آمار بازدیدکنندگان سایت

02328707
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
216
1167
6933
32542
39488
2328707

آی‌پی شما: 18.232.38.214
امروز: ساعت

نگویید گور بابای طبیعت !

فرد فرد جامعه می بینند طبیعت با زخم های متعدد بر پیکر خود، به محتضری تبدیل شده است،

 

نگویید گور بابای طبیعت !

فرد فرد جامعه می بینند طبیعت با زخم های متعدد بر پیکر خود، به محتضری تبدیل شده است، اما کاری دیگر می کنند !

انسان باید باور کند که شکار را با کشتار مشتبه کرده است ! اما باور نمی کند، یا ظالمانه زیستمندان حیات را می کشد و یا با تشدید وابستگی معیشتی آرام آرام به استمرار حیات خود خط بطلان می کشد.

دو قشر غنی و فقیر از نسل کنونی ما تبدیل به دو لبه یک تیغ خطرناک شده اند، غنی می کشد تا تفریح کند و فقیر می کشد تا سد جوع نماید و گویی همه نظاره گر یک نتیجه نامیمون و نا مبارکند!

نسل بشری در همه جای جهان بد رفتاری آشکاری با طبیعت و مواهب و موجودات زنده آن دارد، اما دولت های آنها توانایی های اجتماعی اقتصادی، آنها را با بکار گیری ابزار مهار مناسب، امیدوار به مهار می کند و ما با زخم های کهنه و مزمن گذشته بر طبیعت، عمدتا ناشی از تصمیمات نادرست دولت و دولتی ها، مواهب طبیعی کشور خود را در معرض دو خطر تبعی ناشی از دو قشر غنی و فقیر جامعه می بینیم و تنوع زیستی به همین دلیل که یک قشر ظلم به حیات وحش را، شکار می نامد و قشر دیگر می گوید مقدرات ما همین بود و راه دیگری برای معیشت نداریم !

ایکاش دولت می توانست فقرای به نوا رسیده دو دهه کنونی را مهار می کرد، تا آنهایی چهار نعل برای غارت منابع مالی این کشور تاختند، نتوانند در طبیعت به بهانه شکار جولان دهند !

خبر درآمد چند میلیاردی سازمان حفاظت محیط زیست بسیار آزار دهنده است ! اما در این دو خبر از اخبار موثق:

«یک میلیون شکارچی شناسنامه‌دار در کشور و 3 میلیون اسلحه شکاری دارای مجوز تازه‌ترین آماری است که از اسلحه شکاری قانونی موجود در کشور و نه سلاح قاچاق به‌دست همشهری رسیده است. برخی سیاستمداران نیز شکار را به ‌عنوان یک تفریح سرگرم‌کننده و البته جدی دنبال می‌کنند./عصر ایران

من رو یاد سیاست هرکه ماشینش بیش، یارانه سوختش بیشتر انداخت ! هرکه تفنگش بیش، تیرش بیشتر! گوربابای طبیعت وقتی با پول همه چی قانونی میشه »

«کشتار بی‌رحمانه پرندگان مهاجر در فریدونکنار مازندران سریالی است که قسمت‌های آن به هزاران رسیده است و گویا تمامی ندارد، این سریال با ورود پرندگان مهاجر آغاز و با ادامه آن به اوج می‌رسد که متاسفانه هر سال هم نسبت به سال گذشته از فراز بیشتری برخوردار است»

عبارت هایی مانند « گورِ بابای طبیعت وقتی با پول همه چی قانونی می شه » و « متاسفانه هر سال هم نسبت به سال گذشته از فراز بیشتری برخوردار است » تاسف بار است.

همچنانکه توان دولت در کاهش نرخ بیکاری و رفع مشکل معیشتی محدود است، در امکان استقرار اقتصاد بدون درآمد محدود تر است، زیرا از ساز و کار مالیاتی دولت می توان تشخیص داد، بودجه سال آتی که بدون افزایش تولید و صرفا با افزایش فشار بیشتر به فعالان اقتصادی، در حال تنظیم است سنتی تر از قبل و قطعا عملیاتی نیست [1]و بیانگر حد توان دولت و مقاماتش می باشد.

اما بسیار اسف بار است که دولت با وصف اختیارات وسیع خود در استفاده از توان و سرمایه بخش غیر دولتی، با فساد اقتصادی مواجه است و در استفاده از توان بخش غیر دولتی واهمه دارد و تعلل می کند و در نتیجه تعلل با فرار سرمایه مواجه می شود.

ظرفیت های کشور بسیار متنوع و ظرفیت های مدیریت کلان کشور بسیار خاص و خالص ! تقاضای استفاده از مجوزهای قانونی برای ظرفیت مدیریت خاص و خالص کشور، عین دستور لازم الاتباع ! لطفا نگویید گور بابای طبیعت وقتی با پول همه چی حل می شه ![1] - به عنوان مثال وصول مالیات از اجاره بگیرها، موجب افزایش اجاره بها می شود، یا وصول مالیات از بخش کشاورزی موجب افزایش قیمت مواد غذایی می گردد و...  آیا افزایش قیمت بنزین تا کنون به افزایش نرخ کرایه منتهی نشد ؟

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم