آمار بازدیدکنندگان سایت

02546361
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1565
1275
8020
26938
38094
2546361

آی‌پی شما: 3.219.217.107
امروز: ساعت

منابع طبیعی عملاً خارج از اختیار نمایندگی مالکیت است.

فعالان مدنی بدانند، دولت هیچ علاقه ای در تعیین تکلیف اراضی منابع طبیعی در اختیار ندارد. 

 

منابع طبیعی عملاً خارج از اختیار نمایندگی مالکیت است.

فعالان مدنی بدانند، دولت هیچ علاقه ای در تعیین تکلیف اراضی منابع طبیعی در اختیار ندارد. دستگاه های دولتی هم از بی علاقه بودن دولت ها همیشه مطلع بودند ! برای مدیریت میراث نسل بشری ارتقا و اقتدار تشکیلات توامان لازم است و دستیابی به اقتدار در زیر چتر دولت ها یک شوخی تکراری است.

یادمان باشد سندهای انفالی به نام سازمان جنگل ها و اما حتی خارج از سازمان و در اختیار وزارت اقتصاد و دارایی است. اگر جایی از منابع طبیعی جنگلی یا مرتعی تاکنون بدون مدعی باقی مانده، همان محدوده طرح جنگلداری یا محدوده طرح مرتعداری یا ایستگاه بذر یا نهالستان یا ذخیرگاه یا پارک جنگلی بود. نوک کوه ها و سایر مناطق کویری و بیابانی به یاری خدا برای سافاری و آفرودکارها و بومگردها، به یمن تشکیل وزارت گردشگری برای ترک تازی و حیات خلوت ! دارای راه دسترسی زورکی شده، اما در اطفای حریق صعب العبور است و نیاز به چرخبال دارد.

فعالان مدنی و متولی جنگل و مرتع باید یه حساب سرانگشتی بکنند و جمع فراوانی اراضی در اختیار دستگاه های مختلف زیر محاسبه نمایند !

❊ - به استناد قانون اصلاح معادن، محدوده قانونی و حریم معادن دارای پروانه بهره برداری در اختیار وزارت صمت است. بیش از ۴۰ میلیون هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی بدین نحو در اختیار معدن کاوان مقتدر کشور است.

❊ - به استناد قانون حفاظت و بهسازی و قانون شکار و صید، محدوده مناطق چهارگانه در اختیار سازمان حفاظت و محیط زیست است، بیش از ده درصد از اراضی جنگلی و مرتعی دارای مصوبه شوارایعالی محیط زیست و بدینحو در اختیار سازمان مزبور است.

❊ - به استناد قانون اصلاح معادن، محدوده قانونی مواد پرتوزا در اختیار سازمان انرژی اتمی است. این مورد امنیتی است و باید از ارائه آمار و مناطق در اختیار پرهیز نمود.

❊ - باستناط قوانین جاری پادگان ها و میادین تیر و... در اختیار ارتش و سپاه و نیروی انتظامی است و حتی چند بار چند چترباز در وسط جنگل کلاردشت اطراق کرده اند، سال های مدیدی است جنگل را به یغما برده اند. این مورد امنیتی است و باید از ارائه آمار و مناطق در اختیار پرهیز نمود.

❊ - باستناد اساسنامه و دیگر قوانین مرتبط اراضی در اختیار وزارت نفت حتی سابقه طی تشریفات ملی شدن ندارد و در اختیار انهاست. این مورد امنیتی است و ممکن است ترامپ تصویرش را افشا کند و وزیر جوان و فعال دولت تحریک کند تا در پاسخ با عکس یادگاری توئیت کند؛ من و ناهید همین الان صبح بخیر دونالد ترامپ !

بیش از دوهزار سد در حال احداث و احداث شده در حال بهره برداری و آبندان ها در اختیار وزارت نیرو است.

بیش از یکصد تالاب و مرداب در محدوده منابع طبیعی در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست است !

❊ - باستناد قوانین مناطق آزاد تجاری، مدیران مناطق هر کاری که خواستند با منابع طبیعی کشور کردند.

❊ - اراضی حریم تمام راه های کشور حتی فضای سبزش باستناد قانون اصلاح ایمنی راه ها در اختیار وزارت راه و شهرسازی است.

❊ - اراضی وقفی که نامشخص است و در دفاع غیر مؤثر و با احکام بر خلاف قانون قضایی، مانند جنگل های آق مشهد و... از ید سازمان خارج شد.

❊ - اراضی حریم شهرها و روستاها و مرتع حریم خارج از اختیار سازمان و در سازمان زمین شهری و سازمان همیاری ها و دهیاری و سازمان شهرداری های کشور است و بتدریج مال خود خواهد شد !

به راستی چه مقدار مساحت جنگلی و مرتعی در اختیار سازمان متولی باقی مانده است. این نکته ضعف و پاشنه آشیل  مدیریت منابع طبیعی کشور است که تا کنون اگر دارای اقتدار بود، این همه اراضی در اختیار نبود و در فرصتی ماده ۶۹ قانون تنظیم بخشی از مقرارات مالی دولت را بخوانید ا

و اما مدیریت زباله ها و نخاله ها که هر کس هر جایی بخواهد زباله می ریزد و یکی باید بگویید:

آقای رئیس سازمان لطفا سطوح جنگل ها و مراتع را برای بازدید کنندگان تمیز نگه دارید، زیرا شما مالکید و سند این منابع ۱۳۴ میلیون هکتاری به نام شماست.

آقای دامدار چرا در این مرتع تا این حد زباله ریخته اید، چرا در دفن بهداشتی زباله در سامانه عرفی خود کوتاهی می کنید.

روزهایمان برای توسعه پایدار جنگل ها یکی پس از دیگری غروب کرد و در ظلمت و تاریکی باید گفت شبمان به خیر و خوش !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم