آمار بازدیدکنندگان سایت

02089230
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
382
735
6895
18016
32707
2089230

آی‌پی شما: 34.204.191.31
امروز: ساعت

سنگرهای مردم در جنگ اقتصادی

آیا واقعا نقشه راه جنگ اقتصادی را درست ترسیم کرده اند ؟  متولی امنیت غذایی تا کنون نشان داد، آرایش جنگی درست و دقیقی ندارد !

 

 

سنگرهای مردم در جنگ اقتصادی

 

آیا واقعا نقشه راه جنگ اقتصادی را درست ترسیم کرده اند ؟  متولی امنیت غذایی تا کنون نشان داد، آرایش جنگی درست و دقیقی ندارد !

آرایش جنگی باید ریشه دار باشد ! حتی اخبار اعزام ناو و... نیز خبرهای غیر مرتبط با جنگ اقتصادی هستند ! سیمای نظام باید برای مردم خبرهای مدقنی از تولید گلوله های مورد نیاز در سنگر اقتصادی بگوید. به هر حال آرایش جنگی دولت در جنگ اقتصادی، چنگی به دل نمی زند.

اگر اراده ملی برنده شدن در جنگ اقتصادی است، ارکان نظام باید در مورد تامین تسلیحات خاص این جنگ بیشتر اهمیت بدهند !

گلوله های تسلیحات جنگ اقتصادی متفاوت از گلوله های جنگ نظامی است ! مردم در جنگ اقتصادی به ماسک و زره یا جلیقه ضد گلوله نیاز ندارند. پناهگاه ها در جنگ اقتصادی مخفی نیستند، پهنای سفره پناهگاه های مردم است، هر چه سفره پهن تر باشند، سطح ایمنی مردم بالاتر است. در جنگ اقتصادی گلوله ها لقمه های مغزی و البته راحت الحقوم و ارزان و فراوان از خوردنی ها و آشامیدنی های متنوع است.

شکوه رژه مراسم ملی در جنگ اقتصادی نیز متفاوت است. در مراسم ملی نه با تولید متنوع تسلیحات نظامی، بلکه باید با تولید تسلیحات جنگ اقتصادی رژه افتخار آمیز رفت.

متدلوژیست های جنگ اقتصادی باید برای مقامات دولت و مردم ، از تفاوت تسلیحات مرتبط با جنگ اقتصادی بیشتر بگویند و مردم با تئوری ها و مباحث نظری این جنگ بیشتری بشنوند ؟

اگر جنگ اقتصادی است چرا آرایش جنگی، آرایش اقتصادی نباشد ؟ زیرا به طور واضح اقدام کشور در این جنگ از نوع آفندی نیست و کلا و کاملا ماهیت پدافندی دارد. یعنی اساسا نقشه تیپ سنگرها و پناهگاه های پدافندی و از نوع غیر عامل است.

از این رو امرا و سرداران این جنگ باید امرای اقتصادی باشند و اقتصاددانان باید نفوذی و عامل شناسایی و نیروی خط شکن و پیشرو شوند و در تولید نقشه جنگی و احصاء و معرفی سنگرهای ویژه جنگ اقتصادی تلاش کنند و دولت به عنوان قوه اجرایی مکلف به ساخت سنگرهای معرفی شده اقتصاد دانان باشد.

امیران و سرداران نظامی در این جنگ اقتصادی کاری ندارند، آنها باید سرگرم رصد تحرکات دشمن باشند، تامین تسلیحات مورد نیاز این جنگ خارج از حوزه عملیاتی آنهاست. اما به راستی چه بخش از قوه اجرایی مکلف به تأمین تسلیحات جنگ اقتصادی است. یعنی دستگاه اجرایی محوری کدام دستگاه است ؟

البته همانند شرایط ایام دفاع مقدس که ایران عزیز در تأمین تسلیحات تنها مانده بود، تحریم جهانی است و لذا انتظارات نیست که در این جنگ اقتصادی، خدمات دولت مدینه فاضله باشد ! اما به هر حال ایران تاریخش با خلق شگفتی ها انس دارد و رفع مشکل معیشتی بخشی از تقابل با دشمن و تهور در سنگربانی و تحقق در رفع مشکل است.

چه کسانی ترسیم کننده نقشه ی پناهگاه جنگ اقتصادی کشور هستند ؟ رجز خوانی نفت در برابر غذا، متولی امنیت غذایی کشور را به میدان جنگ اقتصادی فرا می خواند معرفی می کند. ستاد امنیت غذایی محور امنیت مردم در جنگ اقتصادی است. آیا کسی از تهور و بی باکی فرماندهان شش ساله امنیت غذایی خاطره ای دارد ؟

آنگاه که دشمن از نفت در غذا می گوید، این کشور با اقلیم متفاوت باید از تولید غذا برای مردم پناهگاه امنی از بی نیازی به غذا بسازد و در هر روز ماه و سال که دولت و متولی امنیت غذایی بتواند چنین پناهگاهی بسازد، برنده جنگ اقتصادی خواهد بود.

افزایش تاب آوری مردم در جنگ اقتصادی هدف کوچکی است، باید برای افزایش وسعت و پهنای سفره مردم هدفگذاری کرد تا چشم دشمن از حدقه بیرون بزند و تسلیم شود.

افزایش پهنای سفره مردم نماد پیروزی در جنگ اقتصادی است.

 

 

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 19 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم