرفه ای ها و ناشی از عدم شناخت میدان مبارزه است!

کرامت نظام با دروغگویی های مکرر مقامات به سخره گرفته می شود و فساد اقتصادی شالوده های کرامت را به باد داده است. اعتقاد و تقید به باورهای دینی مردم که بخش مهمی از سازند پایگاه مردمی نظام است مدام توسط مقامات تخریب می شود.

ادعای بودجه غیر نفتی سال ۹۹ را حتی عوام جامعه باور نمی کنند، تا چه رسد به آگاهان جامعه و مخصوصاً اقتصاددانان کشور !

کسانیکه پرداخت یارانه در دولت نهم و دهم را به سخره گرفته و با همان موج سواری از مردم رای گرفتند، شاید فکر می کنند مردم نمی دانند که مبالغ یارانه های دریافتی، از محل درآمد نفتی و بنزینی است

بودجه ریزی اگر عملیاتی نشود، ارقام و اعداد واقعی ندارد یعنی با ارقام توهمی تنظیم شد و نمی تواند از وابستگی به درآمد نفتی خلاص شود.

مزیت با اهمیت بودجه ریزی عملیاتی این است که می توان نگهداری و بهره برداری هر دارایی تملکی تولید شده سنواتی را تشخیص داد.

تنها با بودجه ریزی عملیاتی می توان دارایی های تملکی کشور را که به بهره برداری رسیده اند، با اقتصاد درونزا اداره نمود. اگر این دارایی های تملکی در اختیار دولت هستند، مدیریت دولتی کنونی آن باید در نگهداری و بهره برداری ادامه مدیریت با استفاده از درآمدعمومی را توجیه اقتصادی کند و اگر نگهداری و بهره برداری هر دارایی تمکلی فاقد توجیه اقتصادی بود، آن دارایی را به بخش غیر دولتی واگذار نماید، تا هزینه های عمومی دولت کاهش یابد.

توسعه بخش غیر دولتی را با سازمان خصوصی سازی شروع کرده اند، یعنی کار حرفه ای دارای تجربه اجرایی در یک بخش اقتصادی را به یک سازمان غیر حرفه ای سپرده اند ! به همین جهت است که فساد اقتصادی از در و دیوار آن سازمان بالا رفت و صدای مقامات کشور درآمد !

اینکه بگویند احتمالا ۱۶ میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد کشور باشند و بودجه آنچنانی بخواهند ! نتیجه خصولتی سازی بنگاه های اقتصادی و فساد غیر قابل کنترل در کشور است ! دولت کجای کار ملت متعصب است که به جای رونق تولید، هر ساله باید میلیون میلیون فقیر در کشور تولید شود !

فاجعه بار است که مدیریت های فشل با ساختار تشکیلاتی مستاصل، که عموماً دستگاه موازی برای ارائه خدمت محسوب می شوند و فقط برای ملت هزینه می تراشند ! و از بودجه عمومی کشور ارتزاق می کنند، ادغام و یا منحل نشوند ! قیمت تمام شده کالا و خدمات دولتی بسیار گران، هرگز به جلب رضایت عمومی منتهی نمی شود.

اگر دولت کسری بودجه دارد و باید در شرایط سخت تحریم مقاومت کند، چرا شعار مخیط زیستی غلیظی با جیب خالی پز عالی می دهد ؟ امریکار از پروتکل توکیو بیرون رفت ! واقعا در این شرایط تحریم و دهن کجی به ملت ما مضحک نیست که خود را حل مشکل محیط زیستی جهان مسئول بدانیم !

چرا در حالیکه می داند نمی تواند به منابع طبیعی کشور بودجه مناسبی اختصاص دهد و با تصمیمات نادرست مدیریت های موجود را مختل می کند ؟

خیانت به اقتصاد کشور است که با توقف بهره برداری تجاری از جنگل، طرح های جنگلداری را تعطیل کرده اند، در حالیکه جنگل های شمال می توانست و می تواند بدون نیاز به اعتبار دولتی و بدون نیاز به قطع درخت جنگلی مدیریت مؤثری در حفظ احیا و توسعه داشته باشد.

توقف بهره برداری از جنگل در ایام رکود اقتصادی و بی توجهی در تامین منابع مالی اجرای این قانون که به افزایش بهره برداری – قاچاق و بهره برداری غیر مجاز و مخصوصا از بین رفتن دارایی های تولید شده تملکی پنجاه ساله – توقف وظیفه حفظ احیا و توسعه جنگل منجر شده است، تا چه حدی به مفهوم استراحت جنگل نزدیک است.

دنیای عجیبی است ! اعتمادها در جامعه توسط معتمدها نابود می شود !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم