آمار بازدیدکنندگان سایت

02021893
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
433
1180
12044
30547
35053
2021893

آی‌پی شما: 34.236.38.146
امروز: ساعت

مقامات محترم دولت و مجلس، لطفا آفتابه خرج لحیم نکنید !

قسم به انتظار و قداست ظهور ولی عصر.عج.،  انتظار تحقق تنفس جنگل از طریق اجرای بد و برخلاف قانون استراحت جنگل، بدین نحو عقلانی نیست.

 

 

مقامات محترم دولت و مجلس، لطفا آفتابه خرج لحیم نکنید !

قسم به انتظار و قداست ظهور ولی عصر.عج.،  انتظار تحقق تنفس جنگل از طریق اجرای بد و برخلاف قانون استراحت جنگل، بدین نحو عقلانی نیست.

ادامه نشستن به تماشای یک فیلم دارای عنوان با مسمای استراحت جنگل، که شروع آن بر عکس عنوان استراحت، توام با تلاطم و یأس و نا امیدی دور از انتظار بود، صرف کردن و تلف کردن دو عمر، یعنی عمر انسان ها و عمر جنگل های کشور است !

فکر کنید دو سال سرنوشت جنگل، بی حساب و کتاب برای اجرای قانون استراحت جنگل با بد نتایجی گذشت، یقینا نباید در «دام هزینه های ریخته شده»[1] قرار بگیرید و با اصرار، آفتابه را خرج لحیم کنید !

میرغضب دولت نهم و دهم در حفاظت و مدیریت جنگل، دستتان را می بوسد. قطعا مورد تمسخر قرار نمی گیرید که بند ف ماده ۳۸ را اصلاح کنید و به این وضع اسف بار جنگل پایان دهید، اخراج کارکنان طرح جنگلداری، خیانت به حفاظت جنگل است.

مقامات اقتصادی دولت نباید در دام هزینه ریخته شده «ایده تنفس جنگل» هزینه شوند ! به جز هزینه های اجتماعی مبتنی بر ایده های پوپولیستی، هزینه های چندانی نشده که قابل جبران نباشد.

عده ای معتقدند که دولت در دام شعار حمایت محیط زیستی خود گرفتار شده است و پیله توقف بهره برداری از جنگل ها به دور خود تنیده است، دو سال از عمر دولت دوازدهم رفت و دو سال باقی ماند، دولت در رفع مشکل معیشتی و کاهش نرخ بیکاری چه باید بکند، یا دولت با بیکار کردن نیروهای طرح جنگلداری چه می کند !

برای بعضی بسیار سخت بود که قبل از اجرای قانون استراحت جنگل، اقتصاد درونزا در طرح های جنگلداری را بفهمند، هنوز هم زود است که ابعاد مختلف اقتصاد درونزای آن را در قالب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی درک کنند. !

کسانیکه بر خلاف جریان اقتصادی کشور با غرور جهت شنا در دریای درآمدهای نفتی خیز برداشتند اما سرشان به کف اقتصاد نفتی خورد، همان ها در آن مقطع به استهزاء مسئولان مرتبط با اجرای طرح جنگلداری می پرداختند و جنگلبانان لاجرم باید حرف های آن افراد غیر خودی در جنگل را تحمل می کردند ! در مقطعی دیگر مخالفت ها به ادامه اجرای طرح جنگلداری شروع شد و ایده پوپولیستی آنها به قانون تبدیل و قانون مزبور به اجرا گذاشته شد ! حتی کسانیکه به بند ف ماده ۳۸ قانون برنامه ششم رای دادند، حرف های کنونی آنها نشان می دهد که أساسا به ابعاد مختلف آن وقوف نداشتند !

ما نه بر آزمون خطا ! بلکه بر أساس نظام فنی اجرایی و قانون برنامه و بودجه کشور، به اقتصاد درونزای جنگل اعتقاد داشتیم !  اما اکنون ورق برگشته است سیل بحران آفرید و بر بحران تحریم اضافه شد و نتیجه آزمون و خطای اختصاص اعتبار دولتی برای نگهداری جنگل، بسیار منفی بود و می بینند بودجه دولتی بسیار محدود است و خطرات مرتبط با جنگل بسیار و تبدیل خطرات به بحران، بخشی از هنرشان در مدیریت !

مقامات دولت و مجلس بدانند اکنون مقطع موافقت با ایده های پوپولیستی و یا ادامه آن رفتارها نیست ! آفتابه خرج لحیم نکنند ! بند  ف ماده ۳۸ قانون برنامه ششم آیه قرآن نیست ! مرجع تصویب و مرجع اصلاح است ! اگر اصلاح را لازم نمی داند، اختیار تفسیر دارد، بند ب را تفسیر کند ! به اصرار وزارت جهاد کشاورزی در لجبازی توقف بهره برداری از جنگل و ادامه اجرای طرح جنگلداری غیر تجاری با اهداف متنوع بدون قطع درخت تن دهد !

اخراج و تعدیل کارکنان طرح جنگلداری عین لجبازی در نشستن پای فیلم یأس و ناامیدی است ! اخراج کارکنان طرح جنگلداری یعنی جدا کردن فرزندان جنگل از جنگل های با اهمیت هیرکانی ! عمر جنگل و دارایی های پنجاه ساله آن را نابود نکنید. همه می دانند همه عوامل کاری دخیل در بهره برداری با تعطیلی فرایند بهره برداری مجاز، به لحاظ ضرورت حفظ معیشت خانواده ابزار قاچاق چوب هستند !‌

به قسم حضرت عباس بعضی ها[2] از بدنه دولت توجه نکنید، دم خروخ یعنی اخراج کارکنان در استان ها[3] به وضوح دیده می شود.

این واقعیت را باید درک کرد که پستان گاز گرفتن نیز بخشی از غرایز و رفتاری طبیعی است. مقامات مجلس و دولت لطفا تامل کنید ! نگذارید و راضی نشوید که فرزندان جنگل، پستان مادری خود را گاز بگیرند.[1] - «دام هزینه های ریخته شده» یک طرفند مدیریتی است و از جنبه اقتصادی بسیار با اهمیت است.

[2] - سازمان جنگل ها هیچ برنامه ای برای اخراج نیروهای حفاظتی ندارد.پیام طبیعت

[3] - نماینده آزاد شهر و رامیان: ۴۷۰ قرقبان گلستای با مصوبه دولت بیکار می شوند


[1] - «دام هزینه های ریخته شده» یک طرفند مدیریتی است و از جنبه اقتصادی بسیار با اهمیت است.

[2] - سازمان جنگل ها هیچ برنامه ای برای اخراج نیروهای حفاظتی ندارد.پیام طبیعت

[3] - نماینده آزاد شهر و رامیان: ۴۷۰ قرقبان گلستای با مصوبه دولت بیکار می شوند

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم