آمار بازدیدکنندگان سایت

01980071
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
380
923
2105
23778
34729
1980071

آی‌پی شما: 54.174.43.27
امروز: ساعت

مسئولیت خلق جنگل نشینی جدید با کیست ؟

در صدر بهانه استراحت جنگل همیشه خروج دام از جنگل و حل تعارضات در مدیریت بود.

 

 

مسئولیت خلق جنگل نشینی جدید با کیست ؟

در صدر بهانه استراحت جنگل همیشه خروج دام از جنگل و حل تعارضات در مدیریت بود. مشاهده تصاویر ارسالی ! احداث کلبه های عمو رمضان و عمو باقر و ... ! مایه سرافکندگی است.

اگر هیچ اقدامی بر علیه این نوع تخلفات و تصرفات نشود، قطعا مشمول مرور زمان خواهد شد و چه بسیار قبیح خواهد بود که در دهه بعدی این تصرفات ناشی از اجرای ایده توهمی تنفس، با تصرفات معنون به حق عرف، هم ارز شوند !

در مورد مسئله ساماندهی جنگل نشینان و خروج دام از جنگل، مشخص است که ایده مندان استراحت جنگل قادر به تمرکز بر روی حل این مسئله نشده بودند. بسیار بدیهی بود که آنها دچار یک توهم هستند ! زیرا قانونگذار در بند ف ماده ۳۸ قانون برنامه ششم، هیچ اشاره ای به حل این مسئله بسیار پیچیده و با اهمیت جنگل نکرد !

ایده مندان تنفس جنگل بفرمایید؛ هزینه کردن نام اساتیدی چون دکتر جزیره ای چه معنایی داشت ؟ آیا ایشان به ایده و قانون استراحت جنگلی که هیچ برنامه اجرایی برای حل مسئله ساماندهی جنگل نشینان و خروج دام از جنگل نداشته باشد، واکنش نشان نمی داد و تقاضای اصلاح و تعیین تکلیف نداشت !!!

اگر هر متخصص دارای تجربه ای به سه شرط « خروج دام از جنگل – حل مسئله قاچاق چوب – تبدیل جنگل های جلگه ای » ایده ئولوک و پیشنهاد دهنده استراحت جنگل در سال ۸۷ تمرکز کند، متوجه می شود که این شروط أساسا مبنای کارشناسی جنگلبانی نداشت و ندارد و سمت مشاور برای ایشان در سازمان محیط زیست «ایست» تا چه حدی به ابزاری بر علیه دانش جنگلشناسی ایشان تبدیل شد.

توقف بهره برداری از جنگل های تحت پوشش طرح و تعطیلی طرح جنگلداری، بدین نحو، ناآگاهانه ترین رفتار ناشی از احساس و توهم بود. اکنون ایده مندان تنفس جنگل باید مسئولیت توسعه جنگل نشینی جدید را بپذیرند.

اجرای قانون استراحت جنگل به ظاهر بهره برداری از جنگل تحت پوشش طرح ها را متوقف کرد ! اما به طور قطع استمرار مدیریت متمرکز و مهندسی شده در جنگل محدوده طرح ها متوقف شد و در خلاء حضور مأمورین، بستر حضور افراد مختلف با تنوعی از خواسته ها فراهم گردید و بدین ترتیب، حیات خلوت تنوع زیستی گیاهی و جانوری، فدای وهم و گمان برخی افراد خود خواه و متکبر شد.

رُل ماشین مدیریت جنگل با اجرای ایده تنفس برید و رها شد و  برای کنترل رُل چنین ماشینی که در سراشیبی سقوط قرار دارد، فعلا هیچ دنده پنجی مشاهده نمی شود ! جنگل اموال عمومی است، ملت متوجه باشد که هرگز نباید فکر کند که ؛ تبدیل حیات خلوت تنوع زیستی به حیای خلوت خود، بوم گردی است ؟

لطفا این پاراگراف را توصیه نوروزی نبینید !

قطع نظر از تراکم جمعیت دام و انسان در محیط جنگل، کلبه هاییکه احداث شد و در شرف احداث است، آثار و نشانه های خوبی ندارد. بنابراین باید تحت ساست جنگل مدیریت شوند.

جنگل گردها و کوهنوردها و... از مسیرهاییکه دکه و کلبه احداث می شود، عبور نکنند و آن مسیر را تا امحاء اثر کلبه ها متروکه کنند ! التزام عملی جنگل دوستی، حفظ خط قرمز جنگلبانی است.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 41 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم