آمار بازدیدکنندگان سایت

02337473
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
992
5518
7744
6510
34798
2337473

آی‌پی شما: 34.204.193.85
امروز: ساعت

فقدان ابتکار برای کاهش فشار

باید به شدت در مورد ریزش کارکنان طرح های جنگلداری حساس ماند، فضای مجازی با بازتاب خبری یک اقدام اجرایی متداول و منطبق با قانون

 

 

فقدان ابتکار برای کاهش فشار

باید به شدت در مورد ریزش کارکنان طرح های جنگلداری حساس ماند، فضای مجازی با بازتاب خبری یک اقدام اجرایی متداول و منطبق با قانون، سعی در به حاشیه بردن اثرات نامبارک اجرای بسیار بد قانون موسوم به استراحت جنگل دارد.

مواردی را مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران در رابطه با «رونق تولید»، «حمایت از کالای ایرانی»، «تحرک کاری» و «اقتصاد مقاومتی» در مقابله با تحریم متذکر شدند، در راستای فقدان ابتکار جهت کاهش فشار حائز اهمیت است و دولت نیز بلا فاصله اعلام کرده است که برای ریزش اشتغال برنامه دارد که در این مجال مرتبط با مباحث ریزش ۲۳۳۷ نفر نیرو و ابتکارعمل برای تحرک اقتصادی در بخش جنگل می پردازم.

کف انتظارت مردم این است که مقامات کشور از تهدید فرصت بسازند و به قطع وابستگی اقتصاد ملی از درآمد نفتی فکر کنند، فشارهای اقتصادی استکبار جهانی اعم از اینکه بی‌سابقه‌ای و یا با‌سابقه تصور شود، می تواند حد‌اقل یک فرصت را در خود مستتر داشته باشد، که همکشیدکی درونی تنها فرصت ممکنه و مورد نیاز برای یک جهش اقتصادی است.

بسیار واضح است که خروج امریکا از برنامه جامع اقدام مشترک نشان داد، ایران بازیگر سیاسی با اهمیتی است و توانست قاعده بازی جهانی را به هم بزند، یعنی کشوری توانست از خانه اطاعت و فرمانبری استکباری خارج شود. آنها پس از برجام فهمیدند، اگر این توانایی به الگو تبدیل شود، بسیاری از مؤلفه های نظم به هم می ریزد.

پالس های ناشی از کنش های فرامرزی حاوی این نکته است که مردم ایران باید بدانند، مقاومت در برابر اراده استکباری هزینه دارد واکنش ها نیز طبعا تقابل است و مردم در گفتار و رفتار عموما نشان می دهند که تسلیم زورگویی ها نیستند و تبعیت نمی کنند و اراده استکبار ستیزی دارند.

باید به طور جدی مانع ریزش نیرو در بخش های مختلف اقتصادی شد، همچنانکه مقام معظم رهبری تصریح فرمودند« بعضی خریداران کارخانه‌ها با از بین بردن کارخانه، فروش تجهیزات آن، و تبدیل کردن زمین کارخانه به بُرج، سوء استفاده می کنند که همه مسئولان در سه قوه، باید با اینگونه مسائل مقابله جدی کنند.»

ابلاغ اعلام تعطیلی گارگاه های طرح جنگلداری در سال جدید، بعضا سبب تغییر کاربری اراضی کارگاه به برج سازی در قلب یا جوار جنگل می شود، نگویند نیست !

 باید به طرق مختلف مانع از ریزش نیرو و با استفاده از فرصت ها در ظرفیت های موجود، بستر کاهش نرخ بیکاری

و بهبود معیشت را فراهم نمود.

ایرنا خبر داد که رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت :

«امسال علاوه بر ایجاد اشتغال که حدود یک میلیون فرصت شغلی است، برای ریزش اشتغال هم برنامه داریم و با تمام وزرا و دستگاه‌های مرتبط و نیز استان‌ها هماهنگی و مذاکرات لازم را استمرار خواهیم داد.»

اما اقدامات متداول واجد ملاحظات برآوردن کف انتظارات با اهمیت مردم نیست، ابتکار عمل مفهومی فراتر از اقدامات متداول دارد. ابتکار عمل در بخش جنگل توجه به درون ظرفیت ها و بیرون کشیدن فرصت های قابل استحصال است که بتواند، متضمن تأمین هزینه های حفاظت . نظارت . حمایت . احیا و توسعه جنگل شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بداند؛

بر اساس ابتکار عمل می تواند بدون نیاز به تأمین اعتبار برای حدود سی هزار نفر دانش آموخته در بخش جنگل شغل پایدار ایجاد کند و طی یک برنامه عملیاتی به معیشت جوامع محلی ذینفع کمک کند و حفاظت و نظارت و حمایت و احیا و توسعه جنگل را بدون نیاز به اعتبار دولتی با رویکرد کاهش قاچاق انجام دهد.

بر أساس ابتکار عمل می تواند برای مشابه چنین ظرفیتی در توسعه روستایی و بخش کشاورزی، تا تعداد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی پایدار بدون نیاز به اعتبار دولتی برای دانش آموختگان ایجاد کند.

برای رونق تولید و تحرک کاری ابتکارعمل لازم است، رفتار متداول مدیریتی نمی تواند فقدان برای کاهش فشار مفید یا کافی باشد.

باید به شدت در مورد ریزش کارکنان طرح های جنگلداری حساس ماند، فضای مجازی با بازتاب خبری یک اقدام اجرایی متداول و منطبق با قانون، سعی در به حاشیه بردن اثرات نامبارک اجرای بسیار بد قانون موسوم به استراحت جنگل دارد.

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 19 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم