آمار بازدیدکنندگان سایت

02181630
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
334
1678
9200
20422
33325
2181630

آی‌پی شما: 35.175.201.14
امروز: ساعت

روز طبیعت و انبار خالی از ذغال سازمان !

 

روز طبیعت و انبار خالی از ذغال سازمان !

اگر روز طبیعت در پارک های جنگلی ذغال توزیع شود، طبعا مردم می پرسند، این همه ذغال با چه مجوزی و از کدام جنگل کشور تهیه و تولید شده است، 

 

روز طبیعت و انبار خالی از ذغال سازمان !

 

اگر روز طبیعت در پارک های جنگلی ذغال توزیع شود، طبعا مردم می پرسند، این همه ذغال با چه مجوزی و از کدام جنگل کشور تهیه و تولید شده است، طبعا توزیع ذغال روسیاهی می آورد !  حق ورودی در پارک های جنگلی صرفاً به عنوان ابزار کنترل تراکم بازدید کننده گان مطرح است و هیچ محمل قانونی ندارد !

آیا مردم آگاه و مطلع نمی گویند، متولیان جنگل ! چرا حتی با این سیل های مهیب هوشیار نشدند ؟

گله مند نشوید که در قالب انتقاد نسبت به خدمات سیاه نمایی می شود ! واقعیت را بپذیرید که در دو سال اخیر برای احیا و توسعه و کمک به بازتوانی تجدیدپذیری جنگل های کشور، دولت چه میزان سرمایه گذاری داشت و اکنون متوقع است بدون دریافت «هیچگونه مبلغ ورودی در مبادی پارک های جنگلی در روز طبیعت » تکلیف شما در حفاظت از پارک های جنگلی مخدوش نشود.

سازمان حتی تا مقطع زمانی  ۹۵ یعنی تا سال تصویب قانون موسوم به استراحت جنگل، وارث همان پارک های چنگلی ایجاد شده دهه ۴۰ و ۵۰ است، حتی پارک های ایجاد شده تا دهه ۷۰ با مساحت محدود نیز مرهون توجه تعدادی کارشناس به عدد انگشت یک دست است، اما آیا هیچ یک از پارک های جنگلی در اختیار سازمان متولی است ؟

مردم باید روز طبیعت را روز بصیرت قرار دهند ! در این روز تأمل کنند؛ چرا به چنین سرنوشتی از مدیریت بر پهنه سرزمینی دچار شده اند که دولت ها در طول سه دهه برای کار چاق کنی پیمانکاران، جهت سد سازی و بند سازی، سرمایه و بودجه دولتی اختصاص داده و می دهند و اما سیلاب اثر بخشی چنین سرمایه گذاری ها را به سؤال کشید که چرا مردم حتی در مأمن خود امنیت ندارند !

پارک های جنگلی کشور که در مروز زمان در حوزه خدماتی شهرها قرار گرفته اند و بدون هیچ موافقتی از مدیریت جنگل منتزع و در اختیار شهرداری قرار دارند، چه ربطی به سازمان دارد که ورودی بگیرد یا نگیرد ؟

چرا سازمان از عدم دریافت ورودی مردم در پارک های جنگلی سخن می گوید ؟ آیا سازمان نمی داند جنگل های به خواب غفلت رفته و تبدیل به حیات خلوت شده، رها و بی در و پیکرند و هیچ کسی برای چنین دل به طبیعت سپردنی، حتی با عبور از جاده طرح های جنگلداری تعطیل شده جهت آفرود هیچ ریالی نمی پردازند ؟

قطعا می دانید که جنگل های کشور با اجرای قانون موسوم به استراحت جنگل به انبار ذغال تبدیل و حداقل روزانه ۱۵۰ تن ذغال قاچاق تولید می کند ! اما سازمان نه مجوز تولید ذغال دارد و نه  انبار ذغال !

ایده مندانیکه باشتباه به جای جنگل، شربت استراحت جنگل میل کرده و به خواب عمیق غفلت فرو رفته اند، با سیلی زمان و قانون طبیعت بتدریج بیدار می شوند، اما نگرانی از ناتوانی کنترل عوامل تخریب جنگل در حل مسئله اجتماعی اقتصادی جنگل، همچنان باقی است.

شما هم خود را بخواب بزنید ! تا فریاد دلسوزان جنگل را نشنوید !

اما بیاد داشته باشید، قانون طبیعت بیدارتان می کند !

ما به نسل جوان خود می سپاریم تا سبزه هفت سین را در خانه ها گره بزنند ! تا امید به گشودن چشم بصیرت در جامعه هموار شود و از رئیس دولت خود مطالبه کنند ! که به تدبیر بگوید؛

- تحت سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، جنگل چه نقش اقتصادی در اقتصاد کشور دارد ؟

- چرا دولت در حالیکه خود قادر به سرمایه گذاری در جنگل نیست ؟ مدیریت دارای اقتصاد درون زا و دانش بنیان جنگل را تعطیل کرده است ؟

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 24 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم