آمار بازدیدکنندگان سایت

02089199
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
351
735
6864
17985
32707
2089199

آی‌پی شما: 34.204.191.31
امروز: ساعت

تبر را تبرئه کنید، تبر جنگل خوار نیست !

مردم اگر با توجه به باورهای ملی اذعان می کنند، مساحت جنگل های کشور، ۱۸ میلیون هکتار است. چرا آمار رسمی ۱۴،۳ میلیون هکتار مساحت جنگل را قبول ندارند ؟

 

تبر را تبرئه کنید تبر جنگل خوار نیست !

 

 

مردم اگر با توجه به باورهای ملی اذعان می کنند، مساحت جنگل های کشور، ۱۸ میلیون هکتار است. چرا آمار رسمی ۱۴،۳ میلیون هکتار مساحت جنگل را قبول ندارند ؟

مردم باید به همراه جنگل بان ها، صورت ها را از سیرت ها ممیزی کنند ! زیرا به نوعی همه در احصاء عوامل تخریب جنگل دچار سوء برداشت هستند و نمی توانند علت العلل کاهش مساحت حدود ۶ میلیون هکتاری جنگل کشور در طی ۱۰۰ سال گذشته را که ناشی از سیرت ها بوده است، ممیزی کنند.

آنچه در جهرم اتفاق افتاده سیرت اقدامات اجرایی است، نه صورت اقدام اجرایی !

هر آگاه جامعه که معنای زون جنگل را می فهمد و افق توسعه جنگل در زون جنگل را قابل انجام می داند، باید با جنگل بان ها در اعلام مساحت جنگل ها همراه شود.

آنگاه که برخی می گویند ما همان آمار ۱۲ میلیون هکتار مساحت جنگل را قبول داریم، دانسته یا ندانسته در زمین دگر اندیشان جنگل، بازی می کنند ! تا واگذاری ۲،۳ میلیون هکتار جنگل مخروبه به جنگلبان ها تحمیل شود !

پسروی مرز جنگل ها از طریق تبدیل جنگل ها به زراعت و باغ و پسروی مرز زراعت و باغ از طریق تغییر کاربری به زراعت و باغ به مسکونی و ساخت و ساز های خوش نشینی انجام شد و این سیره و روش زمینخواری و سوداگری زمین است. بنابراین همه باید بپذیرند، که پسروی مرز جنگل های کشور با اصلاح قوانین انجام گرفت.

مردم باید حتی تبر را تبرئه کنند ! تبر در ایران ابزاریست که برای تأمین نیاز شخصی ذینفعان جنگل از اعیان جنگل ها استفاده می شود ! اما فرایند زمینخواری نیازی به تبر ندارد ! تبر سخت افزار است و زمینخوار به نرم افزار نیاز دارد. ابزار زمین خوار برای تامین نیاز به زمین به دنبال فرصت تبدیل عرصه جنگلی به زمین می گردد بر فاصله سیرت زمینخواری تا صورت قانونی توجه کنید.

تشکیک نتیجه عدم تشریک مساعی است. جنگل بان ها خادم جنگل بودند و هستند ! کسی که ادعا می کند دلسوز جنگل است، باید حامی جنگل بان باشد، جنگلبانان واگذاری را در راستای سیاست جنگل، یعنی حل مسئله جنگل یعنی تغییر معیشت ذینفعان که منتهی به بهبود معیشت آنها و کاهش ضریب وابستگی معیشتی به جنگل شود قبول دارند و همه کارشناسان با تجربه و متخصص بخش برای حل مسئله اساسی جنگل، با این نوع هدفگذاری ها توافق دارند.

چه تأسف بار است که هر دستگاه مستأجری هر گزارش نادرستی را بر خلاف سیاست جنگل، بدون همکاری و تأیید مالک منابع طبیعی، تهیه و منتشر می کند و هیچ دستگاه نظارتی به آنها نمی گوید، چرا برای یک کار دفتری این همه اعتبار هزینه کرده اند، در حالیکه اطلاعات آن گزارش نیز به مانند سایر نتایج تحقیقاتی آنها اعتبار اجرایی ضعیفی دارد.

تولید هر گونه اطلاعات مهندسی در مورد جنگل باید، مبتنی بر مطالعه و مقایسه با اسناد آرشیوی باشد. پس از سال ۸۶ در شمال کشور، هیچ مطالعه و پایش دوره ای با همکاری دفتر مهندسی سازمان عملیاتی نشد، چگونه می توان گزاشان بدون مطالعه میدانی سایر دستگاه های اجرایی را پذیرفت. 

نمی دانم چگونه برخی خود را متخصص و با تجربه می دانند، اما در عین حال گزارش دفتر مهندسی مطالعات را در مورد مساحت قبول ندارند و مضحک می دانند اما با نقشه های اجرایی تولید شده همان دفتر مهندسی به مردم می گویند اینجا ملی است، یا اینجا مستثنی شده است ؟

اکنون زمان آن رسیده است که همه اذعان کنند تبر قاتل درخت نیست و تبر را تبرئه کنند، به ساماندهی بهره برداری احترام بگذارند ! تبر ابزار معیشت ذینفعان جنگل است و با بهبود معیشت آنها کنار گذاشته می شود. در قطع درخت تبر بی گناه است ! جنس دسته تبر بد گمانتان نکند و نگویید کرم از خود درخت است !  به تیغه اش چشم ندوزید که ذغال درختان در تیز بودنش دخیل شده است.

به کسی که تبر را اختراع نمود، ناسزا نگویید، همه مخترعین در لیست افتخار آفرینان نسل بشری قرار می گیرند.

دقت کنید ! اثر تیزی تبر در ساخت گهواره ما و رحل کتاب و میز مکتب و تخت آرامش شب و منبر وعظ و تخته لحد در گورها نقش بسته است، بنابراین ابزاری برای آسودن انسان است، نه سودن انسانیت انسان !

آحاد جامعه باید آگاهانه و مدبرانه با همراهی جنگلبانان برای حفاظت از باقیمانده جنگل های کشور همکاری کنند. اگر آحاد جامعه خواستگاه ملی خود را افزایش سرانه سبز و افزایش نسبت پوشش جنگلی کشور قرار داده است.  باید با هدفگذاری ها و خیز اجرایی توسعه جنگل جنگل بانان در زون جنگل همراهی کند.

 

 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 22 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم